در نشست خبری شهردار بندرلنگه با اصحاب رسانه مطرح شد

از تعدد نیرو و مشکل تأمین بودجه تا صرفه‌جویی در هزینه‌های فضای سبز شهرداری بندرلنگه

شهردار بندرلنگه گفت: از جمله معظلاتی که ما با آن در شهر بندرلنگه مواجه هستیم رها سازی آب مصرفی و حفرچاه در کوچه‌ها  و همچنین ریختن نخاله‌های ساختمانی در گوشه گوشه این شهر است.

کد خبر : 26442
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 بهمن 1399 - 23:53
از تعدد نیرو و مشکل تأمین بودجه تا صرفه‌جویی در هزینه‌های فضای سبز شهرداری بندرلنگه

به گزارش کنگ خبر، دکتر فرزاد حسین‌زاده شهردار بندرلنگه در نشست خبری با ارائه عمکلرد ۷ ماهه خود؛ اظهار داشت: در مجموع حدود ۳۲۰ نفر پرسنل داریم که در این مدت ۷ماه حقوق کامل آنها پرداخت شد و پرسنل خدمات شهری که ۱۰۰ نفر هستند ۴ماه حقوق معوق مربوط به سال های ۹۷ و قبل از آن است و بقیه پرسنل ۵ماه حقوق معوق دارند که مربوط به سال ۹۶ و قبل از آن می‌باشد.

 

وی با اشاره به اینکه ما در کل ماهانه یکمیلیارد و هفتصد میلیون تومان حقوق پرسنل را پرداخت می‌کنیم، افزود: با تلاش همکاران در آمد ما در این ۷ماه ۱۵میلیارد و هفتصد میلیون تومان بوده که از این مبلغ ۸میلیارد آن ارزش افزوده بوده است و از مبلغ ۱۵ میلیارد ۹میلیارد حقوق ودستمزد پرداخت شد.

 

شهردار بندرلنگه گفت: مبلغ ۲ میلیارد و۶۰۰ میلیون بابت بدهی‌ها و مطالبات قبلی از حساب شهرداری در همین مدت ۷ماه کسر شد و یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان نیزمطالبات پرداختی ما در این ۷ماه بوده است.

 

حسین زاده با بیان اینکه برای پرداخت معوقات شهرداری ظرفیت شهرستان درهمین حد است، یادآور شد: ۶ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان معوقات کارگران و در جمع حدود ۳۷ میلیارد کل بدهی شهرداری به بخش‌های مختلف و پیمانکاران است.

 

این مسؤول امورشهری تاکید کرد: بنده و اعضای شورای شهر با فروش اموال شهرداری برای پرداخت بدهی مخالفیم و علی رغم میل باطنی و اینکه واقعا چاره‌ای نیست چرا که باید ماهانه یک‌میلیارد و هفتصد میلیون تومان حقوق پرسنل را پرداخت کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از عمده مشکلات ما تعدد نیرو است و اگر می خواهیم این کشتی تکان بخورد باید تعدیل نیرو صورت گیرد و حال در تلاشیم شرایطی را فراهم کنیم  که زمین‌ها را با قیمت مناسب بفروش برسانیم و با یکسری از پرسنل تسویه حساب کنیم ولی نه اینکه  آنها را رها کنیم بلکه با جلساتی را که با فرمانداری، تامین اجتماعی و  اداره کار داشتیم قرار برا ین شده که این نیروها در جایی دیگر جهت اشتغال بکارگیری شوند.

 

شهردار بندرلنگه اضافه کرد: در سرمایه گذاری شیوه نامه جدیدی را با اعضای شورا و فرمانداری برای ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی در نظر گرفتیم که با آرامش خاطر در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنند و در حال حاضر نیز سه مجتمع تجاری در شهر بندرلنگه ساخته خواهد شد و تحرکات ملموسی در این حوزه در این شهر به چشم می‌خورد.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه بلوار ساحلی یکی از خواسته های بحق مردم این بندراست، خاطرنشان کرد: تاعید امسال قطعه اول جاده ساحلی از پشت بیمارستان تا آبشیرنکن زیر سازی آن بطور کامل انجام خواهد شد و در قطعه دوم، عملیات احداث مسیر دسترسی از پارک ارمغان تا  اداره آب را نیزشروع خواهیم نمود.

 

حسین زاده با اشاره به اینکه با پرورش نهال و گل های فصلی در گلخانه شهرداری در هزینه ها صرفه جویی قابل ملاحظه ای به وجود آوردیم ، گفت: الان دیگر برای فضای سبز هزینه های میلیونی نمیکنیم بلکه با یک چهارم مبالغ قبلی این فضا را سامان دادیم.

 

 

وی افزود: در بحث گردشگری نیز برای خرید خانه‌های قدیمی شرایط را برای سرمایه گذاران تسهیل وفراهم نمودیم و نگاه ویژه ای به ساحل داریم که ظرف یکی ودوماه آینده دو پروژه گردشگری کلید خواهیم زد ولنگه باید به مقصد گردشگری کشورهای همسایه تبدیل شود.

 

 

این مسؤول امور شهری بیان داشت: تا پایان سال نیز بازنگری طرح جامع شهری به پایان خواهد رسید و در محدوده شهر بازنگری صورت گرفته است متاسفانه در شهر تصرفات؛ سد معبر وسکونت های غیر رسمی زیاد است و ادامه این روند و رفع صرفات انرژی ما را میگرد و توصیه میکنیم که مردم به حدود وحق خود قانع باشند.

 

حسین زاده تاکید کرد: از جمله معظلاتی که ما با آن در شهر بندرلنگه مواجه هستیم رها سازی آب مصرفی و حفرچاه در کوچه‌ها و همچنین ریختن نخاله‌های ساختمانی در گوشه گوشه این شهر است و در خصوص جمع آوری زباله ها باید فرهنگسازی صورت گیرد  که شهروندان در ساعاتی که اعلام می شود زباله ها را بیرون منزل بگذارند .

 

وی خبر داد: در خصوص سگ های ولگرد از سازمان‌های حامی حیوانات می‌خواهیم که مار را یاری کنند چرا که در این شرایط بد اقتصادی زنده گیری و نگهداری این سگ‌ها هزینه‌های گزافی را در بر دارد.

 

شهردار بندرلنگه در پایان گفت: شهر را از قایق‌ها و ماشین‌های فرسوده و مستعملی که رها شد ه‌اند در حال پاکسازی هستیم و با مشارکت اهالی محلات به صورتی که ۵۰ درصد هزینه‌ها را ما متقبل شویم وبقیه را آنها، می‌توانیم عملیات آسفالت را درآن  محلات داشته باشیم.

 

در پایان این نشست شهردار بندرلنگه با اهدای تندیسی از خبرنگاران شهرستان بندرلنگه به جهت تلاش در انعکاس مشکلات شهری و شهروندان و همچنین انعکاس تلاش های این مجموعه تقدیر کرد.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان