تصفیه ۳ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۵۷۲ متر مکعب فاضلاب جزیره در سال ۹۷

تصفیه ۳ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۵۷۲ متر مکعب فاضلاب جزیره در سال ۹۷ در طی سال ۱۳۹۷، در ۴ تصفیه خانه کیش به میزان ۳ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۵۷۲ متر مکعب فاضلاب ، تصفیه شد. به گزارش کنگ خبر به نقل از روابط عمومی شرکت عمران ، آب و خدمات منطقه

کد خبر : 21953
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
تصفیه ۳ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۵۷۲ متر مکعب فاضلاب جزیره در سال ۹۷

تصفیه ۳ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۵۷۲ متر مکعب فاضلاب جزیره در سال ۹۷

در طی سال ۱۳۹۷، در ۴ تصفیه خانه کیش به میزان ۳ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۵۷۲ متر مکعب فاضلاب ، تصفیه شد.
به گزارش کنگ خبر به نقل از روابط عمومی شرکت عمران ، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، به منظور بهره برداری از پساب خروجی تصفیه خانه های فاضلاب جزیره برای آبیاری فضای سبز جزیره کیش در سال ۹۷، در تصفیه خانه مرکزی کیش ۱۳ هزار متر مکعب و در تصفیه خانه شمال ۳ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۹۰۷ متر مکعب فاضلاب تصفیه شد. همچنین، در تصفیه خانه میر مهنا ۱۸ هزار و ۶۰۰ هزار متر مکعب و در تصفیه خانه جنوب ۳۰۸ هزار و ۶۵ متر مکعب فاضلاب تصفیه شد.
طی این مدت، ۸۰ درصد از آب مورد نیاز فضای سبز کیش توسط چهار تصفیه خانه جزیره تامین شده است.
فاضلاب در جزیره از طریق خطوط تحت فشار به طول ۶۳ هزار و ۳۰۰ متر و همچنین در خطوط انتقال فاضلاب ثقلی ۱۱۲ هزار و ۱۷۰ متر و ۳۵ ایستگاه پمپاژ فاضلاب منتقل می شوند.
در این مدت، ۱۱۳ هزار و ۱۱ متر از شبکه فاضلاب توسط واترجت، شستشو و لایروبی و ۷۵ هزار و ۷۱۶ متر مکعب فاضلاب توسط تانکر حمل شده است.
لازم به ذکر است، به علت عدم اجرای شبکه فاضلاب در نوار جنوبی و غربی جزیره ، فاضلاب در این مناطق خصوصاً در سرویس های بهداشتی در درون سپتیک تانک ها ذخیره و سپس به وسیله تانکرها های حمل فاضلاب به تصفیه خانه ها منتقل می شد که این امر به دلیل نشت از درون سپتیک ها به زمین ، باعث ایجاد آلودگی محیط زیست و همچنین تحمیل هزینه حمل تانکری می شد.
با احداث تصفیه خانه های غیر متمرکز به روش ABR که فاقد تاسیسات و تجهیزات است و نگهداری خاصی نیاز ندارد، علاوه بر جلوگیری از آلودگی محیط زیست و حذف هزینه حمل تانکری، از پسآب تولیدی آن می توان در فضاهای سبز همان محدوده استفاده کرد. به همین دلیل در ۲ پایلوت روستای باغو و کلبه هور این نوع تصفیه خانه اجرا شده و طی مدت یکسال گذشته بطور مداوم پایش و حدود ۳۰۰۰ متر مکعب آب از این تصفیه خانه ها استحصال گردیده و نتایج بدست آمده حاکی از شرایط بسیار مناسب پسآب تولیدی این تصفیه خانه ها دارد.
گفتنی است، مساحت فضای سبز جزیره کیش بالغ بر ۵۰۰ هکتار است و ۱۰۰ درصد پساب حاصله از تصفیه خانه های فاضلاب کیش صرف آبیاری آن می شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان