یادداشت: دکتر عبدالحمید دلشاد

شورای شهر بندرلنگه پاکت سوم را هم گشود!

براساس پیمایش علمی از توفیقات شورای شهر بندرلنگه و مطالعه میدانی و…  بنظر می رسد شورای شهر بندرلنگه، *پاکت سوم* را شتابزده باز کرده است!!! *به پایان می رسد این دفتر، ولی خوشحال نباشید، حکایت همچنان باقی است!!

کد خبر : 24403
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
شورای شهر بندرلنگه پاکت سوم را هم گشود!

به گزارش کنگ خبر، بعد از حواشی نشست به اصطلاح خبری صادق تاروتی رئیس شورای شهر، دکتر عبدالحمید دلشاد در یادداشتی نوشت:

مقدمه:انتخاب مدیران ادارات و سازمانها در بعضی از استانها و شهرهای کشور، گاها نه براساس دانش سازمان یافته، تجارب علمی و نه هم براساس حداقل شمه مدیریت تربیت یافته از سرمایه اجتماعی انجام می شود. این مدیران براساس ظرفیت های انتخابات و یا انتصاب توسط دولت ها با چاشنی سفارش، این امر مهم را عهده دار می شوند. براساس نظر اندیشمندان علوم مدیریت، ریشه همه مشکلات کشور، به انتخاب ها و تصمیم گیری های مدیران مربوط است و تصمیم های غیر حرفه ای، لزوما به پای ناکارآمدی دولت ها و یا *ناباروری سرمایه اجتماعی* منظور می شود!!

یک تمثیل مدیریتی:به نقل از ادام اسمیت که می گوید، وقتی مدیری می خواست صندلی ریاست را به رئیس دیگری واگذار نماید، سه پاکت برای رئیس جدید آماده و به رئیس جدید توصیه می کند که در موقع بروز مشکل در سازمان، به ترتیب سراغ پاکت اول برو و راه حل مساله در پاکت ها ارائه کردم!! 

اکنون رئیس بر مسند قدرت نشست و در ماههای اول با ملاقات ها و چالش های قبلی و گاها هم با دیدن مسئولین بالا دستی نظیر استاندار و…  گذران زمان و خوراک چرب و نرم رسانه ها می نماید، تا اینکه تب بازدیدها فرو می نشیند و مسئله ها از زیر میز، به روی میز آقای رئیس بالا می آید!! حالا رئیسی که از دانش علمی و تجربی مدیریتی برخوردار نباشد، طبیعی است که بی اطلاع از وظائف و مسئولیت های سازمان، به دنبال راه حل های خلق الساعه (پاکت ها و توصیه ها و…)  خواهد رفت!! لذا آقای رئیس ما هم با روبرو شدن با مسئله ها و مشکلات، به یاد پاکت اول خواهد افتاد!! 

لطفا بیایید؛ من و شما شهروند گرانقدر و آقای رئیس از پاکت اول تا پاکت سوم، شروع به باز کردن آن نمائیم!!!*

پاکت اول: آقای رئیس سلام؛ همه کارکنان را به یک جلسه کنید و هر چی می توانید در مورد رئیس قبلی حرف های ناثواب بزنید و تمام تقصیرها را به گردن اون بندازید! در این صورت کارکنان پیش خود می گویند، حق با رئیس است و او راست می گوید!! بنابراین مشکل سازمان شما برای مدتی بنظر حل خواهد شد.

بعد از چند مدت، مجددا نارضایتی در سازمان ایجاد شد و اقای رئیس مجددا یاد پاکت دوم افتاد و بی صبرانه سراغ پاکت دوم رفت!!

پاکت دوم: آقای رئیس سلام، اصلا نگران نباش!! همه رو مجددا به جلسه دعوت کن و به کارکنان قول و وعده بدهید که مثلا حقوق پرداخت می کنم! اضافه کار و کارانه پرداخت میکنم! وام مسکن برای پرسنل، ویلای شمال و …!! با این وعده ها جو آرام و مشکل ظاهرا حل خواهد شد. لذا آقای رئیس از اینکه توانسته مسئله را حل کند، خوشحال است و می گوید: دم مدیر قبلی گرم که این پاکت ها برام گذاشته و اگر این پاکت ها نبود، الان کلی مشکل داشتم!!!

همه چیز تا چند ماه با سکوت پیش رفت تا اینکه مجددا سازمان ناآرام شد!! و آقای رئیس به یاد پاکت سوم افتاد این بار با سرعت و سراسیمه، پاکت سوم را گشود!!!

پاکت سوم: آقای رئیس سلام، خوشحالم که به سرعت در عرض چند ماه، سراغ پاکت سوم اومدی!!!

آقای رئیس!! برو سه پاکت آماده کن، بذار تو گاوصندوق برای رئیس بعدی!!! شما متاسفانه همه فرصت ها را از دست دادی!!

نتیجه گیری:براساس پیمایش علمی از توفیقات شورای شهر بندرلنگه و مطالعه میدانی و…  بنظر می رسد شورای شهر بندرلنگه، *پاکت سوم* را شتابزده باز کرده است!!! *به پایان می رسد این دفتر، ولی خوشحال نباشید، حکایت همچنان باقی است!!

انتهای پیام/ک

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان