در جلسه امام جمعه با مسئولان در پی اعلام نارضایتی از توزیع مرغ مطرح گردید

بی‌تدبیری مسئولان امر در دو نرخی کردن قیمت مرغ/ عدم تامین ارز برای نهاده های دامی و بروز بیماری در بعضی مرغداری‌ها/ افزایش تقاضا و تخلفات احتمالی

مهمترین عامل مشکلات اخیر در توزیع مرغ بی تدبیری مسئولان امر در دو نرخی کردن آن در بازار است که زمینه رانت، قاچاق و دیگر تخلفات را پدید آورده است.

کد خبر : 26671
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 فروردین 1400 - 17:53
بی‌تدبیری مسئولان امر در دو نرخی کردن قیمت مرغ/ عدم تامین ارز برای نهاده های دامی و بروز بیماری در بعضی مرغداری‌ها/ افزایش تقاضا و تخلفات احتمالی

به گزارش کنگ خبر، به دنبال اعلام نارضایتی جمعی از شهروندان در زمینه توزیع مرغ، دفتر امام جمعه شهرستان بندرلنگه اقداماتی را به شرح ذیل صورت داد.

 

اعزام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرلنگه جهت بازدیدهای میدانی از عمده فروشی و خرده فروشی های مرغ و نشست با مسئولان جهاد کشاورزی، صنعت ومعدن وتجارت این شهرستان.

 

تشکیل جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل نیا امام جمعه شهرستان بندرلنگه، مهندس شیخ زاده رئیس جهاد کشاورزی(مسئول تامین مرغ شهرستان)، رامین آشوری رئیس اداره صمت (مسئول توزیع مرغ)، سرهنگ موذن نسب فرمانده سپاه شهرستان (مسئول نظارت بر توزیع مرغ) حجت الاسلام ارجمندی دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر( همکاری در نظارت بر توزیع) و نماینده مردم در زمینه مطالبه گری و سروان جعفری مسئول بسیج اصناف شهرستان بندرلنگه

 

در این نشست موارد ذیل مطرح گردید

 

۱- مهمترین عامل مشکلات اخیر در توزیع مرغ بی تدبیری مسئولان امر در دو نرخی کردن آن در بازار است که زمینه رانت، قاچاق و دیگر تخلفات را پدید آورده است.

۲- از سویی عدم تامین ارز برای نهاده های دامی و بروز بیماری در بعضی مرغداری های شهرستان همجوار عامل دیگر بروز این مشکل است.

اما با این وجود میزان مرغ اختصاص یافته به شهرستان به انداز نیازه شهرستان می باشد اما در این بین افزایش تقاضا نیز می باشد.

 

افزایش تقاضا به دو عامل بستگی دارد

۱- حلول ماه مبارک رمضان

۲- عدم قانع بودن برخی از مردم شریف به تهیه مرغ مورد نیاز خانواده خود

۳- تخلفات احتمالی

در این نشست از مردم شریف تقاضا شد مثل همیشه که از خودگذشتگی و قناعت سرلوحه کارشان بوده است در این برهه زمانی فقط نیاز واقعی را تامین کنند.

در باب نکته سوم مقرر گردید با همکاری بسیج شهرستان نظارت دقیق تری بر توزیع از درب کشتارگاه تا رسیدن به دست مصرف کنندگان واقعی ادامه داشته باشد.

 

قابل ذکر است ۸ مرغداری شهرستان بندرلنگه فقط می‌توانند ۱سوم نیاز شهرستان را برای مرغ گرم تامین کند و ما بقی نیز از شهرستانهای دیگر تامین می شود که این یک نقطه ضعف بزرگ است که امیدواریم با ورود سرمایه گذاران و همکاری و حمایت مسئولان تعداد بیشتری مرغداری راه اندازی شود.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنکه در پایان از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بابت راه اندازی فروشگاه منصف و همکاری با اداره صمت تقدیر کرد.

 

انتهای پیام/م

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان