یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
کد خبر : 22940
مدیر موکب کریم اهل بیت(ع) بندر چارک: : راه اندازی نانوایی سیار در کربلای معلی با همکاری بسیج بندرلنگه/روزانه ۱۴ هزار قرص نان پخت می شود

آتش پرور گفت: موکب کریم اهل بیت(ع) بندر چارک شهرستان بندرلنگه با راه اندازی نانوایی سیار در کربلای معلی روزانه ۱۴ هزار قرص نان پخت و بین موکب های ابرانی و عراقی و زائران اربعین حسینی توزیع می کند.

به گزارش کنگ خبر، « محمد آتش پرور »، مدیر موکب کریم اهل بیت(ع) بندر چارک عنوان کرد: این نانوایی سیار که در خیابان میثم تمار، بعد از جسر الحسین، روبروی هتل رزان و در کنار موکب انصارالمهدی جزیره قشم برپا شده است، در قالب یک تیم ۲۲ نفره به صورت شبانه روز اقدام به پخت نان و توزیع آن بین موکب ها و زوار اربعین می کند.

 

وی با بیان اینکه ۶۵۰ کیسه آرد برای پخت نان از محل کمک های مردمی تامین شده است، افزود: این نانوایی از ۱۰ مهر با همکاری ناحیه مقاومت بسیج بندرلنگه راه اندازی شده است و تا سه روز بعد از اربعین نیز به کار خود ادامه خواهد داد.

 

مدیر موکب کریم اهل بیت(ع) بندر چارک با یادآوری اینکه این موکب پارسال نیز در کربلای معلی برپا شده بود، اظهار کرد: خادمان این موکب به صورت سه شفیت مشغول تولید نان و خدمات رسانی به زوار می باشند.

 

آتش پرور تصریح کرد: با توجه با حجم انبوه زائران و رشد هرساله تعداد آنها، برای کمک به برادران شیعه عراقی خود در پذیرایی از زوار، اقدام به راه اندازی موکب نانوایی سیار کرده ایم.

 

وی با بیان اینکه اربعین همایشی جهانی است که از کشورهای مختلف دنیا زائر دارد، گفت: امروز فرصت مناسبی فراهم شده است تا همه افراد با هر شغل و پیشه بتوانند در جرگه خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در آیند و قدمی را در جهت خدمات رسانی به زائران اربعین بردارند.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری جنت الرضوان بندر چارک با اشاره به اهمیت و جایگاه پیاده روی عظیم اربعین حسینی، بیان کرد: همایش میلیونی اربعین که شیعیان و آزادی خواهان را از سراسر جهان دور هم جمع می کنند موجب ترس و وحشت دشمنان اسلام ناب محمدی شده است و از همین رو نیز با بهره گیری از ترفندهای مختلف و با صرف هزینه های کلان درصدد ایجاد تفرقه و در نهایت کمرنگ کردن این سیل خروشان دارند که به لطف خدا، عنایت اهل بیت و هوشیاری و بصیرت مردم کشورهای عراق و ایران این توطئه ها نیز خنثی شده است.

 

وی در ادامه همچنین به خدمات جهادی اعضای کانون اشاره و عنوان کرد: اعضای این کانون در ایامی که هم میهنانمان در استان خوزستان درگیر سیل بودند نیز با راه اندازی نانوایی سیار به یاری مردمان سیل زده شتافتند./ شبستان

 

 

پایان پیام/

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان