بازدید معاون توسعه روستایی ومناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ازغرفه بندر کنگ+ تصاویر

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهادریاست جمهوری از غرفه بندرکنگ دراولین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان کشوربازدید بعمل آورد به گزارش کنگ خبر:عصردیروزدکترسید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهادریاست جمهوری ضمن بازدید از نمایشگاه ملی توانمندیهای روستائیان کشور ازغرفه بندرکنگ نیزبازدید بعمل آورد سید ابوالفضل رضوی روز سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح

کد خبر : 466
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۴
بازدید معاون توسعه روستایی ومناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ازغرفه بندر کنگ+ تصاویر

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهادریاست جمهوری از غرفه بندرکنگ دراولین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان کشوربازدید بعمل آورد

به گزارش کنگ خبر:عصردیروزدکترسید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهادریاست جمهوری ضمن بازدید از نمایشگاه ملی توانمندیهای روستائیان کشور ازغرفه بندرکنگ نیزبازدید بعمل آورد
سید ابوالفضل رضوی روز سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح اولین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان، با اشاره به اینکه این نمایشگاه نوعی آمایش سرزمینی ایران است، گفت: تولیدات، محصولات صنایع دستی و فرصت‌های شغلی و گردشگری در این نمایشگاه درمعرض دید عموم و مسوولین قرار گرفته که بهره گیری از این دستاوردها ، منجر به شکوفایی همزمان روستاهای کشور خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: ۴۲۸ شهرستان کشور در این نمایشگاه شرکت کرده اند که چکیده‌ای از فرهنگ، تمدن، فعالیت‌ها، محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش گذشته اند.

رضوی خاطر نشان کرد: محصولات ارایه شده در این نمایشگاه با هیچ یک از نمایشگاه های قبلی چه از لحاظ تنوع و چه قیمت و کیفیت قابل مقایسه نیست و بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با ویژگی های فرهنگ و ادب و سنت شهرها و مناطق مختلف کشور می توانند یک بازدید و خرید متفاوتی را تجربه کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با دعوت از همه مقامات، کارشناسان عالی رتبه کشور برای بازدید از نمایشگاه توانمندی های روستاییان، اظهار داشت: آگاهی از توانمندیها و ظرفیت های بالقوه روستاهای کشور بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در هر یک از استان ها را فراهم می سازد.

رضوی تصریح کرد: ساکنان پایتخت در پایان بازدید از این نمایشگاه قطعا به داشته‌های کشور عزیز خود در اقصی نقاط کشور افتخار می کنند و تجربه های گرانبهایی را نیز در زمینه های مختلف تولید و گردشگری و محصولات مختلف بدست می آورند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان برای اطلاع کامل از توانایی‌ها، دارایی‌ها و ثروت پایان ناپذیر روستاییان و عشایر است، اظهار داشت: بی تردید بهره گیری و توجه ویژه مقامات، کارشناسان و برنامه‌ریزان ارشد و تصمیم گیر کشور از توانمندی‌های روستاییان و عشایر ، نقش عمده ای در بهبود وضعیت اشتغال و اقتصاد کشور برجای می گذارد.

اولین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان با شعار «روستا؛ کانون تولید و ارزش‌آفرینی» از ۱۴ لغایت ۱۷ مهرماه ۹۴ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در حال برگزاری است که در بخشهای مختلف این نمایشگاه اعم از بخش استانی، ملی، آیینی و بخش‌های جنبی و فروشگاهی روستاییان به عرضه و نمایش توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در روستاهای کشور می‌پردازند.

در این نمایشگاه ۴۲۸ شهرستان و نماینده اکثر روستاها حضور خواهند داشت و خانه‌‌های روستایی در ۹ اقلیم کشور مانند کپر، ایل‌خان، چادر، گلی، خانه‌های روستایی به سبک های مختلف به نمایش گذاشته شده است.
غرفه بندرکنگ در نمایشگاه توانمندی ها توانست توانایی فرهنگی و هنری این بندر تاریخی را به منحصه ظهور بگذارد
غرفه بندر تاریخی کنگ از ۹صبح همراه با موسیقی محلی پذیرایی مهمانان متعدد از شهرهای مختلف کشور بود و به نظر می رسد استقبال همیشگی مهمانان نشان از اهمیت این بندر برای بازدیدکنندگان داشت
استقبال پایتخت نشینان از این غرفه بی نظیر بود چرا که این غرفه جذابیتها وتازگی بیشتری برای آنان داشت
غنای فرهنگی بندرتاریخی دراین نمایشگاه به عینه دیده شد و نشر فرهنگ بندرکنگ از هدف عمده این نمایشگاه بوده است .
درنمایشگاه ملی توانمندیهای روستائیان غرفه بندرکنگ توانست توانایی فرهنگی و هنری این بندر تاریخی را به منحصه ظهور بگذارد .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان