دوشنبه 16 سپتامبر 2019 - 20:04
کد خبر : 22545
: مسکن و شهرسازی بندرلنگه لیست زمین های واگذار شده طی ۵ سال اخیر را منتشر کند/ سهم جوانان بندرلنگه از زمین های این شهر چقدر است؟

یکی از معظلاتی که جوانان و حتی میانسالان متاهل در بندرلنگه که سالها با آن روبرو هستند عدم واگذاری زمین ارزان برای ساخت مسکن است.

 به گزارش کنگ خبر به نقل از، خبرگزاری فارس کنگ خبر، یکی از معظلاتی که جوانان و حتی میانسالان متاهل در بندرلنگه که سالها با آن روبرو هستند عدم واگذاری زمین ارزان قیمت برای ساخت مسکن می باشد و تعداد زیادی از همین خانواده ها هنوز در مسکن های اجاره ای با قیمت های سرسام آور در این وضعیت بد ونابسامان اقتصادی به سر میبرند.

 

از طرفی برخی از همین دست افراد که تا کنون زمینی را دریافت نکرده اند و یا به قول معروف فرم (ج) آنها پرنشده وقتی به این اداره مراجعه میکنند و زمینی را از این اداره طلب میکنند این اداره اذعان میدارد که تعاونی مسکن سه نفره تشکیل دهید تا زمین واگذار شود؛ آیا با این شرایط بد اقتصادی مردم میتوانند آپارتمان در سه طبقه بسازند.

 

برخی نیز وقتی با عدم واگذاری زمین  و بروکراسی اداری روبرو می شوند به ناچار دست به تصرف غیر قانونی زمین های دولتی یا منابع طبیعی میزنند که این خود مسئله حاشیه نشینی را به وجود می آورد و در ادامه مشکلات وآسیب های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

 

 جالب تر اینجاست که اکثر مراجعان به اداره مسکن این شهرستان برای خیلی از امورات  از استعلامات گرفته تا تشکیل پرونده واگذاری و مزایده زمین به مرکز استان ارجاع داده می شوند و این اداره در شهرستان  اختیارات چندانی ندارد، پس وجود این تشکیلات عریض و طویل به اسم اداره مسکن و شهر سازی شهرستان بندرلنگه برای چیست؟

 

دوسال پیش نیز  چندین هکتار زمین  توسط اداره کل مسکن و شهرسازی هرمزگان در اختیار شهرداری بندرلنگه برای قطعه بندی و واگذاری به افراد فاقد زمین داده شده ولی هنوز از واگذاری آنهاخبری نیست و این گذشت زمان و عدم تحویل، به ضرر مردم تمام خواهد شد چرا که قیمت زمین بالا رفته و قدرت خرید مردم روز به روز پایین  می آید.

 

از طرفی اینکه سال گذشته مدیر کل سابق مسکن و شهرسازی هرمزگان در جلسه ای در  فرمانداری بندرلنگه در جمع مسئولان و خبرنگاران، اظهار داشت؛ به زوج هایی که پنج سال از ازدواجشان میگذرد زمین واگذار خواهد شد، اما پس از مراجعه به اداره مسکن و شهرسازی بندرلنگه؛  اظهار داشتند چنین بخشنامه ای برای ما صادر نشده ، واقعا چرا یک مدیر کل باید چنین وعده بدون پشتوانه را بدهد.

 

حال در راستای شفاف سازی و روشن سازی افکار عمومی در خصوص واگذاری زمین در بندرلنگه از اداره مسکن و شهرسازی این شهرستان  خواستاریم چنانچه منع قانونی ندارد و محرمانه نیز نمی باشد لیست زمین های واگذاری طی ۵ سال اخیر همراه با نام مالکان و نوع واگذاری وکاربری آنها را از طریق روابط عمومی آن دستگاه و  یا رسانه ها منتشر کند.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان