به مناسبت هفته دولت صورت گرفت

بازدید مسئولان از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی بندرلنگه+ تصاویر

به مناسبت هفته دولت معاونین فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان بندرلنگه از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی در این بندر بازدید کردند.

کد خبر : 22373
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 شهریور 1398 - 19:54
بازدید مسئولان از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی بندرلنگه+ تصاویر

به مناسبت هفته دولت معاونین فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان بندرلنگه از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی در این بندر بازدید کردند.

 

به گزارش کنگ خبر؛ عصر امروز به مناسبت هفته دولت، مرادزرهی معاون برنامه ریزی و عمرانی، خلیل محامدی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، صادق تاروتی رئیس شورای اسلامی بندرلنگه؛ اقتداری رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، رمضانی رئیس اداره تعاون  و جمعی از مسئولان شهرستان بندرلنگه از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی بازدید کردند.

 

 معاون فرماندار شهرستان بندرلنگه هدف از این بازدید در هفته دولت را اهمیت مقوله صنایع دستی و کمک به رونق تولید دانست و اظهار کرد: بدون شک یکی از افتخارات هر ملت و کشوری، صنایع بومی و دستی آن است هنرهای سنتی، مجموعه هنرهای اصیل، بومی و مردمی هر کشور است که ریشه‌های عمیق و استوار در اعتقادات آداب، عادات، رسوم، سنن و در مجموع فرهنگ معنوی جامعه دارد ‏و نمایشگر فرهنگ و تمدن اقوام بوده است.

 

وی با اشاره به فعالیت خوب و رو به رشد صنایع دستی در بندرلنگه، افزود: صنایع دستی ایران علی اللخصوص جنوب کشور وشهر بندرلنگه نیز به عنوان نماد و تبلور فرهنگ غنی این سرزمین از دیرباز شهرتی جهانی داشته است.

 

زرهی اظهار کرد: خمیر مایه اصلی آثاری که به دست هنرمندان خلاق و سختکوش ایرانی پدید آمده از عمق تاریخ کهن این مرز و بوم نشات گرفته است، به عبارت دیگر در دنیای امروز صنایع فرهنگی هم از نظر ایجاد اشتغال پایدار و هم از حیث گردش اقتصادی و مباحث مربوط به گفتمان سازی و تبلیغات فرهنگی، مورد توجه بسیاری از کشورها است استمرار این فعالیت‌ها و حرکت به سوی توسعه پایدار کسب و کار در این حوزه‌ها، به مطالعات تخصصی و پژوهش نیاز مبرم دارد.

 

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار شهرستان بندرلنگه در پایان با تقدیر از تلاش های سرکار خانم شهابی نایب رئیس شرکت تعاونی صنایع دستی و گردشگری بانوان امید بندرلنگه، تصریح کرد: امید است با رشد و توسع صنایع دستی در بندرلنگه گام های موثری در جهت ایجاد فرصت های ‏شغلی برداشته تا این صنعت جایگاه واقعی خود را از جهات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ‏اشتغال‌زایی را پیدا وموجبات رشد و توسعه اقتصادی فراهم گردد و این نیز محقق نمیشود مگر با همکاری سایر دستگاههای متولی.

 

انتهای پیام/ک

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان