در نخستین روزکاری سال تولید، پشتیبانی و رفع موانع تولید

امام جمعه شهرستان بندرلنگه از بزرگ‌ترین سایت پرورش میگوی ایران در مجاورت بندرچارک بازدید کرد+ تصاویر

حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد اسماعیل‌نیا امام جمعه شهرستان بندرلنگه در نخستین  روز کاری سال تولید ، پشتیبانی و رفع موانع را با بازدید از بزرگترین سایت پرورش میگوی کشور در مجاورت بندرچارک آغاز کرد.

کد خبر : 26605
تاریخ انتشار : پنجشنبه 5 فروردین 1400 - 17:15
امام جمعه شهرستان بندرلنگه از بزرگ‌ترین سایت پرورش میگوی ایران در مجاورت بندرچارک بازدید کرد+ تصاویر
به گزارش کنگ خبر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد اسماعیل‌نیا امام جمعه شهرستان بندرلنگه در نخستین  روز کاری سال تولید ، پشتیبانی و رفع موانع را با بازدید از بزرگترین سایت پرورش میگوی کشور در مجاورت بندرچارک آغاز کرد.
امام جمعه شهرستان بندرلنگه درحاشیه این بازدید اظهار داشت: تبدیل بیابان های لم یزرع به منطقه ای زر خیز هنر سرمایه گذار محترم بومی منطقه است که الگوی بسیار مناسبی برای جوانان عزیز این خطه میباشد.
وی افزود: تبدیل دوهزار هکتار زمین بلا استفاده به بزرگترین سایت پرورش میگوی کشور و خاورمیانه و ایجاد اشتغال برای صدها نفر و کمک به تکمیل زنجیره غذایی مردم از خدمات کم نظیر مسئول محترم این پروژه عظیم است.
حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نیا بیان داشت: انشالله با برنامه‌ریزی و همت مضاعف با اضافه شدن صنایع بسته بندی، تبدیلی و پایین دستی این پروژه به ابرپروژه‌ای با زنجیره کامل در اقتصاد دریا محور تبدیل خواهد شد که تحول شگرفی رادر استان هرمزگان ایجادخواهد کرد.

دراین بازدید که ۳ ساعت به طول انجامید، حجت‌الاسلام رستاخیز امام جمعه بندرچارک، مهندس غفوری رئیس اداره شیلات و… نیز حضور داشتند که از بخشهای مختلف پروژه بازدید به عمل آمد.

در پایان با اهداء لوح تقدیر از همت بلند و خدمات ابراهیم خسروانی سرمایه گذار این پروژه بزرگ تقدیر شد.
گفتنی است، این بزرگ‌ترین سایت پرورش میگوی ایران در مجاورت با سواحل چارک در غرب استان هرمزگان در مساحتی به وسعت ۲ هزار هکتار ( ۶۴۰ استخر ۱.۸ هکتاری) در دست احداث است که مراحل پایانی عملیات اجرایی را طی ‌می‌کند و با بهره‌برداری از رنجیره کامل این پروژه بزرگ، بیش از ۲ هزار نفر شغل مستقیم و پایدار برای ساحل‌نشینان ایجاد می‌شود و جالب این که بدانید با بهره‌برداری از این مجتمع در فاز نهایی، در هر بار برداشت میگو در این مجتمع به بیش از ۲۵۰ تریلی یخچال‌دار برای حمل محصول تولیدی این مجتمع عظیم نیاز است.

انتهای پیام/م
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان