مردم بندرکنگ مردمی فرهنگی و هنردوست هستند

مسئول سازمان بسیج هنرمندان هرمزگان : مردم بندرکنگ مردمی فرهنگی و هنردوست هستند لذا این منش را در رفتار مسئولان این شهر به خوبی می‌توان مشاهده کرد. آصف زامیران مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان درمصاحبه با کنگ خبرضمن اشاره به سومین دوسالانه جشنواره سراسری عکس بسیج دربندرکنگ گفت: مهم‌ترین موضوعی که در جشنواره‌ها مدنظر سازمان

کد خبر : 400
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
مردم بندرکنگ مردمی فرهنگی و هنردوست هستند

مسئول سازمان بسیج هنرمندان هرمزگان : مردم بندرکنگ مردمی فرهنگی و هنردوست هستند لذا این منش را در رفتار مسئولان این شهر به خوبی می‌توان مشاهده کرد.

آصف زامیران مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان درمصاحبه با کنگ خبرضمن اشاره به سومین دوسالانه جشنواره سراسری عکس بسیج دربندرکنگ گفت: مهم‌ترین موضوعی که در جشنواره‌ها مدنظر سازمان بسیج هنرمندان بوده، محتوای آثار هنری است که در این جشنواره این موضوع به خوبی رعایت شده بود و هر کدام از آثار به نوعی معرف بخشی از فعالیت‌های اجتماعی و بسیج در جامعه بود.

دبیر سومین دوسالانه جشنواره سراسری عکس بسیج همچنین اظهار کرد: از مجموع آثار ارسالی به دبیرخانه پس از داوری توسط داوران پیشکسوت استان و ناظر مرکز ۲۰ اثر به بخش نمایشگاهی راه پیدا کردند که سه اثر در هر موضوع به عنوان آثار برگزیده معرفی و دو اثر به عنوان آثار برتر و قابل تقدیر از سوی داوران انتخاب شدند.

مسئول کانون بسیج هنرمندان هرمزگان با اشاره به بخش جنبی ویژه بندرکنگ به عنوان میزبان جشنواره گفت: در بخش ویژه شهر بندرکنگ سه اثر از عکاسان بومی به نامهای جواد الیاسی ،عبدالرحمان معلمی ،توفیق دریانورد ،از برگزیدگان این بخش به دبیرخانه جشنواره معرفی و از آنان نیز تقدیر به عمل آمد.

زامیران ظرفیت‌های عکاسی بندرکنگ به عنوان یکی از قدیمی‌ترین بنادر کشور بی‌نظیر خواند و خاطرنشان کرد: بندرکنگ از قدیم الایام بندری صیادی و تجاری بوده و نقش مهمی در تعاملات بین ایران و کشورهای آسیایی و آفریقایی ایفا می‌کرده که این تعاملات باعث به وجود آمدن سبک خاصی از زندگی و توجه به سنت‌‌های ویژه‌ای همراه بوده که همه اینها توانسته بافت شهری، سبک معماری، آداب، رسوم و سبک زندگی خاصی را در خود جای بدهد.

وی ضمن تقدیر از شهردار و شورای اسلامی شهر بندرکنگ بابت پذیرش میزبانی این جشنواره ادامه داد: مردم بندرکنگ مردمی فرهنگی و هنردوست هستند لذا این منش را در رفتار مسئولان این شهر به خوبی می‌توان مشاهده کرد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان هرمزگان همچنین اظهار داشت: وجود تعداد زیادی موزه، خانه هنرمندان و خانه صنایع دستی در بندرکنگ، این شهر را به مکانی برای عرضه و نمایش آثار سنتی، محصولات فرهنگی، صنایع دستی و تولیدات هنری تبدیل کرده است که این روند می‌تواند به جذب توریست و رونق صنعت گردشگری در این شهر کمک کند.

یادآور می‌شود؛ سومین دوسالانه جشنواره سراسری عکس بسیج که به همت کانون بسیج هنرمندان بندرلنگه، شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرکنگ برگزار شد.

۱۳۹۴۰۷۰۶۰۰۰۰۵۲_PhotoL

۱۳۹۴۰۷۰۶۰۰۰۰۵۴_PhotoL

۱۳۹۴۰۷۰۶۰۰۰۰۵۳_PhotoL

۱۳۹۴۰۷۰۶۰۰۰۰۶۲_PhotoL

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان