امام جمعه بندرلنگه در شورای اداری:

مسؤولی که همه هم و غمش تجملات باشد درد مردم محروم را نمی‌فهمد/ امروز بیت‌المال ظرفیت ریخت و پاش‌های اشرافی‌گرایانه برخی از مسؤولان را ندارد

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: مسؤولی که همه هم و غمش تشریفات و تجملات دور بر خودش باشد، رفاه زدگی او را غرق می‌کند و هیچوقت درد محروم، فقیر و مظلوم  را نمی‌فهمد و نمی‌شناسد.

کد خبر : 25826
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
مسؤولی که همه هم و غمش تجملات باشد درد مردم محروم را نمی‌فهمد/ امروز بیت‌المال ظرفیت ریخت و پاش‌های اشرافی‌گرایانه برخی از مسؤولان را ندارد

 

به گزارش کنگ خبر، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر جواد اسماعیل‌نیا عصر امروز در شورای اداری شهرستان بندرلنگه در جمع مسؤولان ادارات و نهادهای شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: آموزه‌های دینی ما در مهمترین ویژگی جامعه اسلامی از جمله روحیه ساده زیستی، عدم روی آوردن به مظاهر دنیا پرستی، تجملات و تشریفات زائد و ارتباط بدنه مردم خصوصا مستضعفین خلاصه شده است.

وی افزود: برای یک مسؤول در جامعه اسلامی پرداختن به مسائل دنیوی و اسراف در تشریفات و تجملات یک سم مهلک است که هم او را از خدا دور می‌کند و هم آفتش دوری از خدا، دنیازدگی، کفران نعمت،گرفتار شدن به مصرف گرایی افراطی، تفاخر، محروم شدن از مشارکت در امور خیر و کارهای جهادی، عدم درک واقعی محرومان جامعه است.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: مسؤولی که همه هم و غمش تشریفات و تجملات دور بر خودش باشد، رفاه زدگی او را غرق می‌کند و هیچوقت درد محروم، فقیر و مظلوم  را نمی‌فهمد و نمی‌شناسد.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا ادامه داد: خلاضه عصاره و آموزه‌های دینی درباره این مسئله این است که مسؤولان رفاه طلب و تجملاتی و تشریفاتی بزرگترین آفت نظام اسلامی هستند، این آفت اگر وجود دارد باید به کمک دیگر مسؤولان برچیده شود.

رئیس شوری فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه خاطرنشان کرد: امروز بیت‌المال ظرفیت و تحمل اسراف‌ها، تزویرها و ریخت و پاش‌های اشرافی‌گرایانه برخی از ما مسؤولان را ندارد، وضعیت بودجه مملکت و مشکلات مردم را می‌بینیم و از نزدیک لمس می‌کنیم، لهاذا آنچه انتظار می‌رود قناعت پیشگی است.

 

این روحانی برجسته کشور خطاب به مسؤولان و زیر مجموعه‌های آنان، گفت: توصیه ما دوری از هر گونه اسراف و تزیور و درک مستضعفان وکار جهادی است ما با این باور شاید بتوانیم حق آن نعمتی که خداوند به ما و شما عنایت کرده است را در قالب مسؤول در جامعه اسلامی ادا کنیم.

 

وی گفت: پیامبر(ص) که الگوی من و شماست آنقدر ساده زیست بود و دوری می‌کرد از هرگونه تجمل وکلاس گذاشتن و هرگاه یک غریبه وارد مجلسی می‌شد که پیامبر آنجا حضور داشت هرگز پیامبر را از جایگاهش نمی‌شناخت اما امروز بعضی از ما مسؤولان  آنچنان برای خود دم و دستگاهی تعریف و خودمان را از مردم جدا می‌کنیم که گویی نعوذبا الله، از آن حضرت نیز برای خودمان مقامی بالاتر قائلیم.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: امیرالمومنین (ع) با مسؤولان تجملگرا دور از مردم یا خدای ناخواسته زیاده خواه که به دنبال سود و منفعت شخصی بودند برخوردهای قهری شدیدی داشت لذا ما باید بدون هر گونه تشریفات و تجملات و دور از هرگونه کلاس گذاشتن‌های غیر ضروری فقط به خدمت کردن به مردم فکر کنیم و هر چه می‌توانید با مردم خوبی کنید و مهربان باشید اگر نمی‌توانید مشکلی را حل کنیم حداقل در بخوردها مردم را تکریم کنیم و احترام بگذاریم.

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان