یادداشت: کمانداری فعال رسانه ای هرمزگان

نماینده مردم غرب هرمزگان در گام اول نشان داد وکیل‌الدوله نیست/ چرا جایگاه مجلس در سال‌های اخیر تا حد زیادی از راس امور بودن خارج شد؟

احمد جباری در نخستین مصاحبه خود با رسانه ملی پس از آغاز به کار مجلس یازدهم و اذعان به مغایرت گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کل بانک مرکزی با واقعیت جامعه، نشان داد وکیل‌الدوله نیست.

کد خبر : 24215
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 خرداد 1399 - 7:22
نماینده مردم غرب هرمزگان در گام اول نشان داد وکیل‌الدوله نیست/ چرا جایگاه مجلس در سال‌های اخیر تا حد زیادی از راس امور بودن خارج شد؟

به گزارش کنگ خبر، کمانداری فعال رسانه‌ای هرمزگان در یادداشتی نوشت: قرائت گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کل بانک مرکزی در صحن علنی مجلس با واکنش تعداد زیادی از نمایندگان مجلس علی‌الخصوص مهندس جباری نماینده مردم غرب هرمزگان روبرو شد و قریب به اتفاق نمایندگان به این مورد اذعان داشتند که این گزارشات با واقعیت‌ها ی جامعه بسیار فاصله دارد.

 

جباری در گفتگو با شبکه اول سیما گفت، بنده احساس می‌کنم گزارشاتی که امروز آقایان دکتر همتی و دکتر نوبخت درباره وضعیت اقتصادی کشور دادند، با آن چیزی که مردم در کف جامعه لمس می کنند، مغایرت و تفاوت دارد و با گزارشی که آقای نوبخت ارایٔه کردند یعنی ما دیگر مشکل اشتغال نباید داشته باشیم درحالیکه واقعیت اینطور نیست.

 

چرا جایگاه مجلس در سالهای اخیر بویژه در دوره دهم تا حد زیادی از راس امور بودن خارج شده و تنزل پیدا کرده بود چرا که  اکثریت نمایندگان به جای ایفای وظیفه به عنوان خدمتگزار مردم، وکیل مدافع دولت شدند و مشکلات و مطالبات مردم را از اولویت خارج کردند، راه حلی برای خروج از رکود تورمی ندادند و مشکلات معیشتی مردم را لاینحل گذاردند.

 

حضور وزرا و مسؤولان ارشد کشوری در مجلس برای پیگیری مطالبات کل مردم است نه اینکه برخی نمایندگان صرفا برای امتیاز گرفتن، امضا از وزرا برای پاراف نامه هایشان، وظایف نمایندگی خود را فراموش کنند.

 

همانطور که در آغاز کار مجلس یازدهم، حجت الاسلام تقوی رئیس سنی این مجلس نیز ابراز داشت، ما می‌خواهیم در زندگی مردم تاثیرگذار باشیم ما وکیل الدوله و معاندالدوله نیستیم.

 

بر اساس رهنمودهای امام راحل و آموزه های مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست مجلس، نمایندگان یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی وکیل الرعایا هستند و دولت را برای خدمت هر چه بیشتر به مردم یاری می دهند و به دنبال مچ گیری از دولت نیستند و همراهی دولت برای خدمت به مردم به معنای وکیل الدوله بودن نیست.

 

وکیل الدوله بودن فساد اقتصادی در نمایندگان مجلس به بار می آورد اگر مجلس و دولت همسو و هم جهت باشند می‌توانند امور را تسهیل کنند، اما سو استفاده نمایندگان از رابطه با دولتی‌ها و بالعکس امکان بروز فساد در سطوح مدیریتی را افزایش می‌دهد.

 

اینکه هر چه دولت گفت مجلس بپذیرد و برخی نمایندگان گوش به فرمان دولت و وزرا باشند یقیناً خود می‌تواند شاهراه رانت و فساد در پارلمان باشد و لازم است که روابط میان دو قوه به درستی مدیریت شود جمعی از نمایندگان مجلس یازدهم از جمله نماینده مردم غرب هرمزگان در گام اول و آغاز به کار مجلس یازدهم نشان دادند وکیل الدوله نیستند و به دنبال مجلسی در تراز انقلاب اسلامی خواهند بود.

 

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان