در نشست مسؤول بسیج رسانه با رئیس شورای شهر بندرلنگه مطرح شد

نقش تأثیرگذار رسانه‌ها در تعامل سازنده میان شهروندان و مدیریت شهری / یکی از مهمترین وظایف خبرنگاران حفظ امانتداری در خبر است

رئیس شورای شهر بندرلنگه گفت: یکی از مهمترین وظایف خبرنگاران حفظ امانتداری در خبر است به نحوی که اگر دربرگیرنده نقدی است آن انتقاد سازنده بوده تا در پایان ارتباط خوبی بین مسئولان و مردم را رقم زند.

کد خبر : 25569
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
نقش تأثیرگذار رسانه‌ها در تعامل سازنده میان شهروندان و مدیریت شهری / یکی از مهمترین وظایف خبرنگاران حفظ امانتداری در خبر است

 

به گزارش کنگ خبر، فتح اله کمانداری مسؤول بسیج رسانه شهرستان بندرلنگه صبح امروز با محمود شریفی رئیس شورای شهر بندرلنگه دیدار و گفت وگو کرد.

 

در ابتدا کمانداری مسؤول بسیج رسانه شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: در بهترین حالت عملکرد رسانه ای ، رسانه ها خواسته ها و مطالبات مردم را به مدیران شهری منعکس کرده و از سویی اقداماتی که از سوی مسئولان انجام می شود را برای اطلاع مردم منتشر می کنند و آگاهی مردم از اقدامات صورت گرفته، باعث جلب مشارکت و همکاری بیشتر آنان در ساماندهی امور شهر شده و توسعه شهری را به دنبال می آورد.

 

 

 

 

وی افزود: نقدها و سوالاتی که از سوی خبرنگاران رسانه ها از مدیریت شهری مطرح می شود، در حقیقت انعکاس مطالباتی است که مردم آنها را با رسانه ها به عنوان امین خود مطرح می سازند و توجه به آنها نقش مهمی در ایجاد شهری آرام با تامین حداکثری آسایش مردم دارد.

 

مسؤول بسیج رسانه شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: قدر مسلم مطبوعات و رسانه‌هایی که مسئولیت خطیر اطلاع‌رسانی را بر عهده دارند نقش تأثیرگذاری در سامان‌دهی افکار عمومی و ایجاد یک تعامل سازنده میان شهروندان و مدیریت شهری دارند که این امر می‌تواند به افزایش سرمایه اجتماعی در نزد مدیران ارشد شهرداری بینجامد.

 

 

 

کمانداری گفت: تأکید بر برقراری ارتباط دوستانه میان اصحاب رسانه و مدیران شهری به معنای چشم‌پوشی از ضعف‌ها و کاستی‌ها نیست بلکه ، رسانه های مقید به اخلاق حرفه ای ، رسانه هایی هستند که با نقد رفتار و عملکرد یکدیگر، تلاش کنند تا نقاط ضعف برطرف شده و کاستی‌ها جبران شوند.

این فعال رسانه ای خاطرنشان کرد: از اختلاف میان رسانه‌ها و مدیریت شهری نه تنها سودی عاید کسی نمی‌شود بلکه شهروندان دچار ضرر خواهند شد ، لذا باید تلاش شود تا از تمام ظرفیت‌ها برای ارائه خدمات به مردم بهره‌برداری شود.

سپس محمود شریفی  رئیس شورای اسلامی شهر بندرلنگه هم با تشکر از همکاری و همفکری رسانه های بندرلنگه در خصوص اطلاع رسانی در حوزه خدمات شهری و شورای اسلامی و شهرداری، گستردگی رسانه های شهرستانی و استانی و تکثر مخاطبان شبکه ها را بستر مهمی برای اطلاع رسانی و فرهنگ شهروندی دانست و افزود: رسانه ها همواره مشاوری امین برای مدیران شهری بوده و حل معظلات و مشکلات شهری در گرو همفکری و همراهی آن می باشد .

وی افزود: وظیفه خبر رسانی بسیار حساس و مهم است، چراکه فعالیت خبرنگاران به خصوص در رابطه با موضوعات شهری به ما کمک می کند تا خواسته های مردم را به نتیجه برسانیم.

رئیس شورای شهر بندرلنگه اضافه کرد: یکی از مهمترین وظایف خبرنگاران حفظ امانتداری در خبر است به نحوی که اگر دربرگیرنده نقدی است آن انتقاد سازنده بوده تا در پایان ارتباط خوبی بین مسئولان و مردم را رقم زند.

شریفی عنوان داشت: اعتماد مردم به مسئولان بزرگترین سرمایه ی اجتماعی است که این اعتماد سازی با انتشار اخبار واقعی و امید بخش بیشتر هم خواهد شد و ازآنجاییکه در عصری قرار داریم که تعداد رسانه ها افزایش یافته و رو به فزونی است، انتظار می رود ارتباط آنها با شورای شهر بیشتر از قبل شود.

انتهای پیام/ک

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان