در خطبه‌های نمازجمعه امروز صورت گرفت

دعوت امام جمعه بندرلنگه از صاحب‌نظران دارای برنامه برای کاندیداتوری شوراها

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: امروز رسما از تمام صاحب نظران و کسانی که برنامه‌ای برای حل مشکلات و طرح، چشم‌اندازی و پیشنهادی دارد، توانی در خود می‌بیند خصوصا جوان‌ها وانسان‌های بانشاط و سرزنده دعوت میکنم بیایند و کاندید شوراهای شهر و روستا بشوند.

کد خبر : 26502
تاریخ انتشار : جمعه 8 اسفند 1399 - 17:57
دعوت امام جمعه بندرلنگه از صاحب‌نظران دارای برنامه برای کاندیداتوری شوراها

به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌السلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، اظهار داشت: از همه مساجدها  حسینیه‌ها، هیئت‌ها  و جوانان به‌خاطر بزرگداشت کم‌نظیر میلاد امیر المومنین (ع ) در شهرها و روستاها ی مختلف شهرستان اعم از لنگه، کنگ و چارک و روستاهای مختلف تشکر می‌کنم ان‌شاالله که با آمادگی بیشتر و برنامه‌ریزی بهتر   خود را آماده کنیم برای اعیاد پیش رو خصوصا عید میلاد امام زمان (ع).

 

وی افزود: سالروز ارتحال حضرت زینب کبری سلام  الله علیها عقیله بنی هاشم را تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم تمام دنیا اساتید رشته ی مدیریت عالم باید بیایند مدیریت، خصوصا مدیریت بحران را در دانشگاه زینب کبری فرا بگیرند اما  حیف و صد حیف که ما این گنج نهان را داریم ولی هیچ بهره‌ایی از آن  نمی‌بریم.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: چهارده اسفند،  پنج شنبه ی آینده روز احسان و نیکوکاری است که طرح معروف کمیته امداد به نام جشن نیکوکاری به انجام می‌رسد،  سیره ی مستمره پیشوایان دینی ما درک نیازمندان جامعه همدردی، هم‌گامی،  هم‌نشینی با آنها و توجه به نیاز آنها بوده و هست و ما هم پیروان همان پیشوایان دینی هستیم امسال خصوصا مسئله کرونا تعطیلی خیلی از  مشاغل و کمرنگ شدن درآمدها از یک طرف و تورم کمر شکن از سوی دیگر معیشت خیلی از خانواده‌ها را با مشکل مواجه کرده  است .

 

حجت‌الاسلام اسماعیل نیا اضافه کرد:  ای که دستت می‌رسد کاری بکن پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار. این اموال را باید بگذاریم و تنها برویم معلوم نیست بعد از من و شما کسی از اموال ما خیر بکند برای ما یا نه. پس بیاییم ازاین فرصت استفاده کنیم با شرکت در جشن نیکوکاری شادی خود  را در آستانه ی سال نو با نیازمندان جامعه . تقسیم کنیم.

 

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: کرونای جهش یافته یا انگلیسی  متاسفانه بدتر از نوع قبل وارد کشور شد و ۱۱۲ نفر در ایران به آن مبتلا شدند که مع الاسف نه نفر از این عزیزان از شهرهای همجوار با بندرلنگه هستند، عزیزان من شوخی بردار نیست باید بپذیریم این واقعیت را که این ویروس هست و جهان را عاجز کرده و راهی غیر از رعایت نداریم من از اکثر مردم شهرستان که رعایت می‌کنند و ماسک می‌زنند تجمعات غیر ضروری را برگزار نمی‌کنند تشکر می‌کنم اما بر اساس گزارشاتی که مسولان عزیر می‌دهند در خیلی از روستاها عزیزان رعایت خیلی از پروتکل‌های بهداشتی را نمی‌کنند و لذا مشاهده می‌کنیم تعداد قابل ملاحضه‌ای از روستاها در استان ما و اطراف ما قرنطینه شده‌اند در یک روستا دویست نفر مبتلا شده اند لذا مراعات کنید برای خودتان، خانواده همسایه و اقوام و خویشاوندانتان، این حق الناس است اگر رعایت نکنیم باید پاسخگو باشیم.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه تاکید کرد: در محضر پروردگار از همگان دعوت میکنم که این مساله را جدی بگیرند و مخصوصا در آستانه عیدنوروز و تعطیلات  واقعا دید وبازدید ها را تعطیل کنید اگر از قوم و خویش تماس گرفتند بگویید نیایند اگر  ما  را دوست دارید نیایید لطفا امسال دید و بازدید عید نداشته باشیم امسال تجمعات خانوادگی یکی از عوامل موثر در ترویج و شیوع بیشتر این ویروس هست امیدواریم خدا به  فضل و کرمش این بلیه را از سر همه ی بشریت خصوصا ایران عزیز اسلامی ما دور بفرماید .

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: ایران بعد از  سالها اجرای خود خواسته و داوطلبانه ی پروتکل الحاقی بر اساس قانون انقلابی و شجاعانه اسلامی که سه ماه به طرفین برجامی مهلت داده بود که اگر آنها به تعهداتشان در رفع  تحریم‌ها اقدام کردند ایران هم این طرح داوطلبانه را ادامه خواهد داد وگرنه تعطیل می‌کند آنها هیچ اتفاق مثبتی رقم نزدند و در روزهای گذشته ایران این اجرای داوطلبانه ی پروتکل الحاقی را تعطیل کرد .

 

مدیر سابق حوزه های علمیه خواهران استان قم خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر در فرمایشات خود اشاره  فرمودند،  که نه اروپایی‌ها و نه آمریکایی‌ها هیچ‌کار مفیدی انجام ندادند ذره‌ای انعطاف این مستکبرین به معنای واقعی از خود نشان ندادند فقط گنده گویی کردند و غافل بودند از اینکه ایران اسلامی بیش ازاین به آنها امتیاز نخواهد داد و در احقاق حقوق ملت خودش دیگر بیشتر از این کوتاه  نخواهد آمد.

 

این مولف کتاب جهاد اقتصادی گفـت: حضرت آقا ضمن بیان موظف بودن دولت  در عمل به قانون ذکر شده مجلس فرمودند ادبیات آمریکا  به سه کشور اروپایی در قبال کاهش  تعهدات برجامی مستکبرانه،  غیرمنصفانه،  طلبکارانه و غلط بوده است خصوصا در این هفت سالی که با غرب در  موضع انفعال بودیم  بیش ازپیش این  تکبر را از آنها دیدیم فرمودند ما براساس تعالیم اسلام تاحالا به تعهدات خود عمل میکردیم اما طرفی که به تعهدات خودعمل نکرده همین چهار کشور بودند پس آنها باید مورد عطاب و خطاب قرار بگیرند و بازخواست شوند نه ایران اسلامی .

 

حجت الاسلام اسماعیل‌نیا ادامه داد: ما نمازگزاران جمعه از اقدام انقلابی مجلس برای گذراندن این مصوبه و اصرار به انجام دقیق آن تشکر میکنیم هفت سال بعضی ها سرنوشت کشور را به برجام و لبخند آمریکایی و اروپایی گره زدند  توصیه مقام معظم رهبری ، نایب الامام را مبنی بر  عدم صداقت غربی‌ها گوش نکردند حالا میوه ی آن را چیدید؟ این وضعیت معیشت مردم، این وضعیت پول های بلوکه شده شما در کشورهای دیگر، این وضعیت فروش نفت .

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه یادآور شد: کجا رفت آن وعده‌هایی که به مردم داده بودید که به واسطه ی برجام حل شود حداقل حالا که مجلس یک تصمیم انقلابی گرفته جرات داشته باشید و آن را به طور کامل اجرا کنید مردم عزیز این وضعیت موجود  ما نتیجه ی تمرد و سرپیچی از   دستور ولی امر است اگر روزیکه آقا می‌فرمود من خوشبین نیستم اینها هم خوشبین نبودند الان وضع ما این نبود اگر آن روز میفرمود آنها صداقات ندارند مسؤولین دیگر این باور را داشتند امروز وضعیت ما اینچنین نبود .

 

وی افزود: هر کجا ما گوش به فرمان ولی امر بودیم پیروز شدیم و این تعارف بردار نیست، ولی فقیه همچین جایگاهی دارد ولی بعضی ها این اعتقاد را ندارند واین هفت سال مردم ما یکبار دیگر امتحان کردند و سکان را دادند به دست کسانی که نگاهشان به غرب  بود و اعتقادشان به ولی فقیه  عالم اسلامی در این حد بود حداقل به آن دستاوردی که نصیب مردم شد که مردم در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری عبور خواهند کرد از این نوع نگاه، بینش ، سیاست خارجی و دیپلماسی خارجی و قطعا ان شاالله با مشارکت حداکثری ضمن مایوس کردن دشمنان انقلاب ، گزینه ایی انقلابی بانشاط و حزب الهی را به راس قوه ی مجریه خواهند فرستاد وبا این عمل مشت محکمی را بر دهان استکبار جهانی خواهند کوبید.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه تاکید کرد: مسئله ی مهم دیگری که در پیش‌رو داریم انتخابات شوراهای اسلامی است وامروز بیشتر ناظر به این مطلب با مردم شریف شهرستانم چند سخنی دارم اولا شوراهای اسلامی شهر  و روستا جایگاه بسیار رفیع و تاثیرگذاری دارد تعیین پروژه‌های اجرایی ، جابه جایی اولویت‌های شهر و روستا  و تمام سرنوشت  شهر و روستا در دست آنهاست اگر شورای شهرو روستای ما شورای فعال به‌روز، پویا، عالم ، با برنامه باشد نبض شهر و روستا به خوبی می‌زند ولی اگر شورا این ویژگی‌ها را نداشته باشد شهر تعطیل میشود و روستا قفل می‌شود.

 

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا تاکید کرد:  لذا انتخابات شوراها مساله جدی است اولا ارزش این را دارد که دو یا سه ماه مردم روی آن  مطالعه ،  جستجو و فکر کنند صاحب نظران شهر و روستا بحث  کنند برای پیشرفت همه جانبه ی شهر و روستا باید چه کنیم.

 

وی بیان داشت: مهم است که ببینید سرنوشت شهر و روستاتون رو به دست چه کسی می‌سپارید فردا گلایه نکنید که فلان مشکل در شهر یا روستا حل نشد یا مشکل بیشتر شد دست خود شماست نکته دوم در این مجالی که ما درپیش داریم با توجه به کمبودها و عقب‌ماندگی های متراکمی که در شهرها و روستاهای مختلف وجود دارد امروز می‌خواهم رسما  دعوت کنم  از تمام صاحب نظران و کسانی که برنامه‌ای دارند برای حل مشکلات شهرستان خودشان.

 

حجت الاسلام اسماعیل نیا توضیح داد: هرکسی طرحی ، چشم‌اندازی دارد پیشنهادی دارد،  توانی در خود می‌بیند خصوصا جوان‌ها وانسان‌های بانشاط و سرزنده بیایند کاندید بشوند خود را عرضه کنید سرنوشت شهر و روستای شماست این را دست کم نگیرید پس به صحنه بیایید خصوصا تحصیل کرده ها کسانی که درس خوانده اند و سال‌ها زحمت کشیده‌اند و امروز حرفی برای گفتن دارند به صحنه بیایند و خود را عرضه کنند.

 

این استاد اخلاق توضیح داد: مردم هم برنامه ها را ببینند و ببینند چه کسی برای حل معضلات شهر و روستای خود طرح عملی و حرفی برای گفتن دارد مردم شریف شهرها و روستاهای شهرستان شفاف به شما عرض می‌کنم اگر بخواهید از برنامه و قابلیت و شایستگی بگذرید و بگویید قبیله‌گرایی، رفاقت‌بازی و محله‌گرایی برای من  اصل  است شما  به شهر و روستای  خود خیانت کردید و هم در دنیا و هم قیامت باید پاسخگو باشید لذا خواهش من اینست که مردم  دیدها را باز کنند  بگذرند از اینکه مردم در شوراها طایفه‌ای رای می‌دهند این اشتباه است به شایسته‌ها رای بدهید در شورای اسلامی .

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: کسی که طرح دارد. عصر ، عصر تخصص است کسیکه تخصص و شایستگی دارد و در کنار ان تعهد هم دارد و نشاط کاری دارد و در کنار آن وقت کافی برای شهر و روستای شما می‌گذارد آن را انتخاب کنید و نتیجه ی آن را بعد چندسال ببینید لذا امیدوارم تمام دوستان عزیز کسانیکه در خود این توان  را می‌بینند کمک کنند به پیشرفت این شهرستان صاحب فکر و ایده و طرح هستند بیایند در ثبت نام شورا ،  کاندید بشوند  برنامه ارائه بدهند.

 

وی تاکید کرد: زمان را از دست ندهند و از همان روزهای اول اقدام کنند  و مردم هم ان‌شاالله وقت بگذارند برای مساله انتخابات شوراها و هم مطالعه کنند برنامه‌های کاندیداهای عزیز را و بتوانیم در یک فضای کاملا صمیمانه و دوستانه ضمن داشتن مشارکت حداکثری اعضای فعال و با برنامه و حزب‌الهی و بانشاطی را به شوراهای شهر و روستای شهرستان بفرستیم که ان‌شاالله شاهد پیشرفت همه جانبه ی شهر و روستاهای خود باشیم به فضل خدای بزرگ.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه بنا به رسم همه هفته در پایان نیز کتابی که خاطراتی را پیرامون شهید شهید ابراهیم بشگردی زاده رحمت الله علیه از شهدای شهر بندرلنگه نوشته شده به نام بادگیرها چشم به راهند را خلاصه خوانی و معرفی کرد.

 

انتهای پیام/ک

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان