مسؤول بسیج جامعه پزشکی شهرستان بندرلنگه تاکید کرد

عادی انگاری کرونا، خطری بیخ گوش مردم شهرستان بندرلنگه/ عادی انگاری منجر به افزایش مبتلایان به کرونا خواهد شد

کنگ خبر _ مسؤول بسیج جامعه پزشکی شهرستان بندرلنگه گفت:  این ویروس هنوز در جامعه از بین نرفته و در حال چرخش است و اگر اعضای جامعه دچار ساده انگاری، سهل انگاری و کاهش حساسیت نسبت به رعایت اصول بهداشتی شوند، ممکن است در هفته های آتی با افزایش موارد ابتلا به کرونا روبرو شویم.

کد خبر : 26197
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
عادی انگاری کرونا، خطری بیخ گوش مردم شهرستان بندرلنگه/ عادی انگاری منجر به افزایش مبتلایان به کرونا خواهد شد

دکتر ابراهیم روح الامینی امروز در گفت‌وگو با کنگ خبر با اشاره به فعالیت شبانه روزی کادر درمان از ابتدای شیوع این بیماری در شهرستان بندرلنگه، بیان داشت: یکی از راههای تقدیر از این قشر زحمتکش، همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

 

مسؤول  بسیج جامعه پزشکی شهرستان بندرلنگه با تاکید بر اینکه محدودیت‌های رفت و آمد و منع تردد در کاهش ابتلاء به کرونا بسیار تأثیر گذار بود، گفت: مردم نباید گمان کنند که بیماری از بین رفته و عادی پنداری داشته باشند و همچنان از تجمعات پرهیز کنند تا به نقطه‌ای برسیم که بیماری از بین برود.

 

دکتر روح الامینی گفت: این روزها مجددا با افزایش مبتلایان به کرونا در شهرستان بندرلنگه روبرو شدیم و به نظر میرسد در این خصوص عادی انگاری شده است به مردم شهرها و روستاها توصیه میکنیم کرونا را همچنان جدی بگیرند و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را در اولویت پیشگیری از کرونا بگذارند.

 

دکتر روح الامینی در پاسخ به این سئوال که آیا احتمال ابتلای مجدد به ویروس کرونا در بیماران بهبود یافته وجود دارد؟، گفت: به طور یقین نمی‌توانیم بگوئیم احتمال مجدد آلودگی فرد بهبود یافته به کرونا وجود ندارد، بیمارانی نیز داشته ایم که پس از بهبود مجددا مبتلا و گاها منجرب به فوت آنها شده است پس لذا از مردم شریف شهرستان خواهش میکنم که کرونا را جدی بگیرند و فکر نکنند که بازگشت آن غیر ممکن است.

 

وی تاکید کرد: این ویروس هنوز در جامعه از بین نرفته و در حال چرخش است و اگر اعضای جامعه دچار ساده انگاری، سهل انگاری و کاهش حساسیت نسبت به رعایت اصول بهداشتی شوند، ممکن است در روز ها، هفته ها و شاید ماههای پیش رو با افزایش مبتلایان به کرونا مواجه شویم.همگان در قطع زنجیره انتقال این ویروس خطرناک نقش داریم، برای مقابله با این بیماری، رعایت توصیه‌های پیشگیرانه را ادامه دهیم و از حضور در تجمع‌ها خودداری کنیم.

 

انتهای پیام/ک

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان