عضو شورای شهر بندرلنگه

«رئیس شورای شهر» رئیس دیگر اعضا نیست / برای احقاق حق «کارگران شهرداری» باید عجول بود

عضو شورای شهر بندرلنگه گفت: رئیس شورای شهر رئیس دیگر اعضا نیست چرا که شورا اداره نیست، هر کدام از اعضاء یک رای دارند و اعضای شورا انتخابی و برخواسته از رای مردم هستند.

کد خبر : 24221
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
«رئیس شورای شهر» رئیس دیگر اعضا نیست / برای احقاق حق «کارگران شهرداری» باید عجول بود

دکتر محمد امین اورنگی امروز در گفت وگو با کنگ خبر در واکنش به درج خبری در فضای مجازی در واکنش به مصاحبه اخیر خود، اظهار داشت: رئیس شورای شهر رئیس دیگر اعضا نیست چرا که شورا اداره نیست، هر کدام از اعضاء یک رای دارند و اعضای شورا انتخابی و برخواسته از رای مردم هستند و باید پاسخگوی افکار عمومی باشند.

 

وی با بیان اینکه بنده در مصاحبه اخیر خود به تلاش سرپرست شهرداری برای پرداخت به‌موقع حقوق پرسنل اشاره کردم، افزود: اینکه می‌گویند بنده در خصوص پیگیری حقوق کارگران شهرداری عجولانه اقدام به مصاحبه کرده‌ام،  آیا نباید برای احقاق حق کارگرانی که در این وضعیت بد اقتصادی ۶ ماه حقوق نگرفته‌اند عجله کرد.

 

عضو شورای شهر بندرلنگه با بیان اینکه گفته شده بنده بدون کارشناسی و همفکری با سایر اعضا با رسانه مصاحبه نموده‌ام، تصریح کرد: آیا احقاق حق کارگران شهرداری پس از ۶ ماه کار کارشناسی و همفکری میخواهد، چرا تا کنون رئیس شورا به این موضوع واکنش نشان نداده و سکوت اختیار کرده آیا در جریان نبوده است.

 

اورنگی با اشاره به اینکه بنده در این مصاحبه اخیر شورا و شهرداری را خطاب قرار ندادم بلکه بعنوان نماینده مردم در شورای شهر از استاندارمحترم عاجرانه درخواست رسیدگی به این موضوع را داشتم، بیان داشت: به قول یک عضو شورای شهر که بنده را عضو جدید نیز خطاب کرده‌اند عرض کنم شما که سه سال در این شورا حضور دارید و عضو قدیمی هستید آیا در این مدت پاسخگوی افکار عمومی در  عملکردتان بوده اید.

 

جوانترین عضو شورای شهر بیان داشت: در احقاق حق موکلان خود ذره ای کوتاه نمی‌آیم و با احدی تعارف ندارم و باید در خصوص عملکرد و بودجه شورا و شهرداری شفاف سازی کرد نه اینکه بعد از گذشت سه سال هنوز مردم نمیدانند چه در این شورا گذشته است.

 

وی با اشاره به آئین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی وامور مالی شوراهای اسلامی شهرها، گفت: رئیس شورای شهر رئیس دیگر اعضا نیست و رئیس شورای شهر مسئولیت امور اداری و مالی شورا، تعیین دستور جلسه، زمان و نوع جلسه شورا، دعوت از اعضا و تقسیم کار بین آنها و کمیسیونهای شورا، پیگیری مصوبات شورا و تایید مصوبات شورا،صدور احکام مسئول و اعضا دبیرخانه شورا، رئیس شورا سخنگوی شورا است و مکاتبات شورا با امضا رئیس شورا است و خوشحالم که مصاحبه بنده باعث شد این عضو شورای شهر سکوت طولانی مدت خود را بشکند حال در خصوص این شرح وظایف به مردم گزارش دهید.

 

انتهای پیام / ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان