امام جمعه شهرستان بندرلنگه:

دانشگاه‌ها نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی خود باید بیشتر ورود کنند

امام جمعه بندرلنگه گفت: از همه مراکز آموزش عالی شهرستان اعم از دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه می‌خواهم در مسئولیت‌های اجتماعی بیشتر نقش آفرینی کنند مشخصا از دانشگاه آزاد که دارای توانمندی خوبی است می‌خواهم نسبت به حمایت از ورزش و جوانان در عرصه ورزش و تیم‌داری ورود کند.

کد خبر : 26460
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۱۸
دانشگاه‌ها نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی خود باید بیشتر ورود کنند

به گزارش کنگ خبر، دکتر محمود صباحی زاده رئیس و جمعی از پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل‌نیا امام جمعه این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار دکتر صباحی‌زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه به ارائه گزارش از فعالیت‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و خدمات مختلف اجتماعی پرداخت.

 

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل‌نیا ضمن تشکر از دانشگاه آزاد این بندر نسبت به برخی خدمات اجتماعی در عرصه‌های علمی، اظهار داشت: دانشگاه‌ها نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی خود باید بیشتر ورود کنند.

 

وی افزود: از همه مراکز آموزش عالی شهرستان اعم از دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه می‌خواهم در مسئولیت‌های اجتماعی بیشتر نقش آفرینی کنند مشخصا از دانشگاه آزاد که دارای توانمندی خوبی است می‌خواهم نسبت به حمایت از ورزش و جوانان در عرصه ورزش و تیم‌داری ورود کنند و در بعضی رشته‌ها با تشکیل تیم‌های ورزشی جوان‌ها را حمایت کنند.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفـت: جای تاسف است که درصد بسیار بالایی از بیکاران ما جامعه ما  فارغ‌التحصیلان دارای مدرک دانشگاه‌ها هستند به عقیده من علت اصلی عمده این مسئله به دوچیز برمی‌گردد اولا در دانشگاه‌ها فرهنگ و ارزش کار و تلاش آموزش داده نمی‌شود که باید این را نهادینه کنیم دوما مهارت به دانشجو آموزش داده نمی‌شود و فقط به انتقال چند اصطلاح و مفهوم بسنده می‌کنیم.

 

این استاد حوزه ودانشگاه یادآور شد: آن چیزی که گره از مشکلات امروز کشور باز می‌کند و کارآفرینی را توسعه  می‌دهد داشتن مهارت است که پیشنهاد می‌کنم رشته‌های کاربردی‌تر را در دانشگاه مستقر کنید و نسبت به آموزش و مهارت در کنار بحث علم‌آموزی اهمیت بدهید.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل‌نیا گفت: جای بسی تاسف است که رشته‌های بسیار مهم و کار بردی که مردم منطقه به آن نیاز دارند و پیشرفت و توسعه منطقه در گرو آنهاست در دانشگاه وجود ندارد مثل رشته دریانوردی ، رشته مکانیک موتور‌های دریایی و مانند آن.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه ادامه داد: متاسفانه استان هرمزگانی که صدها کیلومتر آن مرز دریایی و بالای ۸۰ درصد کار مردمانش دریانوردی است برای تحصیل در رشته دریانوردی و مکانیک موتورهای دریایی به استان‌های بوشهر و خوزستان و سیستان بلوچستان می‌روند.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه یادآور شد: از نمایندگان مجلس در استان و خصوصا نماینده مردم شهرستان بندرلنگه به جد تقاضا دارم نسبت به رشته‌های مورد نیاز جوانان منطقه مثل رشته‌های مذکور اقدام جدی و پیگیری‌های لازم را به عمل بیاورند.

 

وی بیان داشت: نسبت به راه‌اندازی و تاسیس کانون دانش آموختگان، همه دانشگاه‌ها  در شهرستان  باید  اقدام کنند وقتی می‌گویید نه هزار فارغ‌التحصیل داریم  امروز چه استفاده‌‌ای از این نه هزار انسان تحصیل کرده دانشگاهی با مدارج علمی  عالی با رتبه بالا دارید باید اینها را سامان بدهید از ظرفیت‌شان در گروه‌های جهادی درکارهای خیر در توسعه شهر وشهرستان استفاده کنید.

 

 

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان