در نشست خبری با شهردار و شورای بندرلنگه مطرح شد

اجرای آسفالت محلات بندرلنگه در گروی برطرف شدن مشکل سوخت/ جمع آوری سگ های بلاصاحب با کمک دستگاههای متولی/ نیروهای به کار گرفته شده شهرداری در دستگاههای دیگر باز خواهند گشت

شهردار بندرلنگه گفت: ۷۹ میلیارد تومان طی ۱۵ ماه در آمد این مجموعه بوده است که از این مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به جهت رفع مسدودی حساب با بدهکاران و نیز ۵میلیارد و هشتصد هزار تومان سایر بدهی و معوقات که جمعا ۲۴ میلیارد تومان تسویه گردید.
کد خبر : 266
تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 بهمن 1401 - 16:05
اجرای آسفالت محلات بندرلنگه در گروی برطرف شدن مشکل سوخت/ جمع آوری سگ های بلاصاحب با کمک دستگاههای متولی/ نیروهای به کار گرفته شده شهرداری در دستگاههای دیگر باز خواهند گشت

به گزارش کنگ خبر؛ نشست خبری اصحاب رسانه روز گذشته با دکتر فرهمندنیا شهردار و سالاری رئیس شورا و وطنخواه عضو شورای شهر بندرلنگه در محل شهرداری بندرلنگه برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست خبری گزارش ۱۵ ماهه عملکرد و هزینه کردهای این شهرداری در بخش های مختلف توسط شهردار و رئیس شورای شهر بندرلنگه ارائه شد و در این نشست به پرسش های خبرنگاران “کنگ خبر” نیز پاسخ دادند.

 

دکتر فرهمندنیا شهردار بندرلنگه در ادامه با بیان در آمد این شهرداری در حوزه های مختلف، افزود: ۷۹ میلیارد تومان طی ۱۵ ماه در آمد این مجموعه بوده است که از این مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به جهت رفع مسدودی حساب با بدهکاران و نیز ۵میلیارد و هشتصد هزار تومان سایر بدهی و معوقات که جمعا ۲۴ میلیارد تومان تسویه گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

وی به آغاز عملیات احداث پروژه بلوار شهید س لیمانی که از جنب دانشگاه علمی کاربردی آغاز و انتهای آن به مجاورت پمپ بنزین ملک پور در بلوار زینبیه می رسد اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی فاز نخست این پروژه به متراژ ۱۱۵۰ متر آغاز و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی زیر سازی با هزینه ای بالغ بر ۴میلیاردو دویست هزار تومان داشته است که فازهای بعدی را برای به سرانجام رساندن طرح در دستور کار داریم و همچنین ۲۹ هزار مترمربع آسفالت و زیر سازی و جدول گذاری حسین آباد جنوبی را داشته ایم .

 

فرهمندنیا بیان داشت: مبلغ ۴۶۵میلیارد و ۹۸۵میلیون و۹۹۷ هزار و پانزده هزار ریال حقوق کل پرسنل تا ۳۰ دیماه امسال پرداخت شده که الحمدالله تا کنون معوقه حقوق این عزیزان را نداشته ایم و همچنین ۲۴ میلیارد نیز طی ۱۵ ماه از بدهی ها به افراد شرکت ها و… که از سال های ۹۵ به این طرف بوده نیز پرداخت شده است ولی با این وجود هنوز بدهی های شهرداری صفر نشده است.

 

وی یادآور شد: ۶۰ هکتار بافت فرسوده در محلات بندرلنگه را به ۴۲۸هکتار رساندیم و در استان مصوب کردیم تا بتوانیم اعتباراتی را برای ساماندهی این بافت جذب نماییم که البته ساکنین این محلات میتوانند از امتیازات دیگر  از جمله تخفیف ۵۰ درصدی در پروانه های ساختمانی و.. بهره مند گردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

این مسئول به تصویب طرح جامع شهری طی سه ماه آینده در استان خبر داد و یادآور شد: بعد از تصویب طرح جامع شهری مقدمات طرح تفضیلی نیز دیده خواهد شد که ما در این طرح نفع مردم را در اولویت کار دیده ایم.

 

وی در خصوص نواقص پارک های بندرلنگه نیز گفت: ۶۰ اصله نهال نخل در پارک دولت کاشته شد و ۲۰ تاب بازی نیز برای نصب در پارک ها خریداری شده است و سامان دادن پارک ها فراموش نشده و در برنامه ۱۴۰۲ نیز دیده شده است. تا کنون نیز ۱۶۰ هزار نشاء گل فصلی در میدان ها، پارک ها، بلوارها وپارک های ساحلی کاشته شده است و پارک ژاندارمری را به کلکسیون درخت های مثمر با در نظر گرفتن اقلیم بومی این بندر تبدیل کرده ایم.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار کنگ خبر در خصوص گلایه مردم از وضعیت انباشت زباله در سطح محلات و پدید آمدن صحنه هایی ناخوشایند در سطح شهر، ضمن عذر خواهی از تعلل در این خصوص گفت: از ابتدای امسال حدود ۱۳۰سطل زباله ۷۷۰لیتری ثابت خریداری شده که متاسفانه حدود ۲۰ سطل آن تا کنون به سرقت رفته و از طرفی نیز برخی شهروندان با این مجموعه و پاکبانان دلسوز همکاری نمی‌کنند و زباله ها و نخاله های ساختمانی خود را در محلی غیر از سطل‎های تعبیه شده و یا کنار آنها می ریزند و بیشتر وقت ما صرف جمع آوری زباله ها ونخاله هایی میشود که توسط شهروندان در سطح محلات ریخته می شود و خللی که مدتی در جمع آوری زباله ها در برخی محلات پدید آمد به جهت خرابی ناوگان موتوری ما بود که این مشکل نیز پس از تعمیر آنها برطرف گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شهردار بندرلنگه تصریح کرد: در طرحی که در محله حیدرآباد این بندر داشتیم با اهدای نهال درخت مثمر لوز سعی در فرهنگسازی درختکاری و اضافه شدن به سرانه فضای سبز داشته ایم.

 

وی در خصوص سگ های بلاصاحب گفت: جمع آوری سگ های بلاصاحب به تنهایی کار شهرداری ها نیست و دستگاههای دیگر از قبیل محیط زیست و دامپزشکی نیز باید به کمک ما بیایند چراکه این کار تخصصی است و بارها کارکنان شهرداری در حین گرفتن سگ ها دچار آسیب شده اند و اگر آنها جمع آوری شوند به مدد سازمان مردم نهادی که در این خصوص داریم در نگهداری آنها مشکل خاصی نخواهیم داشت.

 

فرهمندنیا بیان داشت: با تعمیر و بازسازی کارخانه آسفالت این شهرداری تا کنون ۴۰ هزار متر مربع را آسفالت کرده ایم و مشکلی که در کارخانه آسفالت و حمل و نقل قیر و ملزومات آسفالت با آن روبرو هستیم کمبود سوختی است که با آن مواجه هستیم چرا که سهمیه سوخت ما کفاف کار ما را نمیدهد و کارخانه ۱۲۰تنی ما روزانه بین ۳ تا ۴ هزار لیتر در روز را مصرف میکند و برای تامین سوخت خودروهای سنگین خود دچار مشکل هستیم و اگر سوخت کافی برای ما تامین شود کارخانه آسفالت به جای ۲ روز ۶ روز روشن خواهد بود وکلیه مرمت آسفالت را در سطح شهر انجام میدادیم وامیدواریم مسئولان امر در این خصوص شهرداری را همیاری کنند.

 

وی به کمبود نیروی متخصص در حوزه های مختلف در شهرداری اشاره کرد و عنوان داشت: حدود ۱۲ نفر از نیروهای این شهرداری در دستگاههای مختلف از گذشته بکارگیری شده اند که نامه نگاری ها به این دستگاهها نیز صورت گرفته و بزودی این نیروها را به شهرداری باز خواهیم گرداند.

 

وی در خصوص خرابی آسفالت روبروی اداره بنادر گفت: این آسفالت توسط پیمانکار اداره بنادر و از محل مسئولیت های اجتماعی صورت گرفته که تعمیر و ضمانت آن از تعهدات همین دستگاه است و تا کنون نیز جوابی از اداره بنادر دریافت نکردیم.

 

این مسئول امور شهری تاکید کرد: طرح باز آفرینی شهری در محدوده حسینیه راشد تا مسجد غیاث را از محل تامین شده اعتبارات دولتی در نظر داریم که امیدواریم ساکنین این محل همکاری لازم را برای اجرای طرح با ما بعمل آورند.

 

شهردار بندرلنگه در خصوص جاده ساحلی بندرلنگه گفت: پرونده ای برای این جاده در دستگاه‌های مربوط تشکیل شده همچنین خط پروژه و تملک اراضی مردم و وجود لوله و چاههای آب شیرین کن موانعی ایجاد کرده که فعلا این پروژه متوقف شده است.

 

فرهمندنیا در پایان به تکمیل پروژه زمین های ورزش های ساحلی هندبال، والیبال و فوتبال اشاره کرد و گفت: تقریبا ۷۰ درصد احداث این زمین ها در محل پارک ساحلی صدف بندرلنگه پیشرفت فیزیکی داشته اند و با رایزنی هایی که با رئیس هیات والیبال ساحلی هرمزگان داشته ایم اگر شرایط فراهم شود میزبان مسابقات بازیهای ساحلی کشور خواهیم شد.

 

سالاری رئیس شورای شهر نیز در این نشست به مصوبات شورا در خصوص طرح های مختلف مطرح شده در این نشست اشاره کرد و گفت: با همدلی که بین مجموعه شورا وشهرداری وجود دارد وبا همکاری مردم فهیم این شهر شاهد تحولات اساسی در این بندر خواهیم بود و پیگیری های خوبی در جلسه ای که با حضور شهردار واعضای شورا در حضور استاندار هرمزگان و رئیس مسکن وشهرسازی این استان داشته ایم عملیات اجرایی کمربندی این بندر نیز آغاز شده است و در برنامه های ارائه شده ۱۴۰۲ کلیه ظرفیت های عمرانی، فرهنگی ، اجتماعی و… دیده شده است.

انتهای پیام/ک

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پانزده + 1 =