رئیس اداره شبکه‌های مردمی کمیته امداد هرمزگان:

مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان می‌باشند/ بازدید مسؤولان کمیته امداد هرمزگان از مرکز نیکوکاری بانوان امید بندرلنگه+ عکس

رئیس اداره شبکه‌های مردمی کمیته امداد هرمزگان گفت: مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان بوده و این مراکز می‌توانند به خوبی نیازمندان را شناسایی و با معرفی آنان به خیرین و نیکوکاران گره‌ای از مشکلات آنها بگشایند.

کد خبر : 26224
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان می‌باشند/ بازدید مسؤولان کمیته امداد هرمزگان از مرکز نیکوکاری بانوان امید بندرلنگه+ عکس

به گزارش کنگ خبر، پرویز هاشمی پور رئیس اداره شبکه های مردمی کمیته امداد هرمزگان در دیدار با روسای هیات عامل مراکز نیکوکاری شهرستان بندرلنگه، اظهار داشت: مبانی دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای امور معیشتی و اجتماعی مستضعفین قائل شده و به منظور ترغیب مسلمانان به رسیدگی به این امور خیریه، آیات و روایات بسیاری را به تبیین ضرورت و فضیلت چنین اموری اختصاص‌ داده‌ است. از نظر قرآن یکی از وظایف مهم افراد در جامعه اسلامی، دستگیری از نیازمندان وتهیدستان است.

 

وی افزود: هر کس به اندازه امکانات و توانمندی خویش وظیفه دارد خلاء‌های موجود در زندگانی افراد نیازمند را جبران و کمبودهای آنها را پاسخگو باشد. همان‌گونه که خداوند، فقرا را با فقر و نداری امتحان می‌کند، ثروتمندان را نیز با ثروت می‌آزماید. کمک به افراد نیازمند اگر همراه با خلوص نیت و به خاطر رضای پروردگار باشد دارای تأثیرات بی‌شماری است.

 

رئیس اداره شبکه های مردمی کمیته امداد هرمزگان بیان داشت: مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به صورت محله محور، صنفی، تخخصصی؛ شناسایی خیران و نیازمندان واقعی جامعه و ارائه خدمت به نیازمندان از طریق کمک های مردمی در محل سکونت و گسترش ارتباطات بین مردم در هر شهر و روستا آغاز به کار کردند تا امکان فعالیت داوطلبانه مردمی برای خدمت رسانی به نیازمندان را فراهم کنند.

 

هاشمی پور بیان داشت: تأمین کمک معیشت، ارائه خدمات فرهنگی و کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان، بهداشت و درمان، ساخت و تعمیر مسکن و جذب مشارکت های خیران برای نیازمندان  پنج محور اساسی فعالیت های این مرکز نیکوکاری است.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان بوده و این مراکز می توانند به خوبی نیازمندان را شناسایی و با معرفی آنان به خیرین و نیکوکاران گره‌ای از مشکلات آنها بگشایند.

 

وی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از اهداف ما در راه‌اندازی مراکز نیکوکاری این است، که با استفاده ار ظرفیت خود مردم به سمت توانمندی اقشار نیازمند پیش برویم، گفت: ما به دنبال این هستیم در مراکز نیکوکاری از وجود نیروهای افتخاری و متخصص جهت پیشبرد کارهای نیازمندان قدم برداریم.

 

هاشمی پور در ادامه به همراه محمدذاکری رئیس کمیته امداد و حجت الاسلام تنگسیری مسؤول مشارکت های مردمی کمیته امداد شهرستان بندرلنگه از مرکز نیکوکاری بانوان امید بازدید بعمل آوردند.

 

رئیس اداره شبکه های مردمی کمیته امداد هرمزگان در این بازدید گفت: مرکز نیکوکاری بانوان امید که به تازگی تاسیس شده در همین گام نخست تلاش های خوبی را در جهت شناسایی نیازمندان و ارائه خدمات داشته است که امیدواریم به اهداف اصلی ما  یعنی نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری برسند.

 

سپس محمد ذاکری رئیس کمیته امداد شهرستان بندرلنگه تاکید کرد: مراکز نیکوکاری بازوهای کمیته امداد هستند که بصورت کاملا مردمی اداره می‌شوند و می توانند در گره گشایی از امورات نیازمندان با بهره گیری از ظرفیت خیرین شهرستان خدمات خوبی را ارائه دهند.

 

در ادامه نیز خانم شهابی رئیس هیات عامل مرکز نیکوکاری بانوان امید بیان داشت: برنامه‌ریزی خوبی در این مرکز صورت گرفته که ان‌شاء الله با حمایت‌های خیرین و نیکوکاران در جهت توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار و نیازمندان جامعه گام‌های مثبتی در جهت فقر زدایی و محرومیت زدایی برخواهیم داشت.

 

 

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان