بازدید 5 ساعته امام جمعه شهرستان بندرلنگه از همه ظرفیت‌های ورزشی بندرلنگه و بندرکنگ

از پرتاب ۳ امتیازی «امام جمعه بندرلنگه» تا جای خالی تیم‌های ورزشی در «لیگ‌های برتر»!!؟

امام جمعه بندرلنگه گفت: همه تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی مهم هستند و همه مسئولان اینها را به یک نگاه ببینند و ان‌شاءالله شاهد رشد بندرلنگه با این پیشینه ای که دارد در رشته های ورزشی باشیم چراکه ما کمتر از تیم‌های سیرجان ، جم و مسجدسلیمان نیستیم که در کشور و در لیگ‌های برتر تیم داری می‌کنند.

کد خبر : 26268
تاریخ انتشار : جمعه 17 بهمن 1399 - 16:27
از پرتاب ۳ امتیازی «امام جمعه بندرلنگه» تا جای خالی تیم‌های ورزشی در «لیگ‌های برتر»!!؟

به گزارش پایگاه خبری کنگ خبر، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر جواد اسماعیل‌نیا امام جمعه شهرستان بندرلنگه طی بازدیدی ۵ساعته از تمامی ظرفیت‌های ورزشی بندرلنگه و بندرکنگ، نقاط قوت و ضعف این مجموعه ها را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.

 

در پایان این بازدیدها نشستی در اداره ورزش وجوانان این شهرستان با حضور رئیس، کارکنان ورزش، جوانان و تعدادی از روسای هیات ورزشی این شهرستان با هدف جمع‌بندی و بررسی مسائل و مشکلات این حوزه برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست متقی رئیس ورزش و جوانان شهرستان بندرلنگه گزارشی از زیر ساخت‌ها، روند فعالیت‌های هیات ورزشی این شهرستان ارائه کرد.

 

در ادامه امام جمعه شهرستان بندرلنگه اظهار داشت: ورزش یک بحث کاملاً فراحزبی، فرا جنسیتی، فرا زمانی و فرامکانی است و نباید ورزش را به هیچ چیز دیگر گره بزنیم چرا که سلامت جامعه ما در گرو ورزش است.

 

وی افزود: هر کس به اقتضاء سنش باید تحرک داشته باشد، باید با نگاه کاملا آزادانه به ورزش نگریسته شود به برکت انقلاب اسلامی ظرفیت‌های خوبی در بحث زیرساخت‌های ورزشی در شهر روستاها و بخش‌های این شهرستان به چشم می خورد.

 

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا بیان داشت: البته کمبودهایی هم نیز در بخش های مختلف ورزشی داریم که ان‌شاءالله به برکت خدا و هم‌افزایی همه دستگاه‌های شهرستان و کمک خیرین ومردم این کمبودها را جبران کنیم.

 

این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: لحظه شماری می‌کنیم برای فروکش کردن کرونا تا ورزشکاران به مجموعه های ورزشی بازگردند البته ورزشکاران حتی الامکان با رعایت موارد بهداشتی در فضای باز تمرین خود را بصورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه تاکید کرد: در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که متاسفانه اژدهای چند سری به نام آسیب‌های اجتماعی دور تا دورش را گرفته است اعتیاد و دیگر معضلات اجتماعی جامعه ما را تهدید می‌کند بهترین راه برای نجات از این اژده‌ها پرداختن به ورزش است.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه ادامه داد: اگر مسؤولی واقعا دلسوز کشور است باید کمک به توسعه رشته‌های ورزشی و زیر ساخت‌های آن را در اولویت کاری خود قرار دهد.

 

وی با اشاره به کسب مقا م پی در پی بسکتبا لیست‌های این شهرستان در مسابقات استانی و کشوری و تحسین آن‌ها، گفت: ورزش چه آن بعد قهرمانی و مدال آوری که نشاط آور است و شور و شعف را اضافه می‌کند سلامت جسم و روح را نیز به دنبال دارد.

 

این محقق و پژوهشگر اسلامی تاکید کرد: رهبری معظم انقلاب با تمام مشغله‌ای که دارد می‌بینیم که ورزش ایشان به اقتضای سنشان ترک نمی‌شود. ورزش کردن معروف است کسی هم که کمک به ورزش نماید به سلامت جسم و روح کمک کرده و این خود امر به معروف است.

 

امام جمعه بندرلنگه گفت: اداره ورزش و جوانان و دیگر ادارات افتخارات ورزشکاران را برجسته کنند تا این عزیزان به خودباوری برسند باید اعتماد به نفس را در جوانان ارتقاء بخشیم.

 

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا یادآور شد: همراه با جسم باید روح هم به تعالی برسد باشگاه‌های ورزشی در کنار ورزش به تحصیلات، اخلاق و تربیت ورزشکاران هم اهمیت دهند یک باشگاهی موفق است که زوایای تحصیلی فرهنگی ورزشکاران را نیز در نظر بگیرد.

 

مولف کتاب زن، دیروز، امروز، فردا( زن و خانواده در نگاه امام خامنه ای دام ظله العالی)  با تاکید به ورزش بانوان، یادآور شد: سلامت جسم بانوان با سلامت روح مادران کشور و شهر ما بسیار نقش مستقیم دارد و در سلامت جامعه هم نقش مهمی دارد اگر ورزش برای آقایان لازم است برای بانوان لازم تر می باشد و باید امکانات ورزشی بانوان را با در نظر گرفتن فضاهای اختصاصی توسعه بدهیم.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه خاطرنشان کرد: در بحث ورزش همگانی که تاثیرش به مراتب بیشتر است باید برنامه‌ریزی نماییم احیای بازی‌های بومی و محلی که در آن تحرک زیاد است و باعث قدرت اندیشه می‌شود را در اولویت قرار بدهیم.

 

وی با اشاره به ادغام سازمان جوانان در تربیت بدنی و ورزش، گفت: اصل تلفیق اداره ورزش با سازمان جوانان اشتباه بود چرا که یقین دارم امور جوانان به درستی پیش نمی‌رود یعنی به روز آمار ازدواج و طلاق دیگر معضلات مشکلات و مسائل اجتماعی را که باید داشته باشیم تا دلایل آنها را بررسی و آسیب شناسی کنیم و همچنین از حیث اقتصادی، مسکن و… بتوانیم تسهیلاتی را فراهم نماییم بصورت مستند و واقعی نداریم.

 

نویسنده کتاب جهاد اقتصادی تصریح کرد: همه مسئولان دست به دست هم دهند در همه رده‌های ورزشی و سنی خصوصاً فوتبال که علاقمندی مردم بیشتر است ان‌شاء الله در لیگ برتر و در سطح بالاتر تیم داشته باشیم و به دیگر رشته‌ها هم اهمیت دهیم.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه توضیح داد: همه تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی مهم هستند و همه مسئولان اینها را به یک نگاه ببینند و ان‌شاءالله شاهد رشد بندرلنگه با این پیشینه ای که دارد در رشته های ورزشی باشیم چراکه ما کمتر از تیم های سیرجان ، جم و مسجدسلیمان نیستیم که در کشور و در لیگ‌های برتر تیم داری می‌کنند.

 

وی تاکید کرد: شهرداری‌ها و دهیاران و بخشداران نسبت به رایزنی با فعالان اقتصادی در حوزه خود جهت امور ورزشی فعال باشند و آنها را جهت سرمایه‌گذاری در ورزش تشویق کنند.

 

وی با بیان اینکه ورود خیرین در عرصه‌های خیر در شهرستان نامتوازن است، گفت: یعنی در عرصه‌های ضروری کمتر ورود می‌کنند لذا تقاضای من این است پس از بررسی نیاز های جوانان ورود کنند.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه خواستار شد: با توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای فرزندان این مرز و بوم نسبت به ورزش‌های آبی به مانند شنا قایقرانی و…سرمایه‌گذاری ویژه داشته باشند.

 

از حواشی این بازدید ها می‌توان به پرتاب توپ امام جمعه شهرستان بندرلنگه از قوس سه امتیازی که منجر به گل شد  در سالن بسکتبال باشگاه پاس  ای بندر اشاره کرد.

 

شایان ذکراست حجت الاسلام دکتر جواد اسماعیل نیا امام جمعه با همراهی جعفر متقی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرلنگه  از اداره ورزش وجوانان، هیات قایقرانی، هیات فوتبال، زمین‌های ورزشی پرسپولیس، شاهین وآرش، باشگاه و مجموعه ورزشی پاس، استادیوم تختی، مجموعه ورزشی خلیج فارس، زمین چمن محله رودباری، زمین چمن محله بحرینی، پیست اسب سواری، سالن ورزش‌های رزمی، باشگاه بوکس و استخر در بندرلنگه و مجموعه و باشگاه ورزشی البدر و ملوانان، باشگاه بدنسازی در بندرکنگ بازدید کردند.

 

                          

 

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان