استاندار هرمزگان

فرمانداران شهرستان‌های ساحلی صیادان واقعی را ساماندهی کنند

استاندار هرمزگان گفت: فرمانداران شهرستان‌های ساحلی در هرمزگان نسبت به ساماندهی و ثبت نام صیادان واقعی با کمک تعاونی های صیادی اقدام کنند.

کد خبر : 23148
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
فرمانداران شهرستان‌های ساحلی صیادان واقعی را ساماندهی کنند

استاندار هرمزگان گفت: فرمانداران شهرستان‌های ساحلی در هرمزگان نسبت به ساماندهی و ثبت نام صیادان واقعی با کمک تعاونی های صیادی اقدام کنند.

 

به گزارش کنگ خبر، فریدون همتی یکشنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار استان هرمزگان اظهارداشت: در شرایط کنونی مهم‌ترین وظیفه، حفظ تعادل قیمت‌های موجود در بازار است و پس از آن باید به سراغ مسائلی همچون حمل و نقل رفت.

 

وی عنوان کرد: اقلامی که مردم روزانه با آن سر و کار دارند باید مورد بررسی قرار گیرند تا با افزایش قیمت مواجه نشوند، زیرا کاهش قیمت اقلامی که تاثیر چندانی در زندگی مردم ندارد اهمیت چندانی هم ندارد.

 

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که باید مشخص شود هر قلم چه میزان وزن در سبد کالایی خانواده دارد، ابراز داشت: پس از اولویت بندی اقلام اساسی کنترل در تمام شهرستان‌های هرمزگان انجام شود و نرخ این اقلام به صورت روزانه مورد رصد قرار گیرد.

 

همتی مطرح کرد: فرمانداران در شهرستان‌ها باید به صورت میدانی وارد بازار شوند و بر کار ارزیاب‌ها نظارت داشته باشند تا مشخص شود گزارشات ارائه شده تا چه حد اعتبار دارد به همین جهت باید این راستی آزمایی از سوی فرمانداران صورت گیرد.

 

وی با ذکر این نکته که فرماندار شهرستان بستک اعلام کرده است که در بستک در هیچ زمینه‌ای افزایش قیمت صورت نگرفته است، اذعان کرد: از مردم و کاسبان، بازرسان، مدیران و کارشناس قدردانی می‌کنم و بناست تیمی به صورت پنهان برای راستای آزمایی گزارش‌هایی که از شهرستان ارائه می‌شود به شهرستان‌ها ارسال شود که گزارش آن نیز به زودی اعلام خواهد شد.

 

استاندار هرمزگان اذعان کرد: از فرمانداران، روسای ادارت، بخشداران و دهیاران این انتظار را داریم که این رویه نظارت را تا پایان سال حفظ کنند و این تفکر را نداشته باشند که نظارت در همین مدت کوتاه کافیست.

 

همتی اظهار داشت: به کارگیری از نیروهای مردمی برای رصد بازار تفکر بسیار مناسبی است.

 

وی با ذکر این نکته که آرامش جامعه یعنی امنیت، گفت: اگر ما بتوانیم به درستی بازار را کنترل کنیم قطعا تاثیر مثبتی در مسائل امنیتی استان و کشور خواهد گذاشت.

 

همتی در ادامه به موضوع سوخت مورد نیاز شناورهای صیادی در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: فرمانداران شهرستان های ساحلی در هرمزگان نسبت به ساماندهی و ثبت نام صیادان واقعی با کمک تعاونی های صیادی در شهرستان ها اقدام کنند تا آمار آن‌ها به طور دقیق مشخص و سهمیه سوخت برای شناورهای آنها در نظر گرفته شود.

 

وی بر لزوم توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری در هرمزگان و تشویق مردم نسبت به استفاده بیشتر از این ناوگان تاکید کرد و اظهار داشت: توسعه هرچه بیشتر ناوگان حمل و نقل عمومی رضایتمندی جامعه را نیز به همراه دارد.

 

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در امر نظارت بر بازار باید با ترویج آموزش های عمومی از ظرفیت های مردمی نیز استفاده کنیم تا نظارت ها دقیق تر و گسترده  تر باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان