یادداشت| حرکت جهادی و نیت الهی مدیران راه برون رفت از مشکلات

برای برون رفت از مشکلات امروز به همان روحیه جهادی و نیت الهی مدیران دهه ۶۰ نیازمندیم. به گزارش کنگ خبر به نقل ازخبرگزاری فارس از بندرلنگه، فتح الله میرکمانداری نوشت: کشور غنی ما، الحمدالله با هیچ کمبودی از نیروی انسانی گرفته تا فن آوری، تکنولوژی، صنعت، دانش و علم به روز ، مواد معدنی،

کد خبر : 22436
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰:۲۵
یادداشت| حرکت جهادی و نیت الهی مدیران راه برون رفت از مشکلات

برای برون رفت از مشکلات امروز به همان روحیه جهادی و نیت الهی مدیران دهه ۶۰ نیازمندیم.

به گزارش کنگ خبر به نقل ازخبرگزاری فارس از بندرلنگه، فتح الله میرکمانداری نوشت: کشور غنی ما، الحمدالله با هیچ کمبودی از نیروی انسانی گرفته تا فن آوری، تکنولوژی، صنعت، دانش و علم به روز ، مواد معدنی، مواد غذایی و سایر موارد مواجه نیست.

تنها مشکل کشور ما که چند سالی است با آن دسته پنجه نرم می کنیم سوء مدیریت و نبود تخصص و یا تعهد در برخی مدیران است و امروزه با عدم برنامه ریزی و آینده نگری و بی انگیزگی از سوی برخی مدیران در دستگاههای دولتی مواجه هستیم که گاهی دسته اختلالاتی را در سیستم و همچنین کار مردم به وجود می آورد و باعث به وجود آمدن نارضایتی در بین اقشار مختلف می گردد.

 متاسفانه انگیزه خدمت و کار جهادی و نیت الهی در برخی مسئوولان دستگاههای اجرایی وجود  ندارد و هدفشان فقط این است که صبحی را به شب کنند و در پایان ماه حقوقی را از بیت المال به همراه  اضافه کاری فراوان دریافت کنند.

فردی که مدیریت، اِشرافیت و نظارت کافی و وافی را بر زیر مجموعه خود ندارد و فقط ادای مدیران را در می‌آورد را می توان مدیرنما خطاب کرد.

این مدیرنما می‌داند که از دانش کافی برای مدیریت زیر مجموعه خود برخوردار نیست و حتی شاید از نظر تجربه و روش مدیریتی کمتر از زیر دستان خود باشد و همچنین واقف است که روش مدیریتی وی نتایج درستی برای دستگاه بالادستی و زیر دستی نیز نخواهد داشت و عامدانه و آگاهانه در صدد تخریب سازمان است و نقش یک سرطان واقعی برای یک مجموعه است و در پایان نیز منجر به مرگ این مجموعه خواهد شد.

و مطمئنا چنین فردی خود ثمره  روابط سازمانی ناسالم است و مشخص می شود که فرایند گزینش وی کاملا دستوری وسفارشی بوده و ملاک‌های ارزشیابی مدیریتی و کیفی شغلی در انتخاب او نقشی نداشته است.

این  نامدیران، بالطبع در گزینش مدیران سطوح میانی و پایین دستی تلاش فراوانی را در بهره‌بری از کسانی می‌کنند که فرایند نامدیریت را درک کرده و به آن دل سپرده باشند تا نقاط ضعف خودشان نیز مشخص نشود و از همه جالبتر، گاهی این مدیران ناتوان و نالایق طوری با کارکنان خود برخورد میکنند که آنها انگیزه کار را از دست داده و سرانجام ناچار به فرار می شوند و اسفناک تر اینکه این اشخاص گاهی نیز از بالا دست مورد تشویق و تقدیر قرار می‌گیرند و به جای تنبیه و پاسخگویی، ترفیع نیز پیدا می کنند.

امروزه برای برون رفت از این به اصطلاح  سوء مدیریت ها به همان روحیه جهادی ونیت الهی مدیران دهه ۶۰ نیازمندیم که جان خود را در طبق اخلاص می گذاشتند و بدون کمترین توقعی چه در میدان خدمت و چه در میدان نبرد حق علیه باطل ظاهر می‌شدند و امورات کشور را بدون کم وکاستی به جلو می‌بردند و میتوان گفت به معنای واقعی متخصص متعهد بودند.

همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار روز گذشته با ریاست محترم جمهور و هیات دولت فرمودند؛ چنانچه این تلاشها با دو شرط مهم «حرکت جهادی» و «نیت الهی» همراه شود، زمینه ساز برکات زیادی در جامعه و باعث برون رفت از مشکلات خواهد شد.

 این دو اصل “روحیه جهادی”  و “نیت  الهی” را که مقام معظم رهبری فرمودند باید مدیران بعنوان چراغ هدایت و راهنمای خود قرار دهند تا ان شاء الله با همین نیت الهی و روحیه مضاعف کارها را به پیش ببرند و بر همه مشکلات فائق آیند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان