دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
کد خبر : 22911
نایب رئیس تعاونی صنایع دستی بانوان امید بندرلنگه خبر داد : آغاز دوره آموزش صنایع دستی بومی با همکاری شهرداری، شورای اسلامی و میراث فرهنگی بندرلنگه

نایب رئیس تعاونی صنایع دستی و گردشگری بانوان امید از برگزاری دوره آموزش صنایع دستی بومی با همکاری شهرداری بندرلنگه، میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری این شهرستان خبر داد.

 

سناء شهابی امروز در گفت وگو با کنگ خبر از برگزاری دوره آموزشی صنایع دستی بومی بندرلنگه در سه رشته خوس بافی، گلایتون دوزی، تلی و شک بافی با همکاری شهرداری بندرلنگه، میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری این شهرستان خبر داد واظهار کرد: اگر حمایت شهرداری و شورای اسلامی بندرلنگه نبود قطعا امروز در صنایع دستی به این جایگاه ملی نمی رسیدیم.

 

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب به نام سال رونق تولید، افزود: صنایع دستی زبان گویای هنر، ذوق، فرهنگ پیشینیان و ابزاری برای نمایش هویت یک منطقه است و پویایی این صنعت در سایه تشکیل تشکل ها، زمینه ساز اشتغال و بهبود معیشت، رونق تولید و چرخش چرخ اقتصاد است. 

 

کارآفرین برتر شهرستان بندرلنگه با تشکر از فرماندار و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بندرلنگه به جهت همکاری با این مجموعه، افزود: در این فرصت مغتنم باید بیش از پیش به هنردستی بومی این شهرستان توجه کرد چرا که عدم توجه به این هنرهای بومی منجر به فراموشی برای نسل های آینده خواهد شد و بخش خصوصی و دولتی در کنار یکدیگر باید مسیر را برای حضور کارهای دستی هنرمندان در بازارهای کشور و همچنین بازار جهانی فراهم کنند.

 

شهابی ثبت ملی بندرلنگه عنوان شهر ملی گلابتون را فرصتی مغتنم برای این شهر دانست و یادآور شد: نقش و اهمیت صنایع دستی بعنوان هنری مقدس ، صنعتی مستقل ، بومی و اصیل با جنبه‌های قوی کاربردی از جهات هنری ، فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و حتی سیاسی بر همگان آشکار است که نقش بی بدیلی در توسعه گردشگری پایدار نیز دارد.

 

نایب رئیس تعاونی صنایع دستی و گردشگری بانوان امید شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: کارشناسان معتقدند ، رمز ماندگاری و حیات آینده کشورها در روند جهانی شدن،در گرو نگاه کیفی و برنامه ای به صنایع دستی است. مولود فرآیند جهانی شدن حرکت به سمت یکپارچگی زندگی بشری است و آنچه که در این فضا می تواند اصالت و قومیت‌ ها را زنده و پویا نگه دارد، عمق دادن به هنر و فرهنگ محلی و منطقه‌ای با رویکرد زمان خود است .فضای جهانی شدن، روح حاکم زمان ماست و با انزوا ، بی تفاوتی و یا پیروی کورکورانه نمی‌توان پیروز این میدان رقابت بود.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان