عصر امروز برگزار شد

اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان با حضور رئیس دادگستری شهرستان بندرلنگه+ تصاویر

 طرح هر مسجد یک حقوقدان از مسجد امام حسین(ع) محله رودباری بندرلنگه با حضور رئیس دادگستری این شهرستان فعالیت خود را آغاز کرد.   به گزارش کنگ خبر، علی نیازی رئیس دادگستری شهرستان بندرلنگه عصر امروز در  طرح هر مسجد یک حقوقدان در مسجد امام حسین(ع) محله رودباری در جمع تعدادی از اهالی این محل،

کد خبر : 22882
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان با حضور رئیس دادگستری شهرستان بندرلنگه+ تصاویر

 طرح هر مسجد یک حقوقدان از مسجد امام حسین(ع) محله رودباری بندرلنگه با حضور رئیس دادگستری این شهرستان فعالیت خود را آغاز کرد.

 

به گزارش کنگ خبر، علی نیازی رئیس دادگستری شهرستان بندرلنگه عصر امروز در  طرح هر مسجد یک حقوقدان در مسجد امام حسین(ع) محله رودباری در جمع تعدادی از اهالی این محل، اظهار داشت: هر جامعه و حکومتی ارزش‌های متناسب با خود را دارد و به تبع ایران اسلامی هم مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و دینی است.

 

وی با اشاره به اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان ، افزود: حضور فعال و مستمر حقوقدانان در مساجد به عنوان پایگاه‌های دینی و معنوی و آگاه سازی مردم نسبت به قوانین، مقررات و تکالیف آنان از اهداف این طرح است.

 

رئیس دادگستری شهرستان بندرلنگه بیان داشت: در دوره مدیریت جدید در دستگاه قضایی شاهد ادبیات جدیدی در این حوزه هستیم و یکی از موضوعاتی که مطرح شده آموزش همگانی حقوقی است که ریاست قوه هم بر آن تاکید دارد.

 

نیازی تصریح کرد: بیشتر دعاوی حقوقی که مطرح می‌شود ناشی از عدم آشنایی طرفین دعوا به حقوق خود است که در این راستا باید بر آموزش این حقوق به مردم اهتمام داشته باشیم.

 

وی  ادامه داد:‌بهترین راهکار در راستای آموزش حقوقی به مردم  طرح «هر مسجد، یک حقوقدان» است که از ظرفیت بسیج حقوقدانان در این زمینه می‌توان بهره‌مند شد.

 

این مقام قضایی یادآور شد: یکی از مشکلات اصلی مردم در هنگام تنظیم قراردادها و عدم آشنایی آنها به حقوق است که باید مشاورین حقوقی در اختیار آنها قرار دهیم تا هر کسی در هر رابطه  حقوقی حتما با مشاوره یک حقوقدان اقدام به تنظیم قرارداد کند.

 

گفتنی است، رئیس دادگستری شهرستان بندرلنگه در مسجد امام حسین(ع) محله رودباری به مباحث و مشاوره حقوقی و پاسخ به سوالات اهالی پرداخت.

 

انتهای پیام/ک

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان