باحضور جمعی از فعالان رسانه شهرستان بندرلنگه برگزار شد

نشست تخصصی نقش رسانه در دفاع مقدس+ تصاویر

نشست تخصصی نقش رسانه در دفاع مقدس با حضور جمعی از فعالان رسانه شهرستان بندرلنگه به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد.   به گزارش کنگ خبر، نشست تخصصی نقش رسانه در دفاع مقدس با حضور سرهنگ فاضل باوی فرمانده ، آزادی معاون اجتماعی و فرارویی معاون فرهنگی ، زاهدپور مسؤول بسیج رسانه، کمانداری مسؤول

کد خبر : 22599
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
نشست تخصصی نقش رسانه در دفاع مقدس+ تصاویر

نشست تخصصی نقش رسانه در دفاع مقدس با حضور جمعی از فعالان رسانه شهرستان بندرلنگه به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد.

 

به گزارش کنگ خبر، نشست تخصصی نقش رسانه در دفاع مقدس با حضور سرهنگ فاضل باوی فرمانده ، آزادی معاون اجتماعی و فرارویی معاون فرهنگی ، زاهدپور مسؤول بسیج رسانه، کمانداری مسؤول بسیج هنرمندان، دلاورنژاد مسئول فضای مجازی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بندرلنگه و جمعی از فعالان رسانه شهرستان بندرلنگه به مناسبت هفته دفاع مقدس درمحل سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بندرلنگه  برگزار شد.

 

در این نشست فرمانده ناحیه بسیج سپاه شهرستان بندرلنگه با اشاره به نقش رسانه ها در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: نکته مهم در آن دوران حفظ اسرار و فاش شدن برخی اخبار بود که مردم بدانند در مناطق عملیاتی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. دقت آن خبرها باعث می‌شد مردم به روز بوده و آماده پشتیبانی باشند. برهمین اساس بسیاری از عملیات‌ها که با مشارکت سپاه و ارتش جمهوری اسلامی انجام شد با همراهی نیروهای بسیجی و مردمی را شروع می‌کردند.

 

وی افزود: یکی از عواملی که نقش اساسی در پیروزی‌های جنگ هشت ساله داشت که رسانه‌ها با توصل آن نقش خود را ایفا کردند، منافع ملی که در هر بحران در کشور مدنظر است. این منافع ملی در رأس بایدها و نبایدهایی بود که مردم، رزمندگان، رهبر و رسانه‌های ما مدنظر قرار دادند و با توجه به این موضوع که آموختند چه خبری را منعکس کنند تا به منابع ملی برسند.

 

باوی یادآور شد: با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به وسایل ارتباط جمعی، در یک لحظه اخبار و اطلاعات در دنیا منتشر می شود و در این عرصه ما می توانیم فرهنگ جهاد و شهادت را معرفی نماییم.

 

در ادامه معاون اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بندرلنگه گفت: در طی ۳۰ سال گذشته انقلاب اسلامی ایران، همواره با انواع جنگ های دشمن مورد تهاجم قرار داشته است. جنگ سیاسی، نظامی، روانی، نامتعارف و سلاحهای شیمیایی استفاده از عوامل داخلی و ضدانقلاب، تحریک همسایگان و دشمنان خارجی، اما دشمن همچنان در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی است و از هر روزنه و یا هر دسیسه و نقشه ا ی به دنبال اهداف خویش است و در آخرین اقدام به طور رسمی جنگ نرم را در عرصه های جدید مانند فضای مجازی طراحی و به اجرا گذارده است.

وی افزود:  از نظر رهبر جمهوری اسلامی، «فضای مجازی به اندازه خود انقلاب اسلامی اهمیت دارد» این سخن ایشان وظیفه فعالان فضای مجازی را سنگین تر می کند.

 

آزادی یادآور شد: امروزه این حقیقت به‌خوبی اثبات شده است که رسانه‌ها سهم و نقش قابل توجهی در ایجاد تغییرات و دگرگونی‌های سیاسی دارند.تأثیر رسانه‌ها در این عرصه و در تحولاتی مانند انقلاب‌ها، موضوع مهمی است که کمتر به آن توجه می‌شود. رسانه در مفهوم کلی آن، موجب بسیاری از تحولات و دگرگونی‌ها در ساختار اجتماعی و سیاسی بسیاری از کشورها و از جمله ایران بوده است. در این رابطه، می‌توان به نقش و تأثیر رسانه‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد. 

 

در این نشست تخصصی کمانداری مسؤول بسیج هنرمندان و از فعالان رسانه شهرستان بندرلنگه، عنوان داشت: در شرایطی که استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب اسلامی به تشکیل یک جبهه گسترده روی آورده و همه توان خود را در این مسیر به کار گرفته، برای حفظ انقلاب و پیشبرد آن به سمت آرمان‌ها، تشکیل یک جبهه قدرتمند از سوی تمامی نیروهای انقلابی، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

 

وی افزود: ظرفیت‌های نیروهای انقلابی در کشور، بسیار بالا و کم‌نظیر است. در صورت هم‌افزاشدن این ظرفیت‌ها و جهت‌دهی آنها به سوی موضوعات اصلی و مورد نیاز انقلاب، به طور قطع حرکت انقلاب اسلامی در راستای تحقق اهداف شتاب ‌خواهد گرفت و موانع بر سر راه یکی پس از دیگری کنار زده می‌شود. 

 

مسؤول بسیج هنرمندان شهرستان بندرلنگه یادآور شد: رسانه‌های انقلابی در کشور از جمله ظرفیت‌های این جبهه به حساب می‌آیند و باید بیش از پیش، اهمیت و نقش تأثیرگذار و تعیین‌کننده آنها مورد توجه قرار گیرد.

 

این فعال رسانه ای بیان داشت: تمامی رسانه‌های با ماهیت و رویکرد انقلابی برای کمک به جریان و جبهه انقلاب اسلامی در برابر جبهه استکبار و اثربخش بودن در مسیر شتاب‌دهی به حرکت انقلاب اسلامی به سمت آرمان‌ها؛ باید اولاً از تفرقه پرهیز کنند و یک آهنگی، هم‌سویی و هم‌افزایی را به عنوان اصل حاکم مورد توجه قرار دهند و ثانیاً دچار انفعال و سرخوردگی نشوند، با روحیه و نشاط انقلابی و امیدوار به آینده‌ای به مراتب بهتر از امروز برای جبهه انقلاب اسلامی، رسالت رسانه‌ای خود را به عنوان یک رسانه متعلق به جبهه انقلاب اسلامی دنبال نمایند.

 

علی زاهدپور مسؤول بسیج بسیج رسانه شهرستان بندرلنگه در این نشست تصریح کرد: رسانه انقلابی باید پرچمدار مبارزه با فقر، فساد، تبعیض و بی‌عدالتی در کشور باشد. اکنون این پدیده‌های شوم، همانند موریانه‌ها به جان انقلاب و نظام افتاده، در حال آسیب رساندن جدی هستند. رسانه‌ انقلابی باید با تمام توان، به صورت هوشمندانه به امر مبارزه با فساد کمک نماید.

 

 

در پایان  این نشست تخصصی فعالان رسانه ای شهرستان بندرلنگه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان