مهندس جباری مطرح کرد

طرح سوال از «وزیر» جهاد کشاورزی / بر طرف کردن نواقص اسکله بندر کنگ توسط «تعاونی صیادی» و دستگاه‌های ذیربط

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس گفت: با توجه به آتش‌سوزی اخیر و دیگر مشکلات اسکله صیادی بندرکنگ  از وزیر جهاد کشاورزی سوال خواهم داشت و از طریق وزرات راه و شهرسازی نیز پیگیری نموده و هر دستگاهی که متولی امر است باید پاسخگو باشد تا چنین حوادثی به حداقل برسد.

کد خبر : 24244
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰:۳۸
طرح سوال از «وزیر» جهاد کشاورزی / بر طرف کردن نواقص اسکله بندر کنگ توسط «تعاونی صیادی» و دستگاه‌های ذیربط

 

به گزارش کنگ خبر، احمد جباری امروز با اشاره به آتش‌سوزی اخیر شناورهای صیادی در بندرکنگ، اظهار کرد: از این حادثه بسیار متاثر شدم. با توجه به اینکه بهره‌برداری اسکله صیادی بندرکنگ را شیلات با هدف تسهیل‌شدن مدیریت آن، دسترسی صیادان و تسهیل امورات مربوطه، به تعاونی صیادی واگذار نموده و حال این بخش خصوصی در قبال صیادان مسؤولیت‌هایی را دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه تعاونی صیادی بندرکنگ ماهیانه از شناورها مبالغی را با عنوان نگهداری و دیگر امورات این اسکله دریافت می‌کند مسؤولیت مستقیم بهره‌برداری را دارد و باید نگهبانی آن مجموعه را ساماندهی کند و جدی بگیرد و نظارت کافی در ورود و خروج افراد و برطرف کردن دیگر مشکلات این اسکله را داشته باشد.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس بیان داشت: بندرکنگ بیشترین شناور صیادی را در غرب هرمزگان دارا می‌باشد که می‌بایست الزامات و استانداردهای اداره بنادر را داشته باشد ولی به نظر میرسد از ۹ سال گذشته تا کنون فکری اساسی برای عرض بازوی غربی این اسکله نشده و ضلع شرقی نیز دچار مشکلات اساسی است.

جباری با اشاره به چالش‌ها و کمبودهای این اسکله صیادی، یادآورشد: کمبود نور و روشنایی حوضچه و معابر، محدودیت آبخور و عدم ایدروگرافی حوضچه برای عملیات اطفاء حریق، عدم ایستگاه اطفاء حریق ثابت و پورتابل، نبود شناور آتش‌خوار مختص این اسکله، عرض کم جاده دسترسی بر روی موج شکن، عدم ساماندهی پارکینگ ها برای شناورها، تجمع شناورها در کنار یکدیگر، و عدم ساماندهی دیگر موارد از کمبودها و چالش‌های این اسکله صیادی است.

وی بیان داشت: بنده در این راستا و با توجه به این مشکلات از وزیر جهاد کشاورزی سوال خواهم داشت و از طریق وزرات راه و شهرسازی نیز پیگیری خواهم کرد و هر دستگاهی که متولی امر است باید پاسخگو باشد تا چنین حوادثی به حداقل برسد.

نماینده غرب هرمزگان در مجلس یازدهم با بیان اینکه به زودی جلسه‌ای با حضور نمایندگان تعاونی ‌های صیادی شهرستان بندرلنگه در بندرکنگ خواهم داشت، اضافه کرد: به راحتی از کنار این مسئله رد نخواهم شد و این اسکله و دیگراسکله‌های صیادی می‌بایست ساماندهی شوند چرا که با این حادثه در این شرایط بد اقتصادی و ویروس کرونا وضعیت معیشتی تعداد زیادی از صیادان دچار آسیب جدی خواهند شد.

 

وی در پایان از تلاش‌های آتش‌نشانی‌های منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه، اداره بنادر ودریانوردی، شهرداری بندرلنگه، شهرداری بندرکنگ ، بندر شناس، گزیر، فرودگاه بندرلنگه، گروه پدافند هوایی شهید اسماعیلی ارتش و بسیج و گروه‌های مردمی وهمچنین از نیروی انتظامی ودریابانی بندرلنگه نیز که در کمک به اطفای آتش در اسکله صیادی کنگ تقدیر وتشکر کرد.

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان