امام جمعه شهرستان بندرلنگه:

نارضایتی مردم و بازاریان از اتاق اصناف بندرلنگه / مسئولان بابت کوتاهی ها از مردم عذر خواهی کنند

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: بپذیریم اشکالات کار خود را و عذرخواهی در بین مسئولان مرسوم بشود و هر کجا کوتاهی کردند از مردم عذر خواهی کنیم.

کد خبر : 26512
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 اسفند 1399 - 2:49
نارضایتی مردم و بازاریان از اتاق اصناف بندرلنگه / مسئولان بابت کوتاهی ها از مردم عذر خواهی کنند

به گزارش کنگ خبر، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر جواد اسماعیل‌نیا در حضور رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان، رئیس اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان بندرلنگه، اظهار داشت: حضور امروز بنده در جمع شما فقط با هدف تشکر از بازاریان عزیز بود بازاریانی که به حق در چند سال اخیر در خط مقدم جنگ اقتصادی بودند .

 

وی افزود: خدا را به خاطر داشتن اینگونه انسان‌های شریف در بازارمان شاکر و شکرگزار هستم از بازاریان عزیز و کسبه محترم به خاطر تحمل سختی‌ها، همراهی با مردم ،حفظ امانتداری، پاکدستی و جستجوی لقمه حلال در روزهای سخت کورونا، تحریم ناجوانمردانه دشمنان خارجی، سخت تر از دو بلای اول به نام بی‌تدبیری برخی مسؤولان کشوری و مشکلاتی که برای بازاریان عزیز و کسبه ایجاد شد تشکر می‌کنم.

 

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه تاکید کرد: یقینا بزرگواری بازاریان فراموش نمی‌شود در روز های سخت کنار مردمشان ایستادند البته بازاریان عزیز ما همواره این مسیر را طی کرده‌اند در پیروزی انقلاب نقش بازاریان ، چه آنجایی که نیاز به تعطیلی بازار و اعتصاب بود و چه آنجایی که نیاز به باز کردن و بالا کشیدن کرکره‌های مغازه بود نقش آنها بی‌نظیر و فراموش نشدنی بود در جنگ تحمیلی، تحریم‌ها، در آبادانی زیرساخت‌های دینی اگر توجه کنید مهمترین مساجد ما در کشور در بازارند یعنی بازاریان ارتباطشان با خدا و خدماتشان به زیر ساخت‌های دینی، مذهبی ،فرهنگی و مردمی همیشه بیشتر بوده است.

 

حجت‌الاسلام اسماعیل نیا اضافه کرد: تعداد انگشت شماری هستند در همه  صنف‌ها که خدا را فراموش می‌کنند و به دنبال مطامع شخصی هستند قطعا در بازار ما هم ازین دست آدم‌ها هم هست، کم هستند ولی کمشان هم زیاد است و نباید باشد، تقاضا می‌کنم هم از روسای اتحادیه ها هم از اصناف و هم اداره صمت که برای پاک نگه داشتن اتحادیه تان و صنف و بازارتان اجازه ندید به همان موارد کم محدود هم که فعالیت کنند ،گزارش کنید، برخورد کنید، شخصیت روشن و زرین بازاریان و اصناف ما نباید به خاطر دو نفر انسان هواپرست و دنیا پرست لکه دار بشود.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه تقاضا کرد: انسان‌های زالو صفتی که در سخت‌ترین روزهایی که به مردم گذشت و هنوز هم دارد می‌گذرد کالاهای مایحتاج و ضروری مردم را انبار و احتکار کردند برای اینکه درهم و دلار بیشتری بدست بیاورند اینها را طرد کنید و از خود ندانید مسولان امر هم شدید ترین برخوردها را با این آدمها داشته باشند تا آن شخصیت عالی که مردم از کسبه و بازار اسلامی در ذهنشان هست خدای نخواسته به خاطر تعدادی انسان زالو صفت و سوء استفاده‌گر لکه‌دار نشود.

 

این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: نقش بسیج اصناف در این بین بسیار مهم است به صورت ویژه تشکر می‌کنم هم از مسئول بسیج اصناف و هم از فرمانده محترم سپاه ناحیه شهرستان و هم از تک تک بسیجیانی که به کمک مردمشان آمدند مثل همه صحنه های حساس این نظام از اول تاکنون .

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفـت: از مجموعه ی زحمت کش اتاق اصناف هم در داشتن چشم اندازهای مترقی هم در داشتن برنامه ی عملی برای بهبود وضعیت بازاریان و اصناف و هم توجه به مردم و هم بازاریان  انتظار بسیار بیشتری می رود.

 

مدیر سابق حوزه های علمیه خواهران استان قم تاکید کرد: در حرکات و فعالیت ‌های جهادگونه انتظار ما این است که خیلی بهتر از آنچه که خدمت می‌کنند باید دانش بنیان، هدفمند، با استفاده از تجارب شهرهایی که در این زمینه موفق عمل کردند، مطالعه کنند، ابتکارات و خلاقیت های آنها را اینجا پیاده کنند.

 

وی گفـت: در بعضی از مواقع و صحنه‌ها می‌بینیم هم مردم هم بازاریان از اتاق اصناف ناراضی‌اند و این جایی است که باید واقعیت‌ها را بپذیریم انتظار بیشتر از آن چیزی است که الان دارد اتفاق می‌افتد انتظار برنامه دقیق‌تر دارم سوالاتی که مردم و بنده باید بپرسیم که چرا بعد اینهمه سال ما یک میدان تره‌بار، یک بازار روز و جمعه بازار مثل تمام جاهای کشور و دنیا نداریم؟ چرا بازار گوشت ما وضعش این است؟ چرا بازار ماهی نداریم ؟ و هزار چرایی دیگر که آدم شاخ در می آورد، شهربندری باشد و بازار ماهی نداشته باشد.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: جاهایی وظیفه مستقیم اتاق اصناف است و جاهایی وظیفه جهت دادن به مردم و بازار است ولو وظیفه ی مستقیمش هم تاسیس اینها نباشد ولی ایشان چون می‌خواهد بازار را تنیظیم کند و بین کالا و قیمت تعادل ایجاد کند و هم هوای بازاری و هم مردم را داشته باشد یکجوری باید پیشقدم شود برود تشویق کند که این مراکز راه‌اندازی شود.

 

وی خاطرنشان ساخت: انتظارها واقعا بالاست و مردم حق دارند ناراضی باشند همه ی مشکلات را نمی‌شود گردن آمریکا انداخت برخی مشکلات بیرونی نیست یک جاهایی تدبیر مسئولین هست در خیلی از مشکلاتی که کسبه عزیز و پاکدست ما با آن مواجه اند به نظر میرسد اگر تدبیر و برنامه ریزی شود و چشم انداز خوب طراحی کنید هم افزایی و همدلی با مسئولان شهرستان بشود و کنار هم قرار بگیرند خیلی از مشکلات قابل حل است.

 

این استاد حوزه ودانشگاه یادآور شد: بنده حقیر شفاف عرض میکنم من خیلی جاها رفتم از روستاها گرفته تا محلات و سرکشی از فقرا اما تا حالا بازار نرفتم و عمدا هم نرفتم چرا که بروم بازار و چی بگویم به کسبه ای که هزاران هزار مشکل و سوال های بی پاسخ دارند و از طرفی مردم هم هزاران سوال بی پاسخ وحال حضور من در بازار چه فایده‌ای دارد .

 

وی گفـت: خواهش من این است اتاق اصناف برنامه‌ریزی بکند برای کم شدن مشکلات، برنامه مدون داشته باشد طوریکه هم مردم رضایت نسبی داشته باشند و هم بازاریان عزیز .

 

حجت الاسلام اسماعیل نیا توضیح داد: عجایب شهرما چندگانه است مگر می‌شود مرکز شهرستانی میدان بار نداشته باشد کجای عالم همچین چیزی است اینکه کاملا خصوصی هست و ربطی به تحریم و هزینه دولتی ندارد شهربندری هستیم و سال‌های سال است که مردم تجارت می‌کنند بازار ملوانی نداریم آیا مردم حق ندارند در این زمینه کسب درآمدی داشته باشند.

 

وی ادامه داد: آیا مردم حق ندارند با نرخ پایین‌تر مایحتاج خود را تهیه کنند ، سختی‌های این ساحل نشینی را به جان خریده‌اند آیا نباید از این امکانات و رفاهیات بهرمند بشوند، چرا؟ آیا فرودگاهی که دومین فرودگاه کشور بوده و می‌تواند فعال بودن آن مهمترین زمینه را برای توسعه منطقه فراهم کند امروز حقش اینست یه پرواز دو یا سه تکه‌ایی داشته باشد در هفته، با اینهمه هزینه بیت المالی که در فرودگاه شده و ده‌ها نیروی متخصص فقط یک پرواز ، و اینکه یک بازار روز مرکز شهرستان نباید داشته باشد ؟ کسی به هر دلیل نمی‌تواند این جنس لوکس را بازار بخرد می‌خواهد دست دو یا سه بخرد چه اشکالی دارد.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: آیا ما نمی‌توانیم اینهمه دست فروشی که با وانت میوه و اقلام دیگر و مایحتاج زندگی می‌فروشند سامان بدهیم یک جا جمع بشوند، با این کار هم به آنها تکریم کردیم و هم مردم سر و کارشان روشن می‌شود  و خود به خود این رقابتی که کنار هم قرار می‌گیرد قیمت ها را می‌شکند و چرا این اتفاق تاحالا تو شهر نیفتاده است؟

 

وی افزود: آقایان عزیز، تاکسیرانی شهر کجاست؟ آیا ده‌ها ایستگاه تاکسی هست ؟ اتوبوسرانی کجاست؟ آسفالت کجاست؟ آقایان عزیز چند درصد کوچه های شما با آن پیشینه آسفالت هست چند درصد خاکی است، مردم چه می‌کشند در این کوچه های خاکی کنگ و بندرلنگه و روستاها، مبلمان شهری ما وضعیتش چطور است؟ و همینطور آب زنگ زده لوله‌ها، همه ی این مشکلات روی هم انباشته شده نمی‌خواهم بگویم عامل همه اینها یک نفر یا ده نفر هست اصلا دنبال اسباب و عواملش نیستم.

 

این استاد اخلاق تصریح کرد:  متاسفانه این وضعیت شهر بندرلنگه است با آن پیشینه، در شهرستانی با این انسانهای خوب و نجیب و پاکدستی مثل شما، هر کسی باید خودش را تا حدی مقصر بداند، کوتاهی کردیم و باید این را بپذیریم به نظرم باید از مردم عذرخواهی بکنند کسانی که وظیفه و مسئولیت دارند و انجام وظیفه نکردند آنطوریکه باید و شاید ونتیجه اش این شده است و بنده حقیر به فضل خدای بزرگ آمده ام تا در کنار شما مردم عزیز قرار بگیرم در کنار مسولان خدوم قرار بگیرم این نارضایتی مردم را کم کنیم کم کم مشکلات این شهر را برطرف کنیم .

 

حجت الاسلام اسماعیل نیا بیان داشت: معجزه نمی‌توانیم بکنیم تمام مشکلاتی که مال ده‌ها سال روی هم را یک مرتبه برطرف کنیم اما اگر باهم و متحد باشیم و بپذیریم اشکالات کار خود را و عذرخواهی مرسوم بشود در بین مسولان ما، هر کجا کوتاهی کردند از مردم عذر بخواهند و مردم هم مطالبه گر باشند بخواهند و فریاد بزنند چرا که خیلی از این کارها شدنی است و خیلی از این مشکلات برطرف شدنی و من یقین دارم به همین سمت هم خواهیم رفت اما نقش شما بازاریان عزیز در ایجاد آرامش در بهبود وضعیت معیشت در سفره های مردم کلیدی است آن هم در آغاز سال نو در آستانه ی سال نو امیدواریم که بیش از پیش این نقش آفرینی را داشته باشید.

 

 

 

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان