با حضور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی

۳ پروژه بندری و عمرانی در بندرلنگه به بهره‌برداری رسید+ تصاویر

با حضور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور ۳ پروژه بندری و عمرانی در بندرلنگه در غرب استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید.   به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه در حوزه غرب استان هرمزگان، امشب با حضور سعید‌نژاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور و آیت‌الله سید محمدجواد رکنی امام

کد خبر : 14855
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 اسفند 1395 - 9:40
۳ پروژه بندری و عمرانی در بندرلنگه به بهره‌برداری رسید+ تصاویر

با حضور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور ۳ پروژه بندری و عمرانی در بندرلنگه در غرب استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه در حوزه غرب استان هرمزگان، امشب با حضور سعید‌نژاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور و آیت‌الله سید محمدجواد رکنی امام جمعه بندرلنگه، ۳ پروژه در بندرلنگه به بهره‌برداری رسید.

 

 

در آغاز پروژه لایروبی این بندر با اعتباری بالغ بر ۱۷۰میلیارد ریال وبا حجم لایروبی ۴۰۰هزار متر مکعب در ۱۷ماه ونیم به منظور افزایش حوضچه تا عمق ۵ و نیم متر جهت پذیرش شناورهایی با تناژ بالاتر توسط شرکت پیمانکاری مکین قرارگاه خاتم‌الانبیاء نیز به بهره‌برداری رسید.

 

همچنین پس از تعمیرات اساسی منجر به pmساختمان اداری این بندر طی ۱۲ماه با هزینه‌ای بالغ بر ۱۳ میلیارد و نهصد و هفتاد و پنج میلیون و پانصد هزار ریال افتتاح شد.

 

در آخر نیز پروژه سوم این بندر نصب دو دستگاه موتور ژنراتور برق برای تامین برق اضطراری این بندر با هزینه‌ای بالغ بر ۳ میلیارد و پانصد میلیون ریال نیز به بهره‌برداری رسید.

توسعه دریا‌محور یک امر اجتناب‌ناپذیر و ضروری است

 

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: توسعه دریا‌محور یک امر اجتناب‌ناپذیر و ضروری است که باید به آن توجه بیشتری شود و در برنامه توسعه ششم و برنامه‌های دولت نیز به توسعه بنادر تاکید شده است.

محمد سعید‌نژاد امشب در مراسم افتتاح پروژهای بندری، بندرلنگه اظهار داشت: بندرلنگه دارای سابقه تاریخی بسیار طولانی می‌باشد و در کتب تاریخی متعدد نیز به آن اشاره شده و با عناوین مختلف ذکر شده است.

وی افزود: امروز در بندرعباس همایشی داشتیم با معاونین دریایی همه کشور، برای بررسی عملکرد گذشته و حال و همچنین سال آینده این سازمان، برای ایام نوروز نیز برنامه‌های در نظر گرفته شد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور، اضافه کرد: یکی از مواردی که این روزها مکرر مورد بحث قرار می‌گیرد توسعه دریا محور است و علت اینکه اخیرا این موضوع مطرح می‌شود ضرورت تاریخی، اجتماعی و طبیعی است که در کشور به وجود آمده است.

سعید‌نژاد تصریح کرد: امروز به این نکته پی بردند که باید به توسعه دریا‌محور توجه بیشتری شود، برخی می‌گویند به دلیل اینکه نفت کشف شد و ما وابسته به اقتصاد نفتی شدیم توجه به سواحل کمرنگ شده است.

وی گفت: اگر به شرق هرمزگان تا سیستان بلوچستان نگاه کنیم، ۴ نفر در کیلومتر مربع زندگی می‌کنند که نسبت به جمعیت کشور یک پنجم است این خود نشان می‌دهد که غفلتی وجود داشته است در دنیا خیلی از شهرهای بزرگ در کنار دریا توسعه پیدا کرده‌اند.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور یادآور شد: توسعه دریا‌محور یک امر اجتناب ناپذیر و ضروتی است که باید به آن توجه بیشتری شود و در برنامه توسعه ششم و برنامه‌های دولت نیز به توسعه بنادر تاکید شده است.

اقتصاد کشور مدیون تجار و دریانوردان هرمزگانی است

مدیر اداره بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: هرمزگان طولانی‌ترین مرز دریایی را به خود اختصاص داده است و اقتصاد این کشور مدیون تاجران و دریانوردان این استان است.

محمو صابری امشب در مراسم افتتاح پروژه‌های بندری و عمرانی بندرلنگه، اظهارداشت: امروز لایروبی این بندر با حجم ۴۰۰هزار متر مکعب برای پهلو گرفتن شناورهایی با تناژ بالا با حمایت مدیر سازمان بنادر و دریانوردی کشور به پایان رسیده است و باید منتظر پیشرفت این بندر با همکاری مردم  باشیم.

 

وی افزود: بندرلنگه و بندر کنگ اسمشان با صنعت دریانوردی گره خورده است و خیلی از کشورهای همسایه دریانوردی را از دریانوردان ما فرا گرفته‌اند.

 

مدیر اداره بنادر ودریانوردی غرب استان هرمزگان تصریح کرد: هرمزگان طولانی‌ترین مرز دریایی را به خود اختصاص داده است و اقتصاد این کشور مدیون تاجران و دریانوردان این استان است.

 

صابری در پایان با اشاره به نیازهای این بندر، گفت: امروز نیاز به جاده دسترسی و همچنین تملک زمین‌هایی از شهرداری برای وسعت این بندر برای پذیرفتن کشتی‌های بزرگتر داریم.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان