پنج‌شنبه 26 سپتامبر 2019 - 15:43
کد خبر : 22655
قابل توجه مسئولان گرامی!! : با آغاز ماه مهر زنگ بی‌مهری آب در بندرلنگه به صدا درآمد

ماه مهر در بندرلنگه طور دیگری برای دانش آموزان و والدینشان رقم خورده است ، همین دانش آموزان نیز در مدارس و منازل خود با مشکل بی‌آبی و یا افت فشار و یا بی کیفیتی آب که بیشتر اوقات زرد رنگ نیز می‌باشد روبرو هستند و این خود از لحاظ بهداشتی مشکلاتی را نیز برای این عزیزان به وجود خواهد آورد و باید گفت با آغاز ماه مهر زنگ بی مهری آب در بندرلنگه نیز به صدا درآمده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کنگ خبر، کمانداری، شروع ماه مهر یادآور بهار دانش و لبخندهای دلنشین دانش آموزان است، آنانی که برای فراگیری الفبای زندگی گام در مسیر پیمودن علم و دانایی می گذارند تا به پیشرفت سرزمین خود کمک شایانی کنند.

 

اما در بندرلنگه این ماه طور دیگری برای دانش آموزان و والدینشان رقم خورده است ، همین دانش آموزان نیز در مدارس و منازل خود با مشکل بی‌آبی و یا افت فشار و یا بی کیفیتی آب که بیشتر اوقات زرد رنگ نیز می‌باشد روبرو هستند و این خود از لحاظ بهداشتی مشکلاتی را نیز برای این عزیزان به وجود خواهد آورد و باید گفت با آغاز ماه مهر زنگ بی مهری آب در بندرلنگه نیز به صدا درآمده است.

 

البته این مسئله به قبل از ماه مهر برمی‌گردد که قطعی پی درپی آب را به دنبال داشته است ولی از آغاز این ماه مشکلات افزایش پیدا کرده و گاها برخی محلات مدت زیادی را بدون آب سر می‌کنند و یا فشار آن به حدی کم است که منابع ذخیره خود در پشت بام ها را نیز نمی‌توانند پر کنند.

 

این در حالی است که فرید معتمدی رئیس آبفای شهرستان بندرلنگه در ۳۰ شهریورماه سال جاری با اشاره به تعویض خطوط فرسوده در شهر بندرلنگه در خصوص قطعی و افت فشار آب این روزهای شهر بندرلنگه، گفت: علت قطعی و افت فشار از طرفی مشکل برقی آب شیرین کن شریف ناد و از طرفی شکستگی خط انتقال بود که این مشکلات نیز برطرف گردید.

 

اما از آن زمان این مشکل نه تنها برطرف نگردیده بلکه روز به روز نارضایتی مشترکین از این روند افزایش یافته  و مردم ناگزیر شده اند که  آب مصرفی خود را به قیمت گزاف از آبشیرینکن های بخش خصوصی خریداری کنند و یا پمپ آب بر سر راه کنتور قرار دهند که این خود  ضمن صرف هزینه مشکلاتی را برای دیگر مشترکین مجاورشان که پمپ ندارند به وجود آورده است.

 

اگر هم تعویض و اصلاح لوله های فرسوده در کار است چرا تمهیداتی برای این عملیات از قبل نیااندیشیده اند که مشترکین با افت فشار و بی آبی دراین شهر روبرو نشوند چرا که مردم جنوب کشور علی اللخصوص بندرلنگه هنوز فصل گرما را پشت سر نگذاشتند و بیش از پیش برای استحمام و دیگر مصارف به  آب احتیاج مبرم دارند.

 

از طرفی مدت زمانی برای بهبود این وضعیت نابسامان اعلام نشده و مردم این شهر در بلاتکلیفی به سرمی‌برند و حال تاکی باید شاهد این روند بی آبی باشیم، مسؤولان چه تمهیداتی اندیشیده اند؟

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان