امام جمعه بندرلنگه:

فرهنگ احسان نیکوکاری و کمک به نیازمندان مورد توجه همگان قرار گیرد/ بهترین راه حل برای پیشگیری از انواع بزه های اجتماعی مسئله اشتغال و کار آفرینی است+ تصاویر

امام جمعه بندرلنگه گفت: فرهنگ احسان نیکوکاری و کمک به نیازمندان در این برهه حساس باید مورد توجه همگان قرار گیرد در گوشه و کنار شهرستان ما افرادی هستند که توان تهیه یک وعده غذای گرم مناسب در طول روز برای خود و خانواده هایشان را ندارند.

کد خبر : 26167
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 دی 1399 - 19:04
فرهنگ احسان نیکوکاری و کمک به نیازمندان مورد توجه همگان قرار گیرد/ بهترین راه حل برای پیشگیری از انواع بزه های اجتماعی مسئله اشتغال و کار آفرینی است+ تصاویر

به گزارش کنگ خبر، سی و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل نیا امام جمعه شهرستان بندرلنگه و با حضور مهندس احمد شیبانی فرماندار و جمعی از اعضای این شورا در محل سالن شهید سلیمانی دفتر امام جمعه برگزار شد.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه در آغاز این جلسه به نکاتی اشاره کرد و اظهار داشت: تمامی دشمنان انقلاب اسلامی در ماه‌های اخیر در ایجاد اختلاف بین مردم و مسؤولان و حس بی‌اعتمادی بین این دو متمرکز شده اند و به همین دلیل بر مسؤولان ادارات و نهادها واجب است تا با تمام توان به خدمتگذاری خالصانه و بدون منت به مردم عزیز پرداخته و با حضور در کنار مردم و شنیدن سخنان آنها به حل مشکلاتشان اقدام نمایند تا دشمن را در این دسیسه نیز ناکام بگذاریم.

 

وی با اشاره به ویروس منحوس کرونا و وضعیت آن در منطقه، یادآور شد: با توجه به بهبود وضعیت بیماری کرونا تا حدی در خیلی از مناطق کشور باید مواظب باشیم .فرهنگ عادی انگاری برخورد با کرونا در بین مردم رواج پیدا نکند چرا که تا ریشه کنی کامل این بیماری هنوز مسیر  زیادی وجود دارد وخوف این میرود که اگر عادی انگاری به یک فرهنگ تبدیل شود و رعایت ها کم شود بحرانی را پیش رو داشته باشیم.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه یادآور شذ: حجاب و عفاف از جمله مسائلی است که در تحکیم بنیان خانواده و استقرار سایر ارزشهای اسلامی مفید و موثر خواهد بود. برخی از متدینین از بروز و ظهور برخی از ظواهر بی حجابی در خیابان و بازار و تفریحگاه‌ها در گوشه وکنار شهرستان گلایه مندند اولا تک تک مردم عزیز به عنوان آمر به معروف وظیفه شرعی دارند تا  در مقابل هر گونه منکر با زبان نرم و خیرخواهی تذکر دهند و فضای شهرستان را فضایی آرام و مناسب با وضعیتی که خواست خدا و رسول خدا میباشد قرار دهیم.

 

حجت الاسلام اسماعیل نیا بیان داست: در باب ادارات، نهادها، اماکن رسمی مانند بازار و فروشگاههای بزرگ، مسؤولان ادارات و نهادها در باب رعایت حجاب  چه از سوی کارکنان و فروشندگان و چه عوامل اجرایی و همچنین ارباب رجوع مسؤولیت دارند و امیدوارم همه عزیزان به مسؤولیت خود به اجرای امر به معروف ونهی از منکر در این زمینه جامعه عمل بپوشند.

 

این استاد حوزه ودانشگاه تاکید کرد: فرهنگ احسان نیکوکاری و کمک به نیازمندان در این برهه حساس باید مورد توجه همگان قرار گیرد در گوشه و کنار شهرستان ما افرادی هستند که توان تهیه یک وعده غذای گرم مناسب در طول روز برای خود و خانواده هایشان را ندارند. بهزیستی یا کمیته امداد و سایر اماکن حمایتی برای رسیدگی مددجویان به شدت با مشکل مواجه هستند از خیرین عزیزمیخواهم به یاری نیازمندان بپردازند از همه مسؤولان و مردم میخواهم در ترویج فرهنگ نیکوکاری و احسان و کمک اقدام نمایند. قابل ذکر است که قرارگاه طرح مواسات و همدلی در شهرستان مجددا فعالیت خود را با شدت بیشتر آغاز کرده است و از همه عزیزان تقاضامندم با حفظ وحدت رویه در زمینه کمک به نیازمندان با این قرارگاه همکاری فرمایند.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه با اشاره به کار آفرینی و ایجاد اشتغال، ادامه داد: بهترین راه حل برای پیشگیری از انواع بزه های اجتماعی مسئله اشتغال و کار آفرینی است که با توجه به وضعیت خاص حاکمه بر بودجه در مملکت باید به سمت کار آفرینی های خرد و خانگی رفت در این زمینه از ادارات متولی کار میخواهم ایجاد کار افرینی خرد و کار افرینی خرد و خانگی را برای مردم تسهیل نمایند و  از همه اماکن مذهبی اجتماعی مثل مساجد و حسینیه ها و سایر موسسات موجود در شهرستان میخواهم تا  فضاهای خود را در اختیار کار آفرینان و مردم عزیز قرار دهند و علاوه بر فعالیت قرآنی ومذهبی به فعالیت اجتماعی وخدمت رسانی نیز اشتغال داشته باشند.

 

از مصوبات این شورا می‌توان به استقرار نماز جماعت در ادارات و پخش اذان و استقرار شورای امر به معروف در ادارات، بخش ها و روستاها و عضویت بخشداران و شهرداران شهرستان در شورای فرهنگ عمومی و تهیه برنامه ای جامعه با ذکر مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهرستان و راههای برون رفت از آنها و تقسیم وظایف ادارات ونهادها در آن زمینه اشاره کرد.

 

 

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان