مدیرعامل شرکت صید و ساحل بندرلنگه:

نگاه نامناسب مردم به مبتلایان کرونا ۷۵ سرپرست خانوار را بیکار کرد

مدیرعامل شرکت صید و ساحل بندرلنگه گفت: متاسفانه نگاه و برخورد نامناسب مردم شهر به افراد درگیر کرونا، باعث وحشت و ترس وسپس بیکاری ۷۵سرپرست خانوار شده است.

کد خبر : 24084
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
نگاه نامناسب مردم به مبتلایان کرونا ۷۵ سرپرست خانوار را بیکار کرد

مدیرعامل شرکت صید و ساحل بندرلنگه گفت: متاسفانه نگاه و برخورد نامناسب مردم شهر به افراد درگیر کرونا، باعث وحشت و ترس وسپس بیکاری ۷۵سرپرست خانوار شده است.

 

صندوقچی مدیر عامل شرکت صید و ساحل لنگه در گفت وگو با کنگ خبر، اظهار کرد: در سال ۱۳۸۴ با مجوز تولید کنسرو ماهی و کنسروها گوشتی و غیرگوشتی شروع بکار کردیم.

وی افزود: در سال ۱۳۹۷ با تکمیل و راه اندازی عمل آوری و بسته بندی آبزیان کار خود را توسعه داد.

مدیر عامل شرکت صید و ساحل بندرلنگه اضافه کرد: در دوماه گذشته و بدنبال شیوع بیماری کویید ۱۹ نیز این شرکت با رعایت پروتکلهای بهداشتی کار خود را ادامه داد و هر روز پرسنل شرکت توسط مسولین بهداشتی شرکت غربالگری میشدند.

وی بیان داشت: این شرکت با دارا بودن حدود ۷۵ پرسنل در بخش تولید کنسروجات و تلاش در جذب بازارهای داخلی و خارجی، سهم خوبی در صادرات کنسرو ماهی به خود اختصاص داده است.

صندوقچی یادآور شد: به جهت پیشگیری بیشتر کلیه پرسنل در مجموعه از دستکش و ماسک و ژل ضدعفونی در تایم تولید و همچنین در مسیر منزل و محل کار استفاده میکردند.

این کار آفرین افزود: حدود دوهفته پیش و با اعلام اینکه یکی از پرسنل خانم حس بویایی و چشایی را از دست داده فورا ایشان را به بهداشت بندرلنگه جهت بررسی بیشتر اعزام کردیم.

مدیر عامل این شرکت گفت‌: متاسفانه بعد از دو روز نتیجه تست مثبت شد و بهداشت جهت بررسی دقیقتر حدود ۱۰نفر از نیروهایی که با نامبرده بیشتر در تماس بودند مورد آزمایش قرار گرفتند و یکنفر دیگر به بیماران اضافه شد.

صندوقچی تصریح کرد: با اعلام دومین فرد بیمار به ناگاه ریزش زیادی در پرسنل شرکت اتفاق افتاد و به دنبال پیگیری متوجه شدیم که نیروها به دلیل نگاه بسیار بد مردم و نزدیکان و همسایه ها نمیتوانند در محل کار خود حاضر بشوند.

وی گفت: با همکاری اداره بهداشت بندرلنگه به ترتیب کلیه پرسنل شرکت مورد تست قرار گرفتند و افراد مثبت جهت طی دوره ۱۴ روزه قر نطینه به منزل راهنمایی شدند.

مدیر عامل این شرکت فرآوری آبزیان بیان داشت: متاسفانه نگاه نامناسب مردم شهر به افراد درگیر در این موضوع بابت وحشت و ترس آنها از ادامه کار شده و عملا اشتغال ۷۵نفر سرپرست خانوار را به خطر انداخته است.

این کار آفرین در ادامه توضیح داد: وقتی با پرسنل به درد دل میپردازیم همگی از بیکاری و بی پولی و عقب افتادن اقساطشان ناراحت هستند.ولی نگاه اطرافیان باعث شده که نتوانند به کار خود ادامه بدهند.

صندوقچی افزود: در این شرایط سخت اقتصادی با اصلاح نگاه خودمان،باعث از بین رفتن ۷۵ فرصت شغلی نشویم و درد افراد درگیر را با نگاه نامناسب خودمان صدچندان نکنیم.

وی یادآور شد: کسانی که در حال حاضر درگیر هستند نیاز به نگاه مهربان و همزبانی با مردم دارند و نه نگاه به عنوان یک مجرم.

این کار آفرین یادآور شد: خوشبختانه تمام کسانی که تستشان مثبت بوده،هیچگونه درگیری ریوی ندارند و بدون بستری در بیمارستان ویا حتی مصرف کوچکترین دارویی در منزل در حال طی کردن دوران ۱۴ روزه قرنطینه هستند و بعد از ۱۴ روز میتوانند بدون داشتن کوچکترین مشکلی برای اطرافیان در جامعه حضور داشته باشند.

وی در پایان توصیه کرد: بیاییم در این دوران سرد و سخت مرهم زخمهای هم باشیم و نه نمک زخمهای همدیگر.این شرکت با پرداختی بیشتر از قانون اداره کار همیشه سعی در حمایت از پرسنل خود داشته است.

انتهای پیام/کمانداری

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان