فرمانده انتظامی بندرلنگه:

سرعت ؛ تهدید جان راکبان موتور سوار در بندرلنگه

ورود موتورسیکلت ها به اتوبان و بلوار اصلی ورودی و خروجی شهر بندرلنگه با توجه به سرعت فوق العاده خودروهایی که در این مسیرها در حال حرکت هستند، هیچ گونه حاشیه امنی برای راکبان موتورسیکلت فراهم نمی کند و در این مسیرها جان راکبان موتورسیکلت ها تهدید می شود.

کد خبر : 24118
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۵:۰۴
سرعت ؛ تهدید جان راکبان موتور سوار در بندرلنگه

ورود موتورسیکلت ها به اتوبان و بلوار اصلی ورودی و خروجی شهر بندرلنگه با توجه به سرعت فوق العاده خودروهایی که در این مسیرها در حال حرکت هستند، هیچ گونه حاشیه امنی برای راکبان موتورسیکلت فراهم نمی کند و در این مسیرها جان راکبان موتورسیکلت ها تهدید می شود.

سرهنگ مهراب کاظمی امروز در گفت وگو با کنگ خبر، اظهار کرد: بسیاری از خیابانها، شریان های اصلی شهر و کوچه ها در سیطره موتورسواران است، وسیله پرسرعت که برای بسیاری از جوانان ارابه مرگ است و دردسرهای زیادی را برای خانواده ها به دنبال دارد که والدین از بودن این وسیله و سوار شدن فرزندان دلخوشی ندارند.

وی افزود: موتورسیکلت وسیله ای تقریبا ارزان و کم قیمت که بسیاری از اشخاص برای تردد استفاده می کنند، اما نداشتن ایمنی لازم مهمترین اشکال این وسیله نقلیه است که بلای جان بسیاری از راکبان موتورسیکلت است.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: آمار بیشترین فوتی‌ها از سال های قبل مربوط به موتورسواران، هست و یکی از مهم‌ترین دلایل وقوع این فوتی‌ها نداشتن کلاه ایمنی است. موتورسیکلت سواران به علت عدم رعایت نکات ایمنی بیشتر در معرض خطر هستند، به همین دلیل اعمال قانون‌های شدیدی بر آنها اعمال می‌شود.

کاظمی بیان داشت: آمارها نشان می دهند که علت مرگ و میر موتور سیکلت سواران در تصادفات رانندگی با سایر وسایل نقلیه یا عابرین پیاده نیز ناشی از صدمات وارده به «سر» آنان است، موتورسواری با سرعت مطمئنه و پرهیز از حرکات نمایشی در خیابان ها و معابر از جمله تک چرخ زدن، لایی کشیدن و زیگزاگ راندن نخستین گام پیشگیری از تصادف موتورسواران است.

وی گفت: اما برای کاهش آسیب های وارد شده به سر در هنگام تصادف، گذاشتن کلاه های ایمنی مناسب توصیه می شود.

رئیس پلیس شهرستان بندرلنگه با انتقاد از وضعیت موتورسیکلت ها در شهر بندرلنگه، اظهار می کند: تعداد موتورسیکلت در این شهر بسیار زیاد است و بی قانونی آنها به مشکلی بزرگ تبدیل شده است و قانونمند کردن موتورسواران زمان می برد اما خانواده ها می توانند نقش مهمی در فرهنگسازی استفاده صحیح فرزندانشان از موتورسیکلت داشته باشند.

وی تاکید می کند: مهمترین عاملی که ما در حوزه تصادفات در مورد آن غفلت می کنیم فرهنگ رانندگی است که با استمرار کارهای فرهنگی می توانیم در بلندمدت به اهداف مان برسیم، ضمن اینکه بازدارندگی قانون باید وجود داشته باشد و شدت عمل آن تشدید شود.

سرهنگ کاظمی گفت: بی احتیاطی و سهل انگاری موتورسیکلت سواران برای رانندگان خودروها و عابران پیاده نیز دردسر ساز است و موجب بروز حوادث می شود و ساماندهی این وسیله نقلیه از ضرورت ها است.

این مسئول انتظامی افزود: برخی ار راکبان موتورسیکلت ها نه تنها قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند، بلکه آلودگی و بی نظمی را هم در سطح شهر رواج می دهند.

وی اظهار کرد: مهم ترین دغدغه پلیس در شهر بندرلنگه، بحث حوادث ترافیکی به ویژه برای کاربرانی است که تهدید پذیر بیشتری در حوزه حوادث دارند و راکبان موتورسیکلت باید برای حفظ جان خود، رعایت حقوق شهروندی، مقررات راهنمایی و رانندگی را جدی بگیرند.

وی اضافه می کند: علاوه بر این استفاده از کلاه ایمنی، استفاده از پلاک مجاز، بیمه نمودن موتور سیکلت سوران، توقف نکردن در پیاده روها، توقف پشت گذرگاه خط عابر پیاده و رعایت موارد ایمنی را برای حفظ جان خود در نظر بگیرند.

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان