فرماندار بندرلنگه

سهمیه سوخت قایق‌های صیادی شهرستان بندرلنگه در حال پیگیری است

فرماندار بندرلنگه گفت: سهمیه سوخت قایق‌های صیادی شهرستان بندرلنگه در دستور کار دولت و درحال پیگیری است.

کد خبر : 23246
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
سهمیه سوخت قایق‌های صیادی شهرستان بندرلنگه در حال پیگیری است

فرماندار بندرلنگه گفت: سهمیه سوخت قایق‌های صیادی شهرستان بندرلنگه بعد از سهمیه بندی وافزایش قیمت سوخت با پیگیری استاندار هرمزگان در دستور قرار گرفته است.

 

به گزارش کنگ خبر، علی نیکویی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرلنگه، با اشاره به مشکلات صیادان شهرستان بندرلنگه بعد از سهمیه بندی بنزین، اظهار کرد: از سال ۹۳ تا سال ۹۴ باتوجه به رونق صید ماهی یال اسبی در این منطقه شاهد حضورصیادانی غیر بومی از استان‌های فارس، سیستان بلوچستان وجنوب کرمان بودیم که حجم وسیعی از جامعه صیادی را نیز همین صیادان تشکیل می‌دهند.

 

وی افزود: هم اکنون با توجه یه آمار غیر رسمی بیش از ۴هزار قایق صیادی فاقد مجوز صید در این شهرستان مشغول کار صید هستند که جمعیت قابل توجهی از این آمار نیز عضو تعاونی های صیادی روستاها وشهرهای ساحلی نیزهستند.

 

فرماندار بندرلنگه اضافه کرد: به منظور ساماندهی این قایق‌ها در حال رایزنی با شیلات و اداره بنادر ودریانوردی وسایر دستگاه‌های مربوط هستیم که بتوانیم ضمن داشتن آمار جامعه ای از این قشر در جهت رفاه حال این عزیزان اقداماتی موثر را صورت دهیم.

 

نیکویی با اشاره به پیگیری سهمیه سوخت قایق های صیادی توسط استاندار هرمزگان، عنوان داشت: همانطور که استاندارمحترم هرمزگان دستور ساماندهی صیادان واقعی شهرهای ساحلی را جهت در نظر گرفتن سهمیه سوخت قایق ها صادر نمودند، مشکلات جامعه صیادی شهرستان بندرلنگه در خصوص مصرف سوخت قایق‌ها به استان ارسال شده که پس از سهمیه‌بندی وسایل حمل ونقل عمومی این موضوع نیز در دستور کار دولت قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/ک

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان