در بیست ونهمین شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه مطرح شد

مصوبات شورای فرهنگ عمومی به جد دنبال شود / ایجاد کمپ ترک اعتیاد برای معتادان متجاهر در شهرستان بندرلنگه+ تصاویر شورای فرهنگ عمومی

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه گفت: یکی از مهمترین شوراهای مستقر در شهرستان، شورای فرهنگ عمومی است و انتظار داریم همه مسؤولان بیشترین اهمیت را به این شورا بدهند و این مورد را جدی بگیرند و با اهتمام فوق‌العاده جلسات را پیگیری کنند.

کد خبر : 25879
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
مصوبات شورای فرهنگ عمومی به جد دنبال شود / ایجاد کمپ ترک اعتیاد برای معتادان متجاهر در شهرستان بندرلنگه+ تصاویر شورای فرهنگ عمومی

به گزارش کنگ خبر، بیست و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه روز گذشته به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل نیا امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی و با حضور احمد شیبانی فرماندار و اعضای این شورا در سالن همایش شهید سلیمانی دفتر امام جمعه شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل نیا امام جمعه شهرستان بندرلنگه در این جلسه، اظهار کرد: استقلال یک ملت فقط با استقلال فرهنگی تامین می‌شود وفرهنگ مثل هوا می‌ماند هر چند دیده نمی‌شود ولی تنفس آن کلیدی است.

 

 

وی افزود: یکی از مهمترین شوراهای مستقر در شهرستان، شورای فرهنگ عمومی است و انتظار داریم همه مسؤولان بیشترین اهمیت را به این شورا بدهند و این مورد را جدی بگیرند و با اهتمام فوق‌العاده جلسات را پیگیری کنند.

 

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه با تقدیر از تلاش‌های فرماندار بندرلنگه، اضافه کرد: فرماندار بندرلنگه  نه شب دارد ونه روز و تلاش می‌کند و می‌دود اگر امروز فرماندار وامام جمعه می‌دوند دیگر مسؤولان نیز باید تندتر بدوند.

 

 

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا گفت: از حیث فرهنگی، منطقه غنی و داشته‌های فرهنگی بسیاری داریم و این شورا برای حفظ این فرهنگ ها باید تلا ش کند.

 

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه با بیان اینکه مصوبات شورا لازم الاجرا وزمانت اجرایی دارد، یادآور شد: هر گونه اقدام تفرقه انگیز ممنوع است و ما نیز نباید اجازه و فرصت آن را بدهیم و نباید هیچ تحرک واقدامی انجام شود که این فرهنگ‌ها را خدشه دار کند.

 

 

وی با اشاره به بازدید روز گذشته خود از نمایشگاه صنایع دستی بانوان بندرلنگه، گفت: جای تاسف بود که هیچگونه حمایتی از این صنعتگران صنایع دستی نمی‌شود وباید صنایع دستی ومیراث فرهنگی جدی گرفته شوند.

 

 

در ادامه احمد شیبانی فرماندار شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: یکی از مباحث اصلی این شورا اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری و مباحث فرهنگی جمهوری اسلامی است.

 

 

وی افزود: این نظام متکی بر دین مبین اسلام و با مشارکت مردم است یکی از اولویت‌های دین ما فرهنگ وفرهنگسازی است که این فرهنگسازی نیز یکی از وظایف شورای فرهنگ عمومی است.

 

 

فرماندار شهرستان بندرلنگه با پیشنهاد تشکیل کمیته‌ها وکارگروه‌ها در شورای فرهنگ عمومی شهرستان، بیان داشت: یکی از وظایف شورای فرهنگ عمومی هدایت و نظارت است که به جد دنبال خواهد شد ومدیران شخصا در جلسات شورای فرهنگ عمومی شرکت کنند چرا که این جلسات بسیار مهم است.

 

 

در این شورا مواردی از قبیل تبیین وضع موجود شهرستان از حیث حضور معتادان متجاهر و بررسی راهکارو حل آن و همچنین اهداف راهبردها وانتظارات مطرح شد.

در پایان، این شورا مصوباتی از جمله پیگیری ایجاد کمپ ترک اعتیاد برای معتادان متجاهر، توسعه وکمک به کمپ ترک اعتیاد موجود در بندرلنگه، استفاده از ظرفیت مناطق آزاد جهت توسعه کمپ فعلی و احداث کمپ جدید را به دنبال داشت.

 

انتهای پیام/م

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان