ظهر امروز برگزار شد

نخستین نماز جمعه به امامت حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا امام جمعه جدید شهرستان بندرلنگه+ تصاویر

نماز جمعه این هفته بندرلنگه به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل نیا امام جمعه جدید شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

کد خبر : 25426
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
نخستین نماز جمعه به امامت حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا امام جمعه جدید شهرستان بندرلنگه+ تصاویر

به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه، حجت‌الاسلام والمسلمین جواد اسماعیل‌نیا ظهر امروز در نخستین خطبه‌ خود به‌عنوان امامت جمعه شهرستان بندرلنگه با اشاره به آیاتی از کلام‌الله محید، اظهار داشت: آزمایش مردم مسئله حتمی، همگانی و سنت الهی است، یکی از مهمترین ابزارهای آزمایش الهی صحنه جهاد است، مومنین راستین در صحنه جنگ وجهاد حقیقت ایمان خود را نشان می‌دهند اما منافقان کسانی هستند که علی رغم دادن شعارهای زیبا، ولی در موقع جهاد فرار را برقرارترجیح می‌دهند.

وی افزود: جهاد یعنی گذشتن از خود و آسایش خود برای تحقق اهداف بلند اسلام با این توضیح که  جهادعرصه‌ها و مصادیق مختلف و متعددی دارد گاهی در عرصه علم، گاهی فرهنگ، گاهی مباحث و انحرافات مذهبی، گاهی سیاست، مدیریت خطرات نظامی و گاهی نیز گاه اقتصادی ودیگر عرصه‌ها.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: مؤمنی که صحنه جهاد و نیاز روز را به خوبی بشناسد و به موقع جهادگرانه وارد عرصه جهاد شود بدون هیچ چشمداشتی غیر از جلب رضایت او و رسیدن قرب حضرت حق به صحنه بیاید و فدوی اسلام شود که همچنان شهدای ۱۷شهریور این کار را کردند بالاترین رزق الهی را شامل حال خود کرده‌اند.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا گفت: در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی عرصه‌های گوناگونی برای جهاد به وجود آمده است و خواهد آمد خطرات نظامی بلایای طبیعی، شیوع بیماری های مسری، مشکلات اقتصادی وغیره. یک مجاهد فی‌سبیل‌الله  وانقلابی کسی است که نیاز روز جامعه ولایی را می‌شناسد و به موقع مخلصانه وارد عرصه جهاد می‌شود وسهم خود را ادا میکند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه بیان داشت: روحانیت انقلابی از آغاز طرح ایده حکومت ولایت فقیه در همه صحنه‌ها حضور پررنگ داشته  ودر خیلی از عرصه ها پیشگام سایر صنوف بوده است شهید بهشتی‍‌ها ،شهید مطهری‌ها،  شهید ردانی پورها الگوهای روحانیت انقلابی شیعه هستند.

این استاد اخلاق ادامه داد: زمانی در دفاع مقدس و زمانی دیگر در مقابل انحرافات اعتقادی وسیاسی در مقابل گروهک ها منحرف ویک وقت در کارهای فرهنگی در جنگ نرم و یک روز در مقابل با بلایایی طبیعی وبیماری های مسری وسایر عرصه ها. روحانی انقلابی شیعه وظیفه خود را دفاع از مرزهای اعتقادی واخلاقی دینی میداند اما هیچگاه خود را محدود به این عرصه نمیکند او نمیتواند نگران وضعیت فرهنگی کشور نباشد روحانی انقلابی نمیتواند نگران افزایش طلاق، اعتیاد، بیکاری جوانان و رشد روزافزون بزه‌های اجتماعی نباشد.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: روحانی انقلابی نسبت به معیشت مردم ازدواج جوانان، سلامت جسم و روح آنان نگران است و شبی سر آسایش سسر آسایش بر بالش نمی‌گذارد در صورتی که مردمش درگیر مباحثی اینچنینی باشند.طلبه تحصیل کرده حوزه انقلابی همه لذات شخصی و آسایش خانوادگی خود را فدای مردم می‌کند و برای او فرقی نمی‌کند که مخاطبش دارای چه مذهبی است و عضو کدام حزب است وچه قوم و نژادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: روحانی انقلابی شیعه در حالی که تا ینم قد در گل ولای سیل استان گلستان راه می رود روحانی پیرمرد سنی مذهب را به کول میگیرد و از هر فرصتی برای تخلیه گل ولای منازل برادران اهل سنت خود استفاده میکند اون در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کنار مردم و در بیمارستانها در خیابانها وپمپ بنزین ها و سخت تر از آنها کارهایی که خیلی از آنها فراری اند در این روزگاز سخت در غسال خانه ها وقبرستانها را بعهده میگیرند.

دومین امام جمعه شهرستان بندرلنگه پس از انقلاب اسلامی بیان داشت: ما دین را محدود به چند کلاس آموزشی صرف ونحو فقه اصول و چند اصطلاح علمی ومدرک نمی‌دانیم ماخود را پیرو علی وال علی میدانیم که خالصانه ترین خدمات را به مردم عرضه میداشتند و راضی به یک تشکر هم نمی‌شدند.

وی تصریح کرد: در آغاز گام دوم انقلاب باید جریان جهادگری تقویت شود بهترین مجموعه در هر منطقه برای الهام بخشی موج آفرینی و را ه‌بری این جریان مقدس، قرارگاه فرهنگی مقدس نمازجمعه است این بنده حقیر با این نیت وهدف خدمت شما مردم شریف بندرلنگه رسیده ام و خداوند هرگز بنده را به بیماری مهلک رفاه طلبی وتناسایی و تقاصای تشریفات زائد مبتلا نفرماید خداوند ما را از صابران عرصه جهاد قرار دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: نکته ای که هرگز نمی‌توانم به سادگی از کنار آن بگذرم مجاهدت کم‌نظیر بیش از ۴ دهه از سوی مهاجر فی سبیل‌الله و مبلغ خستگی ناپذیر مکتب اهل بیت(ع) آیت‌الله رکنی است که به نوبه خودم از ایشان کمال تشکر وقدردانی را دارم وزبان چون بنده ای ناتوان از بیان بخشی از رنج ها و سختی‌هایی که ایشان وخانواده محترمشان در این سالها متمادی دیده  وبرای اهتزار پرچم اسلام و انقلاب وناامید سازی دشمنان انقلاب به جان خریده وتحمل کرده اند ایشان حق عظیمی بر مردم این منطقه دارند و هرگز از خاطره خوب این مردم فراموش نخواهد شد.

وی بیان داشت: با توجه به داشتن مسؤولیت خدمتگذاری که در کشور داشتم ومورد علاقه ومناسب خود میدانستم در قم، فقط از باب معامله با خدا این مسؤولیت را پذیرفتم وبه محضر شما شرفیاب شدم هیچ انگیزه دنیایی برای بنده در این پذیرش وجود نداشت.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا تصریح کرد: با عنایت به ترک  موقعیت شغلی و تبلیغی بنده در قم وهجرت به این شهرستان به کمتر از تحول و ارتقاء در شهرستان راضی نیستم هرگز به کم ومعمولی قانع نخواهم بود  پس هم خود وهم همه مسؤولان ، دوستان جهادیم باید کمر همت را برای ارتقاء همه جانبه منطقه ببندیم.

وی گفت: این طلبه ناچیز آمده ام تا لقب امام شما را یدک بکشم شرط امامت را عدالت میدانم در بیان فقه ها اینگونه آمده است شایسته است امام جمعه خطیب، فصیح، بلیغ، آگاه به احوال واضاع مسلمین و باخبر از مسائل جامعه اسلامی، شجاع و صریح لهجه، قاطع در اظهار حق باشد شایسته است امام جمعه اعمال و رفتارش سبب تاثیر ونفوذ کلامش باشد وزندگی او مردم را به یاد خدا بیاندازد پس به امر این فقها  ونظر این بزرگواران از بنده که امام مجموعه خواهم بود انتظاری غیر از طرفداری از حق و حقیقت نداشته باشید

امام جمعه اسبق شهرستان عسلویه یادآور شد: بنده به هیچ فرد، جناح، گروه، عشیره وطایفه ای منصوب نیستم و از هیچکس حمایت نخواهم کرد مگر اینکه در راستای تقویت نظام وخدمت به مردم باشد.امام مردم باید دلسوز و همراه با مردم باشد بلکه نسبت به آنها متواضع، این حقیر به شما قول میدهم هرگز تافته جدا بافته از شما نباشم، هرگز تشریفات زائدی را از شما انتظار نداشته باشم  و در غم وشادی در کنار تک تک شما باشم.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه خاطرنشان کرد: سیاست بنده جذب حداکثری مردم ودفع حداقلی است پس کسی منتظر تصمیمات افراطی وترد افراد از سوی بنده نباشد من آمده‌ام که بر اساس سیره معصومین(ع) را دنبال کنم تفرقه را بکاهم شکاف ها را پرکنم و اتحاد را تقویت،  درب دفتربنده بر روی همه مردم با هر مذهب و گرایش که در چارچوب نظام ولایت فقیه قرار بگیرند باز است با همه اقشار با هرکس که زندگی سالم وحلالی را داشته باشد دوست خواهم بود ولی هم بدانند اکثر دوستان من طبقه پایین و پابرهنگان جامعه خواهند بود.

وی گفت: سیاست را عین دیانت میدانم سیاست را با جناح بازی، حزب بازی، سیاست زدگی متفاوت میدانم هرگز در بازی‌های جناحی انتخاباتی ورود نکرده ونخواهم کرد اما در بطن و متن سیاست انقلابی محکم حضور خواهم داشت.پیغمبر؛ خلفا، امام و رهبری سیاست را از دیانت جدا نکردند و ماهم جدا نخواهیم کرد.

مدیر سابق حوزه‌های علمیه خواهران استان قم، افزود: امام جمعه را نماینده حاکمیت ولایت در منطقه می‌دانم. امام راحل فرمودند، حکومت نشان دهند جنبه عملی فقه  در برخورد با تمامی معظلات اجتماعی، سیاسی، نظامی و فرهنگی است با این نوع برداشت از رسالت حاکمیت منحصر کردن امام جمعه را در پدر معنوی شهر بودن شعبه ای از سکولاریسم و جدایی دین از سیاست میدانم و در طول تاریخ هم کسی خطبه جمعه میخواند که مسؤول جامعه و ناظر به همه امورات جامعه بوده است و امروز نیز اینچنین خواهد بود.

وی تصریح کرد: این تفسیر به معنی دخالت در کنار کار ادارات و نهادها نیست بلکه بنده هم یار و همراه همه آنها خواهم بود و البته ناظر بر عملکردشان و زبان گویای  مردم در انتقال مطالبات وپیگیری تا تحقق کامل آنها، اهل کشاندن هرمسئله به خطبه نبوده و نیستم بلکه حتی المقدور در جلسات با مسؤولان امور مسائب را حل میکنم ولی اگر از این طریق به نتیجه نرسیدم قطعا بدون لکنت  و با صدای رسا مطالبه مردم عزیر را در خطبه فریاد خواهم زد.

امام جمعه جدید بندرلنگه گفت: در اصول اهل تسامح با احدی نیستم اما در فروع در درجات ایمان مردم را مختلف را میبینم و معتقدم باید آغوش امام جمعه بر روی همگان باز باشد ضمن تحمل همه مردم با همه نگاهها باید به اصلاح آنها کمک کنیم.نقشه راه ما بیانیه گام دوم انقلاب است با هر گفتاری که به تضیف نظام بیاانجامد مقابله خواهم کرد  ومخاطب اصلی بنده نیز در شهرستان در همه فعالیت ها و برنامه ها جوانان عزیز خواهند بود و این به معنای غفلت از سروران عزیز بزرگان مجلس وشهر نیست.دولت اسلامی ومسؤولان اسلامی را حمایت خواهم کرد ودر جای خود نیز به ایشان تذکرات مورد نیاز تقدیم خواهم کرد.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا توضیح داد: نماز جمعه قرارگاهی است مردمی که ضمن داشتن نمایندگی نظام وحاکمیت پشتیبان دولت اسلامی و مسؤولان منطقه خواهد بود مسؤولیت سامان  دادن به فعالیت های فرهنگی  اجتماعی  و دینی منطقه منحصرا در اختیار قرارگاه نمازجمعه است و همه دلسوزان و خیرخواهان را دعوت می‌کنم که از هرگونه موازی کاری در این عرصه که اتلاف وقت و طولانی شدن کار به دنبال دارد پرهیز بفرمایند.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه بیان داشت: با هرگونه اظهار نظر و تصمیم، اقدام احساسی و بدون پشتوانه علمی و مطالعاتی مخالفم برای تحول در منطقه همگان اولا باید دارای برنامه مدون باشند ثانیا همه مسؤولان باید ید واحد باشیم و اختلافات ریز را کنار بگذاریم کارهای انباشته و عقب افتاده بسیار زیادی در شهرستان وجود دارد وقت برای پرداختن به حاشیه‌های بی‌ارزش نداریم مؤمنین و مؤمنات اگر بنده خدا هستیم و دوستداریم دین خدا رشد کند باید حاشیه‌ها را کنار بگذاریم و ید واحد شویم و ثالثا همت بلند می‌خواهد اگر این سه با هم جمع شد یقین دارم ما در مدت کمی به خیلی از اهدافمان خواهیم رسید در یک کلام باید با کمک هم یک شهر اسلامی پیشرفته  و نمونه بسازیم که همه شاخصه‌های علم، معرفت، اخلاق ، معنویت، عدالت، اقتصاد اسلامی، مبلمان شهری، نظم وانظبات آن در تراز انقلاب اسلامی رشد کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنده برای تحقق همه این گفته‌ها در دسترس همگان خواهم بود در اکثر مجالس، صحنه ها و ادارات حضور خواهم داشت، خواهی دید مدیر پشت میز نشین نخواهم بود بلکه در کنار شما برای ارتقا و اعتلای این منطقه سختکوشانه و مجاهدانه تلاش خواهم کرد.

انتهای پیام/ک

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان