مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه:

ساعات کار قرنطینه نباتی در گمرک بندرلنگه بر اساس بخشنامه سازمانی است/ مجوز قرنطینه نباتی نشان دهنده سلامت محصول است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه گفت: از آنجا که قرنطینه نباتی مستقر در گمرک بندرلنگه مستقیما زیر نظر سازمان حفظ نباتات کشور می باشد و کار قرنطینه از حساسیت بالایی برخوردار است ساعات کاری آن از سوی سازمان مربوط به گمرکات هرمزگان ابلاغ شده است.

کد خبر : 26853
تاریخ انتشار : یکشنبه 10 مرداد 1400 - 21:02
ساعات کار قرنطینه نباتی در گمرک بندرلنگه بر اساس بخشنامه سازمانی است/ مجوز قرنطینه نباتی نشان دهنده سلامت محصول است

محمد رضا شیخ زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه در گفت وگو با کنگ خبر، اظهار داشت: از آنجا که قرنطینه نباتی مستقر در گمرک بندرلنگه مستقیما زیر نظر سازمان حفظ نباتات کشور است و همانظور که مستحضرید یکی از گواهی های ضروری برای صادرات و ترخیص کالاهای کشاورزی، مجوز قرنطینه نباتی است که نشان دهنده سلامت محصول می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه برای صادرات تولیدات کشاورزی، علاوه بر قوانین داخلی باید به قوانین کشور مقصد نیز توجه کرد، افزود: لذا از این نظر، فرآیند صادرات حساسیت بالایی دارد و برای صادرات محصولات کشاورزی لازم است به استانداردهای بین المللی در این زمینه توجه شود. اصولا کالاهای کشاورزی که برای صادرات بین المللی در نظر گرفته می شود، باید تازه بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشند. همچنین، این محصولات لازم است در بسته بندی های مناسب و با توجه به کنترل های محیطی ارسال شوند. برچسب گذاری محصولات کشاورزی نیز بسیار مهم است و باید دارای علامت استانداردهای سازمان غذایی، تاریخ تولید محصول به میلادی، تاریخ انقضا محصول به میلادی و … باشند. علاوه بر این، اطلاعات محصول باید به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد بر روی بسته بندی درج شده باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه، تاکیدکرد: کالایی که از این گمرک به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود به نام کشور مبداء است فلذا به نوعی باید از همه استانداردهایی که ذکر کردیم برخوردار باشد تا در مقصد به مشکلاتی برنخوریم و این محصولات برگشت نخورند که خود مشکلاتی را برای صادر کنندگان عزیز ایجاد نکند.

 

مهندس شیخ زاده گفت: نظر به حساسیت این موضوع و اینکه همکاران در حفظ نباتات به راحتی نظارت داشته و  زمان کافی برای آزمایشات لازم در خصوص محصولات صادراتی داشته باشند سازمان حفظ نباتات  بخشنامه ای را به همه گمرکات کشور  مبنی به ساعات کاری قرنطینه حفظ نباتات مستقر در گمرکات از ساعت ۷ و نیم صبح لغایت ۱۴ و سی دقیقه صادر نموده است.

 

وی بیان داشت: این بخشنامه در دیگر گمرکات هرمزگان از جمله شهید باهنر نیزکه دارای بیشترین امکانات و فضای مناسب و کافی نیز است در حال اجرا می باشد لذا از صادرکنندگان محترم خواستاریم همکاری لازم را در این زمینه  با همکاران ما داشته باشند و برابر با این ساعات اعلام شده نسبت به ترخیص موارد صادراتی خود اقدام کنند تا همکاران ما بتوانند با دقت بیشتری نسبت به کنترل کیفیت و … اقدام کنند.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان