در دومین بازدید مشترک مسئولان شرکت عمران، آب و خدمات کیش و اعضای شورای شهر کیش رخ داد، بررسی و پیگیری مطالبات مردمی بصورت میدانی

در این بازدید علی عرب با بیان اینکه متناسب با پیشرفت و توسعه هر شهری می‌بایست برخی تغییرات و به روز شدن‌ها  حتی در معابر و طرح‌های هندسی آن‌ها اتفاق بیافتد، گفت: در ابتدا بازدیدی از خیابان خراسان در شهرک صدف داشتیم و با توجه به دو سانحه تصادف در فاصله زمانی کوتاهی که در

کد خبر : 21634
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
در دومین بازدید مشترک مسئولان شرکت عمران، آب و خدمات کیش و اعضای شورای شهر کیش رخ داد، بررسی و پیگیری مطالبات مردمی بصورت میدانی

در این بازدید علی عرب با بیان اینکه متناسب با پیشرفت و توسعه هر شهری می‌بایست برخی تغییرات و به روز شدن‌ها  حتی در معابر و طرح‌های هندسی آن‌ها اتفاق بیافتد، گفت: در ابتدا بازدیدی از خیابان خراسان در شهرک صدف داشتیم و با توجه به دو سانحه تصادف در فاصله زمانی کوتاهی که در این منطقه رخ داده بود، دستورات لازم برای برنامه ریزی و تمهیدات ترافیکی  به منظور آرام سازی و جلوگیری از وقوع تصادف مجدد در این منطقه صادر شد.

وی در ادامه افزود : همچنین در منطقه کمپ سحر که اقامتگاه کارگران و نیروهای خدماتی است، اقداماتی  برای انجام عملیات پیاده راه سازی ، ایجاد فضای سبز و بازسازی پارک کودکان صورت خواهد گرفت.

سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش ضمن اشاره به بازدید از روستای قدیمی باغو و شهرک گیلان کیش ، عنوان کرد:  از آنجا که باغو یک روستای قدیمی است و اقداماتی که در این منطقه صورت می‌گیرد باید با فرهنگ و پیشینه همسان باشد و بافت  قدیمی و هویتی روستای باغو دستخوش تغییرات نشود.

وی تاکید کرد: این منطقه باید با هدف جذب گردشگران و به کمک اهالی این منطقه تبدیل به یک نقطه گردشگری تحت عنوان بوم‌گردی شود.

سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات در ادامه گفت: در این منطقه خانه‌های قدیمی وجود دارد که می‌توان با هماهنگی حوزه گردشگری سازمان آن‌ها را به کاربری‌های مختلف اقامتی و پذیرایی و به صورت سنتی و بوم‌گردی تبدیل کرد تا مورد استقبال گردشگران و کیشوندان قرار گیرد.

وی در خصوص آب‌رسانی به روستای باغو گفت: آبر‌سانی به این روستا در دست بررسی است و در حال حاضر آب‌رسانی این منطقه به صورت تانکری انجام می شودکه جدای از بحث بهداشت، فضای بصری این روستا به دلیل استفاده از تانکرهای بزرگ تحت تأثیر قرار گرفته است.

 در این بازدید عبدالنبی شرفی رئیس شورای شهر کیش گفت: به واسطه یک سری از مطالبات مردمی که در شورای شهر داشتیم  و تعامل خوبی که بین ما و کیشوندان وجود دارد، موارد مطرح شده از جانب کیشوندان به اطلاع مسئولان شهری رسید.

وی با بیان اینکه باید به حاشیه شهر بیشتر توجه کرد، افزود: لازم دانستیم به همراهی شرکت عمران، آب و خدمات به این مشکلات این مناطق رسیدگی کنیم. از آن‌جا که روستای باغو ظرفیت خوبی در بحث گردشگری دارد، لازم است که معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران و خدمات و همچنین معاونت گردشگری سازمان به طرح‌های پر جاذبه کیش علی الخصوص روستای باغو توجه ویژه ای داشته باشند.

شرفی در خصوص شهرک گیلان کیش نیز گفت: با توجه به اینکه شهرک گیلان کیش زیرنظر پدافند هوایی است و مالکیت آن متعلق به ارتش می باشد، اما شرکت عمران، آب و خدمات و نیروی انتظامی با در نظر گرفتن قوانین و مقررات مربوطه همکاری های لازم را به عمل خواهند آورد تا برای به حداقل رساندن مشکلات اقدامات لازم در این منطقه صورت پذیرد.

وی در خصوص مناطق حادثه خیز جزیره اظهار داشت: چندین نقطه در جزیره به عنوان مناطق حادثه خیز به ما گزارش داده شده بود که این موارد شفاهی و کتبی به اطلاع پلیس راهور و شرکت عمران، آب و خدمات رسیده بود و لازم دانستیم که این عزیزان را همراهی کرده و این نقاط را مورد بررسی مجدد قرار داده تا بتوانیم هر چه سریع‌تر از لحاظ اصلاح هندسی و مواردی که از حادثه پیشگیری می‌کند اقدامات لازم را انجام دهیم.

ایرج شرف‌زاده سخنگوی شورای شهر کیش در این بازدید گفت: طی شانزده ماه گذشته تعامل بسیار خوبی با سازمان منطقه آزاد کیش برقرار کردیم و به جرأت می‌توان گفت که شرکت عمران، آب و خدمات کیش یکی از بخش‌هایی بوده است که در خصوص مسایل مختلف شهر و شهرنشینی تعامل و همکاری خوبی با ما داشته است.

وی در ادامه گفت: در خصوص مسایل ترافیکی و مطالبات مردمی با این شرکت ارتباط خوبی را برقرار کردیم و جا دارد از مهندس علی عرب و همکاران ایشان در شرکت عمران، آب و خدمات تقدیر و تشکر کنیم.

ایرج شرف زاده افزود: به جرأت می‌توان گفت شورای شهر یک بازوی اجرایی و مشورتی برای سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات کیش است.

گفتنی است، سامانه ۱۳۷ شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات کیشوندان در حوزه های شهری است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان