با جدیت فرماندار شهرستان بندرلنگه و با پیگیری‌های نماینده مردم غرب هرمزگان محقق شد

خارج شدن بندرلنگه از محاصره تیر برق‌های فرسوده / خداحافظی با تیرهای فرسوده !! + تصاویر

با پشتکار و جدیت فرماندار شهرستان بندرلنگه و پیگیری‌های نماینده مردم غرب هرمزگان و پرسنل خدوم شرکت توانیر، ۴ میلیارد و پانصد میلیون تومان جهت تعویض تیربرق‌های فرسوده در این شهرستان اختصاص و عملیات تعویض آنها آغاز شده و با این وجود به زودی بندرلنگه از محاصره تیربرق های فرسوده خارج خواهد شد.

کد خبر : 26418
تاریخ انتشار : شنبه 25 بهمن 1399 - 19:03
خارج شدن بندرلنگه از محاصره تیر برق‌های فرسوده / خداحافظی با تیرهای فرسوده !! + تصاویر

به گزارش کنگ خبر، در تاریخ ۱۲ بهمن سال ۹۸ گزارشی از تیربرق های فرسوده با عنوان “بندرلنگه در محاصره تیر برق های فرسوده” به  درج کردیم که در قسمتی از آن آورده شده بود، تیربرق‌ها در کوچه و خیابان‌های این شهر به وفور یافت می‌شود و می‌توان گفت بندرلنگه در محاصره این تیرهای بتنی است و هر لحظه جان افراد را به خطر می‌اندازد و گاهأ دیده شده در خیابان‌های اصلی، خودروها ساعت‌ها زیر این تیرهای خطرناک پارک هستند که باز هم همین مسئله دور از اشکال نیست.

 

از طرفی می‌بایست در این تیرهای برق از بهترین سیمان و بتن استفاده شود که ضمن عمر طولانی موجب هدررفت بیت‌المال نشود. بد نیست دستگاه‌های ناظر به این مسئله ورود کنند که آیا استانداردهای لازم در ساخت این تیربرق‌ها رعایت شده است؟ و اگر خدای ناکرده کم‌کاری در این امر صورت گرفته است تمهیدات لازم برای جمع‌آوری آنها اندیشیده شود. (خبر مرتبط)

 

و بارها در گزارشات و تصاویری ارسالی از  شهروند خبرنگاران نیز از طریق همین پایگاه خبری به فرسودگی تیرهای برق و خطرات احتمالی آن پرداختیم و این موضوع به یکی از دغدغه‌های مردم این شهرستان علی الخصوص شهروندان بندرلنگه و بندرکنگ تبدیل شده بود که در سال جاری نیز اتفاق ناگوار بر اثر سقوط یکی از همین تیر برق های فرسوده جان یکی از نیروهای خدوم شرکت برق را گرفت.

 

شیبانی فرماندار شهرستان بندرلنگه در مورخ ۱۲ آبانماه سال جاری در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها، عنوان داشت: شبکه توزیع برق این شهرستان به دلیل شرایط آب و هوایی به سرعت دچار فرسودگی می‌شود که این شهروندان خطرناک است و ضرورت دارد اقدام‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع رخدادهای مشابه روز گذشته بکارگرفته شود. (خبر مرتبط)

 

با روی کار آمدن مهندس احمد جباری بعنوان نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس، پیگیری‌هایی برای رفع این مشکل صورت گرفت و با دعوت از دکتر صادقی مدیر کل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر به شهرستان بندرلنگه و سپس حضور و بازدید ایشان در دوم دی ماه سال جاری  از وضعیت این تیرهای فرسوده و جلساتی با مهندس شیبانی فرماندار و صفری رئیس اداره توزیع برق شهرستان بندرلنگه سرانجام ۴ میلیارد و پانصد میلیون تومان جهت تعویض پایه‌های فرسوده از سوی این شرکت تخصیص یافت.

 

قرار بر این شده که در فاز اول ۲۵۷ پایه با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان تعویض گردد که عملیات تعویض پایه ها از هفته گذشته نیز آغاز شده است که با این وجود می‌توان گفت “بندرلنگه بزودی از محاصره تیرهای فرسوده ” خارج خواهد شد.

 

این پشتکار و جدیت شیبانی فرماندار شهرستان بندرلنگه و پیگیری‌های مهندس جباری نماینده مردم غرب هرمزگان و پرسنل خدوم شرکت توانیر را می‌توان ستود و  این روند توجه به زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و… شهرهای تاریخی بندرلنگه و بندرکنگ مردم این دیار را نسبت به آینده پیش رو امیدوارتر خواهد کرد.

 

از طرفی نیز جا دارد از مردم  شریف و نجیب شهرستان بندرلنگه نیز به جهت بردباریشان در این موضوع قدردانی نمود و اینکه با تصویب و تخصیص این بودجه ان‌اشاء الله شاهد تعویض تیربرق های فرسوده در محلات کمتر توسعه یافته باشیم و از طرفی شهروندان نیز بر این مورد واقف هستند که با کمبود نیروی انسانی و تجهیزات نمی‌شود  یک شبه همه تیر برق‌های فرسوده محلات را تعویض کرد اما انتظار دارند که شرکت توانیر و کارکنان خدوم آن در حد توان برای تعویض این تیرها اقدام کنند و فرصت را از دست ندهند.

 

گزارش از کمانداری

انتهای پیام/ م

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان