سخنی با فرماندار بندرلنگه/ به قلم کمانداری

آنچه در آینه جوان بیند پیر در خشت خام آن بیند/ انتظارات مردم بندرلنگه از فرماندار انجام یک«معجزه» نیست

یکی از محاسن عمده فرماندار بندرلنگه در این مسئوولیت خطیر کوله باری از تجربه چندین ساله در مسئولیت های مختلف از بخشداری گرفته تا معاون فرمانداری و مسئوولیت هایی در استانداری هرمزگان در زیر مجموعه وزارت کشور میباشد که یاد آور این گفته معروف است” آنچه در آینه جوان بیند پیر در خشت خام آن بیند”  همین موضوع انتظارات و توقعات مردم را نسبت به ایشان بالاتر برده است البته انتظارات مردم بندرلنگه از فرماندار انجام یک«معجزه» نیست.

کد خبر : 22325
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
آنچه در آینه جوان بیند پیر در خشت خام آن بیند/ انتظارات مردم بندرلنگه از فرماندار انجام یک«معجزه» نیست

یکی از محاسن عمده فرماندار بندرلنگه در این مسئوولیت خطیر کوله باری از تجربه چندین ساله در مسئولیت های مختلف از بخشداری گرفته تا معاون فرمانداری و مسئوولیت هایی در استانداری هرمزگان در زیر مجموعه وزارت کشور میباشد که یاد آور این گفته معروف است” آنچه در آینه جوان بیند پیر در خشت خام آن بیند”  همین موضوع انتظارات و توقعات مردم را نسبت به این مسئول بالاتر برده که البته انتظارات مردم از فرماندار انجام یک«معجزه» نیست.

 

به گزارش کنگ خبر، از دیدگاه امامان معصوم(ع) هرگونه قدرت سیاسی و دستیابی به دولت و حکومت، نوعی امانت است که صاحبان این امانت مردم هستند و باید به اهل آن بسپارند،حضرت امیر المومنین علی(ع) حکومت را امانتی بر دوش مسئولان می‌داند.

 

جناب آقای نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه یکی از محاسن عمده شما در این مسئوولیت خطیر کوله باری از تجربه چندین ساله در مسئولیت های مختلف از بخشداری گرفته تا معاون فرمانداری و مسئوولیت هایی در استانداری هرمزگان در زیر مجموعه وزارت کشور است، بسیاری از جوان ها در برابر تجربه پیران و بزرگان احساس بی نیازی می کنند و بر اثر این پندار غرورآمیز، سال ها از عمر عزیز خود را در کسب تجربه ای می گذرانند که می توانستند سال ها پیش، بدون صرف وقت و به رایگان، آن را از بزرگان، بی منّت و بی ادعا به دست آورند. هیچ کس بی نیاز از تجربه بزرگان و پیش کسوتان نیست؛ چراکه هم به استفاده بهینه از عمر می انجامد و هم اینکه تجربه های بزرگانِ پیش از ما، چون نردبانی است که تنها کافی است پا بر پله های آن بگذاریم، آن وقت است که تا دوردست ها را نیز خواهیم دید.

آری آنچه در آینه جوان بیند پیر در خشت خام آن بیند

همین حسن بزرگ، انتظارات و توقعات مردم را نسبت به شما بالاتر برده ونقطه عطفی برای این شهرستان وجای بسی امیدواری است، هر یک از فرمانداران از گذشته تا کنون به نوبه و در حد توان خود تلاش هایی برای خدمت به این مردم نجیب داشته اند و حال این انتظار از جنابعالی می رود که با ارتباطات و تجربیات ارزنده ای که طی این ۲۸سال خدمت در زیر مجموعه وزارت کشور داشته اید با رایزنی یا مکاتبات و هر ابزار قانونی که دارید این پازل خدمتی را تکمیل کنید و پروژه های نیمه تمام این شهرستان را به اتمام برسانید و این فرصت خدمت به مردم سختکوش و دریادل این شهرستان را مغتنم بدانید و این را با یاد داشته باشید که مردم این خطه از جنوب کشور همیشه قدر دان خدمتگزاران خود هستند و مردم نیز باید از این فرصت مغتنم حضور شما استفاده اکمل را ببرند.

 

انتظارات مردم از مسئولین، امر بدیهی برای همه است. مردم شهرستان بندرلنگه نیز مثل همه انتظارات و مطالبات متفاوتی از مسئولین خود دارند، که این بار انتظارات و مطالبات خود را از جنابعالی در گفتمانی که در  گروه‌های فضای مجازی برگزار می شود مطرح کردند. که پایگاه خبری کنگ خبر جمع بندی این گفتمان ها را در اینجا منتشر می کند.

 

اولین انتظاری که مردم بندرلنگه از فرماندارشان داشتند، پیگیری در خصوص به سرانجام رسیدن پروژه های نیمه تمام شهرستان بود، چرا که انبوهی از پروژه های نیمه تمام که سالیان سال خاک می خورد آیینه دق برای مردم شده است و ناگفته نماند این مشکلات مربوط به دوره تصدی شما نیست بلکه از سالهای گذشته بر جای مانده است.

 

در میان پروژه های نیمه تمام شهرستان، تاکید بیشتر شهروندان این شهرستان بر پروژه های راه بود و به سر انجام رسانیدن مسیر پل غار و کریدور جنوب کشور که از این شهرستان می گذرد و همچنین جاده کمربندی و مسیر دژگان به لمزان، آبنما و سه راهی چارک و همچنین تکمیل استخر نیمه تمام بندرلنگه، ساماندهی بازارچه ملوانی ، اولویت سهمیه واگذاری زمین های پرورش میگو به بومیان منطقه و همچنین برقراری پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه نیمه تعطیل ، حل مشکلات آب ، توسعه بندرگاه و زیرساخت های اساسی برای سرمایه گذاری و جاده ساحلی بندرکنگ به لنگه ، یکبار برای همیشه است.

 

شهروندان پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در زمان تصدی دکتر آباد فرماندار سابق را نیز مورد تاکید قرار دادند و  همچنن استارت گازرسانی به شهرستان بندرلنگه که با پیگیری ایشان نیز استارت خورد را نیز جنابعالی به سرانجام برسانید تا باقی صالحاتی از خود برجای گذارید.

 

همچنین شهروندان بندرلنگه خواستار پیگیری فرماندار در مورد واگذاری زمین به جوانان شده اند که به نظر میرسد همه مراحل قانونی آن توسط مسکن وشهرسازی طی شده باشد و این زمین ها منتظر تسطیح و سپس واگذاری از سوی شهرداری به واجدین شرایط هستند.

 

اما نکته دیگری که برای مردم شهرستان اهمیت می نمود سهم و جایگاه جوانان و مدیران بومی در مدیریت دولتی شهرستان بود که با توجه به نقش کلیدی فرماندار به عنوان عالی ترین مقام اجرایی در شهرستان از وی تقاضا داشتند پیگیری های لازم برای گماشته شدن مدیرانی کارآمد و باتجربه و دلسوز را داشته باشد.

 

اقدامات جهت جلوگیری از مهاجرت بومیاند به شهرهای دیگر، اندیشیدن تمهیداتی در راستای اشتغال جوانان و کاهش بیکاری، ایجاد تعاونی های مختلف، جذب اعتبارات ملی و استانی و شهرستانی در قالب طرح و برنامه و پیگیری اعتبارات برای شهرستان و توزیع عادلانه، شناسایی نیازمندیهای شهر و استعدادیابی، استفاده و بهره برداری از ظرفیت های بسیار عالی در سازمان های مردم نهاد از دیگر انتظارات مردم از فرماندار بندرلنگه بود.

 

بندرلنگه ای ها همچنین تعامل فرمانداری با ائمه جمعه ، شورای شهر که نهادی مردمی می باشد و دیگر دستگاههای اجرایی شهرستان را خواسته مهم خود دانستند و علاوه بر آن حمایت از سرمایه گذاران، حمایت از نخبگان و استفاده بهینه از آنها در شهر، تشکیل اتاق فکر و استفاده از تکنیک طوفان فکری با جذب نخبگان و جوانان با استعداد را از راهکارهای مهم دستیابی به اهداف کلان شهرستان دانستند.

 

ارزیابی فرماندار برعملکرد برخی از مسئولین شهرستان، توجه بیشتر فرماندار به مبارزه با فساد، ساختار اداری و پیگیری جهت ارتقاء چارت سازمانی در ادارات و پیگیری برای ارتقاء و اختیارات اداره در شهرستان از دیگر موضوعاتی بود که مردم شهرستان بندرلنگه در درخواست داشتند و اذعان کردند، یکی از انتظارات مهم ما نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات است که باید به طور کامل اجرا شود.  

 

همینجا از اقدام پسندیده  شما در پیگیری  نصب تابلوی راهنمای شهرستان بندرلنگه در جاده بندرعباس-  بندرلنگه و همچنین آب رسانی به کوهین و پیگیری پروژ ه‌های نیمه تمام راه های مواصلاتی از طریق وزرات راه  و دعوت از مسئولان ارشد در لابلای مطالبات خود از این اقدامات به جای که انتظار داریم به زودی عملی شوند کمال تشکر را داریم.

 

در خلاصه این مباحثی که مطرح شد از درخواست های مردم بندرلنگه چنین برمی آید که این مردم دریادل انتظاراتشان از فرماندار انجام یک«معجزه» نیست، بلکه ایجاد انضباط  در امور شهرستان اعم از ایجاد زمینه مناسب در اشتغالِ جوانان،پاسخگویی به مردم، استفاده مطلوب از سرمایه انسانی، بکارگیری مزیت طبیعی در توسعه شهری و حفظ جغرافیای سیاسی است.

 

به گزارش کنگ خبر، قطعا فرماندار شهرستان بندرلنگه به بسیاری از این انتظارات واقف هستند اما یادآوری مجدد خالی از لطف نیست کما اینکه شاید جناب نیکویی درصدد پاسخگویی به این انتظارات باشند و این گزارش بهانه ای شود تا پاسخ های لازم از طریق همین رسانه به سمع و نظر مردم برسد.

 

کمانداری فعال رسانه هرمزگان

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان