جباری:

هیچ توصیه‌ای بر انتخاب شهرداران و دهیاران نداریم / شهرداری بنگاه یارگیری‌های حزبی، محلی و جناحی نیست

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس گفت: ما از شوراها تقاضا داریم فراخوان دهند و ملاک یک شهردار خوب را در نظر بگیرند و از بین متقاضیان تصدی این پست، اصلح را انتخاب کنند تا از حواشی به دور باشند و تنها به شهرحوزه مسؤلیتشان بیندیشند چرا که شهرداری بنگاه یارگیری‌های حزبی، محلی و جناحی نیست و رسالت  شهرداری نیز کمک به رونق شهر و ایجاد تعامل و همگرایی است.

کد خبر : 26878
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1400 - 13:06
هیچ توصیه‌ای بر انتخاب شهرداران و دهیاران نداریم / شهرداری بنگاه یارگیری‌های حزبی، محلی و جناحی نیست
به گزارش کنگ خبر، مهندس احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس با تبریک به همه شوراهای اسلامی شهر و روستا به  جهت اعتماد مردم و ورود به عرصه خدمتگذاری، اظهار کرد: زمانی عزیزان شوراها می‌توانند در کارها موفق باشند که در روستاها دهیاران خوب و با تجربه که قوانین را بدانند و در شهرها نیز شهرداران پر انرژی، با تجربه، مدیر،متعهد، مدبر، خلاق، با انگیزه و آشنا با قوانین و بودجه انتخاب کنند.
وی ادامه داد: اشرافیت به مسائل شهری رکن اصلی توسعه هر شهر است و عامل موفقیت شوراها در شهرها شهردارن هستند. شهرداران در توسعه عمران شهری نقش مهمی  دارند و با مردم در ارتباط مستقیم هستند.
نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس، یادآور شد: ما هم آمادگی داریم شوراها و شهرداران را در جهت رشد و توسعه شهرها و روستاها حمایت کنیم ولی در راستای اینکه چه کسی دهیار و شهردار باشد هیچ توصیه ای بر شخص نداشته و نداریم چرا که شهرداران و دهیاران طبق قانون منتخب شوراها می‌باشند و می‌خواهند با شوراها کار کنند شاید ما ملاک شهردار خوب را برابر قانون مطرح نمائیم اما اینکه توصیه نمائیم شخص خاصی باید شهردار شود اصلا بنده اصولانه اعتقاد به چنین توصیه هایی دارم نه هم منطقی می‌دانم.
 وی خاطرنشان کرد: بنده آمادگی خود را برای کمک به شوراهای شهر همچنان گذشته در جهت توسعه شهر ها اعلام میداریم. از شهرداران و دهیارانی که توسط شوراهای اسلامی انتخاب می شوند قطعا حمایت می‌کنیم.
مهندس جباری تاکید کرد: آمادگی داریم تاچنانچه قوانینی نیازبه اصلاح داشته باشد در راستای توسعه و عمران شهرها و روستاها آنرا اصلاح کنیم یا چنانچه در این خصوص نیاز به تصویب قوانین جدیدباشد شوراها و شهرداران را یاری کنیم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس به مصوبه جدید اختصاص قیر رایگان به پروژه های عمرانی شهری و روستایی اشاره کردند که میتواندنقش مهمی در کمک به شهرداران و دهیاران باشد.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در آستانه برنامه توسعه هفتم هستیم، گفت: دولت آیت الله رئیسی با شعار تحول، توسعه عدالت و فساد تیزی روی کار آمده است و برنامه توسعه هفتم نیز توسط این دولت لایحه آن به مجلس در آینده نزدیک ارسال خواهد شد و مابعنوان نمایندگان مردم درخانه ملت نیزسعی خواهیم نمود در جریان بررسی این لایحه چشم انداز مثبتی برای مناطق با اهداف توسعه‌ای ببینیم.
عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: ما از شوراها تقاضا داریم فراخوان دهند و ملاک یک شهردار خوب را در نظر بگیرند و از بین متقاضیان تصدی این پست، اصلح را انتخاب کنند تا از حواشی به دور باشند و تنها به شهرحوزه مسؤلیت شان بیندیشند چرا که شهرداری بنگاه یارگیری های حزبی، محلی و جناحی نیست و رسالت  شهرداری نیز کمک به رونق شهر و ایجاد تعامل و همگرایی است.
انتهای پیام/ک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان