پنج‌شنبه 3 اکتبر 2019 - 12:24
کد خبر : 22819
: گزارش تصویری سفر نماینده آیت الله رئیسی به بندرلنگه

حجت الاسلام بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به نمایندگی از آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه به بندرلنگه سفر کرد.

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: قوه قضاییه امروز یک قوه‌ای است که خود را درگیر کار جهادی کرده است.

به گزارش کنگ خبر به نقل از، خبرگزاری فارس از بندرلنگه، حجت‌الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و جمعی از مسؤولان قضایی استان هرمزگان و شهرستان بندرلنگه با آیت‌الله سید محمدجواد رکنی امام جمعه شهرستان بندرلنگه در دفتر وی دیدار و گفت وگو کردند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی اظهار داشت: دادگستری یک جنب جوش خوبی پیدا کرده است و قوه قضاییه امروز خود را درگیر کار جهادی کرده چرا که حجم کار در این دستگاه بسیار بالاست.

وی با اشاره به اینکه امام جمعه شهرستان بندرلنگه می‌تواند یک پشتوانه معنوی برای قضات این شهرستان باشد، افزود: امروز قضات ما نیاز به اخلاق اسلامی دارند و علم قاضی نیز باید متعارف باشد.

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: ما امروز در قضاوت نیاز به این داریم که چگونه حرکت کنیم و این چگونگی حرکت را باید از اهل بیت(ع) یاد بگیریم.

 

این مسؤول عالی قضایی با اشاره به اینکه قضات از خرمن تجربه علماء استفاده کنند، یادآور شد: توصیه اکید من به قضات این است که در هفته‌ای یکبار در درس اخلاق حوزه‌های علمیه برای کسب فیض حضور پیدا کنند و ما این رنگ را باید به قضاوت بزنیم و رنگ قضاوت را اسلامی کنیم چراکه مردم خدای ناکرده از اخلاق، رفتار، قلم و نگاه ما ناراحت نشوند و کار ما رضایت خداوند ثواب را به دنبال داشته باشد.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه نیز در این دیدار با اشاره به امر قضاو ت از دیدگاه اسلام، اظهار داشت: استقلال قاضی مهم‌ترین اصل در قضاوت است و احدی حق ندارد در کار قاضی دخالت کند.

 

وی افزود: قاضی باید بدون ترس قضاوت کند، دیده شده قضاتی که تن به خواسته برخی افراد و گروه‌ها نمی‌دهند مورد همجمه قرار می‌گیرند که این مورد نیز نباید خللی در کار قضاوت وارد کند.

 

آیت‌الله رکنی بیان داشت: جایگاه قوه قضاییه نباید هرگز تضعیف شود چرا که اگر چنین شود سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

 

امام جمعه بندرلنگه خاطرنشان کرد: علم و استدلال قاضی نیز از مهم‌ترین اصول قضاوت است.

 

وی یادآور شد: با حضور آیت الله رئیسی بر مسند قوه قضائیه انتظارات مردم از این قوه در برخورد با مفاسد و ایجاد امنیت در حوزه‌های مختلف چندین برابر شده است.

 

گفتنی است، دیگر برنامه‌های سفر رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح دیدار مردمی و دیدار با پرسنل دستگاه قضا؛ بازدید از محاکم قضایی و حضور در شورای اداری و بازدید از زندان شهرستان بندرلنگه است.

 

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: دستگاه‌های اداری مروج فرهنگ ریش سفیدی در جامعه باشند و مردم را قبل از اینکه به محاکم قضایی بیایند توجیه کنند و به صلح و سازش برسانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامی  در شورای اداری شهرستان بندرلنگه، در جمع مسؤولان دستگاه‌های اجرایی این شهرستان، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب را باید بخوانیم.

وی افزود: ترامپ امروز به دست و پا افتاده که یک عکس با مسؤولان ما بگیرد، این‌ها خیلی شر هستند و هیچ خیری رابرای ما نمی‌خواهند و به‌همین خاطر توطئه‌های بزرگ را برای جهان اسلام طراحی کردند داعش را به وجود آوردند وخلیفه تعیین کردند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور اضافه کرد:  آمریکایی‌ها با توطئه انگلیس داعش را به وجود آوردند تا مسلمانان را به جان هم بیاندازند و شیعه و سنی را قتل عام کنند، سپس داعش را به سوریه، عراق و نزدیکی مرزهای ایران اسلامی کشاندند و نیروهای ما خوب از پس آن‌ها برآمدند و بعد از حمله تروریستی به مجلس با موشک نقطه‌زن مقر آنها را هدف قرار دادند و آمریکا از این اقدام متحیر شد.

بهرامی خاطرنشان کرد: باید در اعتقاداتمان محکم باشیم تا دشمن رخنه و نظام را تضعیف نکند امروز نظام ما در اوج قدرت است ودشمن از راه تفرقه می‌خواهد وارد شود.

 

این مقام عالی قضایی بیان داشت: دستگاه‌های اداری مروج فرهنگ ریش سفیدی در جامعه باشند و مردم را قبل از اینکه به محاکم قضایی بیایند توجیه کنند و به صلح و سازش برسانند.

 

وی گفـت: توصیه ما این است قضات و وکلاء به مساجد بروند و مردم را با حقوق خود آشنا کنند بسیاری از مسائل و مشکلات مردم از عدم آشنایی آنها با قانون است.

 

بهرامی گفت: امروز با حضور آیت الله رئیسی در قوه قضائیه، بحث تحول در این سازمان را دنبال می‌کنیم اگر در جامعه فساد باشد باید با فساد جنگید و مبارزه جدی کرد، فرقی ندارد چه درون سازمان ما باشد چه برون آن و ریاست قوه قضائیه اهتمامش به درون سازمان کمتر از بیرون نیست.

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: روابط ما با مردم باید صد درصد اسلامی باشد و ما حق نداریم به چشم چپ به مردم نگاه کنیم.

 حجت الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامیدر جمع کارکنان قضایی شهرستان بندرلنگه، اظهار داشت: قضات ما باید در کارشان محکم باشند و حرف مردم را خوب گوش دهند و با تحقیقات کامل حکم صادر کنند.

وی با تقدیر از تلاش مجموعه قضایی شهرستان بندرلنگه، افزود: در قوه قضائیه فساد نباید باشد و باید سالم‌ترین دستگاه باشیم و روابط ما با مردم باید صد درصد اسلامی باشد وما حق نداریم به چشم چپ به مردم نگاه کنیم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بیان داشت: گل کار قاضی عدالت است و عدالت اقتضاء می‌کند که ما سالم زندگی کنیم.

بهرامی خطاب به کارکنان دستگاه قضایی، گفـت: دقیق، سریع و منصفانه و عادلانه کار کنید و هیچ‌گاه طرفداری کسی را نکنیم و مواظب شیادین در کمین باشیم.

این مسؤول عالی قضایی یادآور شد: در قضاوت کاری به منصب افراد نداشته باشیم که فلانی پسر یا اقوام چه کسی هست بلکه باید عدالت را در مورد فقیر و غنی یکسان اجرا کرد تا رضایت وپاداش خداوند برایمان محقق شود.

در ادامه این مراسم از محمد علی خاوند فرزند شهید نجات خاوند از شهدای دفاع مقدس با اهدای لوح تقدیر شد و همچنین در ادامه دیدار مردمی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ساختمان دادگستری این شهرستان انجام شد و به تعدادی از پرونده‌های مراجعه‌کنندگان رسیدگی شد.

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: با جمع بندی وبررسی که تا حالا داشتیم و همکاران ما در مجموعه قضایی شهرستان بندرلنگه به صورت جهادی کار می‌کنند اما باید مشکلات و کمبودهایی که دارند منعکس شود تا تحقیقات قضات هدفمند و برای کشف حقیقت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامی عصرامروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه با اشاره به هدف از سفر به شهرستان بندرلنگه، اظهار داشت: هدف از سفر به بندرلنگه این است که مشکلات قضایی و مشکلاتی که برادران زحمت‌کش ما در این شهرستان روبرو هستند بررسی کنیم وخدمت ریاست قوه قضائیه گزارش کنیم.

 

وی افزود: اما جمع‌بندی که تا حالا داشتیم ومردمی که تاکنون به ما مراجعه کردند از کار اظهار رضایت می‌کنند و با بررسی که ما انجام دادیم همکاران ما در این مجموعه به صورت جهادی کار می‌کنند.

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: در این مجموعه قضایی شهرستان یک‌نفر هم شعبه یک دادگاه انقلاب را رسیدگی و هم دادگاه کیفری دو را رسیدگی می‌کند خب این به جز اعتقاد به کار و به نظام وانقلاب اسلامی چیز دیگری نیست بنابراین از تلاش‌های خالصانه همکاران تمجید و تقدیر می‌کنیم.

 

بهرامی یادآور شد: مشکلات و کمبودهایی را که ریاست دادگستری، قضات و کارمندان شهرستان بندرلنگه ابراز داشتند منعکس خواهد شد تا یک دادگستری قابل قبولی گر چه الان هم قابل قبول است اما دادگستری که فشار زیاد به قضات نیاید و بتوانیم کار دقیق‌تر، سریع‌تر و مستندتری را ارائه دهند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه همه این سازمان ازمردم است، افزود: ما باید در این سازمان خادم خوبی برای مردم باشیم و باید مراقب باشیم حق مردم را درست به آنها ادا کنیم و باید حرف مردم و شهادت مردم راخوب گوش کنیم و تحقیقات قضات باید هدفمند و برای کشف حقیقت باشد.

 

انتهای پیام/ک

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان