معتقدم که قانون بازنشستگی شامل ما ائمه جمعه هم بشود / برای بازنشستگی از امامت جمعه حاضرم پیشقدم شوم

امام جمعه بندرلنگه گفت: استدعای ما از مقام معظم رهبری هم همین است که این قانون در مورد ائمه جمعه نیز اجرا شود وبنده حاضرم اولین کسی باشم که از همین تریبون نماز جمعه با مردم خداحافظی کنم ، ولو این قانون شامل همه هم نشود برخی باید دواطلب باشند تا جوانان با نشاط و پرتلاش در این جایگاه ها قرار بگیرند امثال ماها کارخودشان را کردند و الان هم بهترین از این نمیتوانند کار کنند واین نیز طبیعی است و ما باید خودمان پیشقدم شویم.

کد خبر : 21609
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
معتقدم که  قانون بازنشستگی شامل ما ائمه جمعه هم بشود / برای بازنشستگی از امامت جمعه حاضرم پیشقدم شوم

امام جمعه بندرلنگه گفت: استدعای ما از مقام معظم رهبری هم همین است که این قانون در مورد ائمه جمعه نیز اجرا شود وبنده حاضرم اولین کسی باشم که از همین تریبون نماز جمعه با مردم خداحافظی کنم ، ولو این قانون شامل همه هم نشود برخی باید دواطلب باشند تا جوانان با نشاط و پرتلاش در این جایگاه ها قرار بگیرند امثال ماها کارخودشان را کردند و الان هم بهترین از این نمیتوانند کار کنند واین نیز طبیعی است و ما باید خودمان پیشقدم شویم.

 

به گزارش کنگ خبر، آیت الله سید محمدجواد رکنی ظهر امروز در خطبه های این هفته نمازجمعه ، اظهار کرد: قرآن در مورد افراد دو روتاکید دارد که مواظب اینگونه افراد باشید وپیامبر(ص) در این خصوص میفرماید، این ها در ظاهر صدایی ازشون درنمی آیدولی درباطن عناد دارند.

وی افزود: گوشمان را به فتنه ها عادت ندهیم ، متاسفانه تقوا در جامعه کم شده است شعار زیاد می دهیم ولی عمل نمیکنیم وبرای خارج کردن رقیب دست به هرکاری میزنیم و کسی که کارش اختلاف است شیعه علی (ع) نیست وشیعه علی بودن با حرف وشعار نیست بلکه در عمل است.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: کسی که یک حرفی میزند وبعد تکذیب می کند آدم عاقلی نیست و آدم عاقل وعده دروغی نمیدهد مثال کاندیداهایی که قبل از انتخابات وعده هایی می دهند وبعد که دیگر در عمل هیچ، این خود یک شگرد شده است و ما گاهی یک شعارهایی میدهیم که نمیتوانیم پایش باایستیم وپایبند باشیم.

 

آیت الله رکنی با اشاره به بیانات  رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای درس خارج فقه در خصوص قانون بازنشستگی، گفت: معظم له فرمودند، این قانون بازنشستگان، یک قانون بسیار خوبی است. این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. این قانون  در واقع حلقه‌ بسته‌ مدیریتی را که گاهی اوقات در بعضی از جاها سال‌های سال طول می‌کشد، این حلقه‌ مدیریتی بسته را باز می‌کند، می‌شکند، راه را برای جوان‌ها می‌گشاید که بتوانند خودشان را برسانند به مراکز مدیریتی. بنابراین اصل قانون، قانون خوبی است منتها اطلاق قانون، اطلاق درستی نیست یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست.

 

این استاد حوزه علمیه یادآور شد: قانون بازنشستگی بسیار قانون خوب وبجایی است و استثناء در آن هم باید کم و محدود باشد و با اجرای قانون باید بازنشستگان کناربکشند نه اینکه اصرار برماندن داشته باشند باید کنار رفت تا جایی برای جوانان مستعد باز شود.

 

خطیب جمعه شهرستان بندرلنگه تاکید کرد: گرچه این قانون شامل ما ائمه جمعه نمیشود چرا که ما کارمند دولت نیستیم و روحانیت نیز پختگی کارش از ۵۰ سال به بالا است ولی بنده معتقدم که این قانون شامل ما ائمه جمعه هم بشود چرا که نشود باید امثال بنده که ۳۹ سال است عهده دار این مسئولیت هستم نیز بازنشسته شویم.

 

آیت الله رکنی بیان داشت: استدعای ما از مقام معظم رهبری هم همین است که این قانون در مورد ائمه جمعه نیز اجرا شود وبنده حاضرم اولین کسی باشم که از همین تریبون نماز جمعه با مردم خداحافظی کنم ، ولو این قانون شامل همه هم نشود برخی باید دواطلب باشند تا جوانان با نشاط و پرتلاش در این جایگاه ها قرار بگیرند امثال ماها کارخودشان را کردند و الان هم بهترین از این نمیتوانند کار کنند واین نیز طبیعی است و ما باید خودمان پیشقدم شویم.

 

این روحانی برجسته کشور در پایان تصریح کرد: من برای هیچ پستی تا کنون داوطلب نشده ام حتی برای سخنرانی هم پیش قدم نشده ام ولی من عملا حاضرم برای کنار رفتن پیشقدم شوم تا برای جوانان باز شود و عملا باید نشان دهیم که ما پایبندیم و این را در خودم میبینم برای هیچ پستی و حتی امامت جمعه هم پیشقدم نشدم و دنبالش هم نبودم ولی برای بازنشستگی حاضرم پیشقدم شوم و هیچ مشکلی هم به جود نمی آید.

 

شایان ذکر است، آیت الله سید محمد جواد رکنی حسینی متولد ۱۳۳۳ در روستای زیارت ساحلی از توابع شهرستان دشتی در استان بوشهر است. او سال ۱۳۵۵ به دستور آیت الله گلپایگانی به بندرلنگه رفت و از سال ۱۳۵۸ تا کنون با حکم امام خمینی در سمت امامت جمعه بندرلنگه فعالیت می کند.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان