شهردار بندرکنگ مطرح کرد:

الگو برداری اقامتگاه‎های بوم گردی استان هرمزگان از طرح شهرداری بندرکنگ / راه اندازی خط مسافری دریایی بین جزیره کیش و بندرکنگ

شهردار بندرکنگ با اشاره به اینکه به دنبال را ه اندازی خط مسافری دریایی بین جزیره کیش و بندرکنگ هستیم، گفت: اقامتگاه‌های بومگردی که در استان هرمزگان را ه اندازی شدند از طرح شهرداری بندرکنگ الگو گرفتند. به گزارش کنگ خبر، مهندس ایوب زارعی امروز در جلسه شورای اداری شهرداری بندرکنگ، با اشاره به ساخت

کد خبر : 22506
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
الگو برداری اقامتگاه‎های بوم گردی استان هرمزگان از طرح شهرداری بندرکنگ / راه اندازی خط مسافری دریایی بین جزیره کیش و بندرکنگ

شهردار بندرکنگ با اشاره به اینکه به دنبال را ه اندازی خط مسافری دریایی بین جزیره کیش و بندرکنگ هستیم، گفت: اقامتگاه‌های بومگردی که در استان هرمزگان را ه اندازی شدند از طرح شهرداری بندرکنگ الگو گرفتند.

به گزارش کنگ خبر، مهندس ایوب زارعی امروز در جلسه شورای اداری شهرداری بندرکنگ، با اشاره به ساخت خانه های قدیمی در این بندر، اظهار کرد: خانه های قدیمی در بندرکنگ بر اساس شرایط اقلیمی و همچنین نقش محیط از قبیل جریان باد، سایه، آب و نقش فرهنگ واجتماع ساخته شده اند و لی امروز در ساخت منازل به این موارد کمتر پرداخته می‌شود.

 

وی با اشاره به مدیریت و حفظ منابع طبیعی در این بندر، افزود: این پوشش نخلستان‌ها در گذشته بعنوان ریه شهر بوده و اکسیژن شهر را نیز تامین می کرده و همچنین از لحاظ غذایی محصول خرمای آن نیز استفاده می شده، این حفظ نخلستان‌ها نوعی مدیریت منابع طبیعی بوده است و ما امروزه نیز باید این نوع مدیریت ها را در دیگر بخش ها و منابع در دستور کار قرار دهیم.

 

شهردار بندرکنگ یادآور شد: مدیریت آب هم بسیار مهم است، صدسال قبل این آب را پس از باراش باران در منازل مدیریت کردند حال امروزه ما برنامه ریزی میتوانیم این کار را انجام دهیم و این موارد در طرح ویژه در بندرکنگ انجام خواهد شد.

 

زارعی بیان داشت: امروز در محله کوش و بافت تاریخی شهروندان دیگر استرس انجام کارهای عمرانی توسط شهرداری را در محلات خود ندارند چرا که ما با برنامه ریزی هایی که انجام دادیم در سطح شهرستان اولین وبهترین اداره خدماتی هستیم و اعتماد مردم را به خود جلب کردیم.

 

مدیر پایگاه ملی بافت تاریخی بندرکنگ با بیان اینکه باید برای مطالعه وقت بگذاریم اگر وقت نگذاریم کار به جلو نمیرود، تصریح کرد: همکاران ما در مجموعه شهرداری حتما امسال برنامه ریزی کنید برای تحصیلات بالاتر چرا که اگر دانش خود را به‌روز نکنیم به کار مدیریت شهری و برنامه یزی نمی آییم ، باید تکنولوژی های بروز را یاد بگیریم و از منابع به خوبی استفاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در همین چند سال اخیر ۱۵ کیلومتر در بندرکنگ خیابان کشیدیم و این خیابانها برای شهر در آمد است ما در شهردای هرچه بتوانیم مردم را همراه تر کنیم در پیشبرد اهدافمان موفق تر خواهیم بود.

 

شهردار بندرکنگ توضیح داد: باید فرزندانمان را وارد بازار کار کنیم نه بافضای مجازی وقت را هدر دهیم ما باید به فرزندانمان اقتصاد را آموزش دهیم و در ساخت مبلمان شهری از کودکان ونوجوانان با وسایل دور ریختنی استفاده کنیم.

 

مدیر مرکز سرمایه گذاری و توسعه گردشگری غرب هرمزگان بیان داشت: خیرین را پای کار آوردم و برای آنها توضیح دادم و باید این دانش را داشته باشیم که بتوانیم خیرین ومردم را در کارها مشارکت دهیم، ما باید از نرم افزار در درآمد زایی شهرداری استفاده کنیم هر کدام از مدیران حوزه شهری باید خلاقیت پول ساز داشته باشند.

 

زارعی با بیان اینکه ما مدرک به تنهایی نمی‌خواهیم بلکه دانش وعلم در کنار مدرک میخواهیم، افزود: برنامه ریزی ها زمانی پایه دار است که همه دست به دست هم دهیم ومنابع را به شهرداری بیاوریم و تفکرما ن ساخت شهر برای صد سال دیگر باشد تا بتوانیم موفق باشیم و شهر باید با هویت طراحی شود.

 

وی یادآور شد: به دنبال راه اندازی خط مسافری دریایی بین کیش و بندرکنگ هستیم که در این خصوص دیداری هم با مدیر عامل منطقه آزاد کیش داشته ایم، ما تهدیدها را تبدیل به فرصت کردیم ومشارکت اجتماعی را بالا بردیم و اقامتگاه‌های بومگردی که در استان هرمزگان ایجاد شده الگو گرفته از طرح شهرداری بندرکنگ بود.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان