جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
کد خبر : 21460
باحضور معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت : مروارید بندرلنگه ثبت جهانی شد+ تصاویر

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت از سند ثبت جهانی مروارید بندرلنگه رونمایی شد

 

به گزارش کنگ خبر، روز گذشته مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس، فرماندار، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، شریف شریفی نژاد شهردار، فاطمه شریفی آزاد عضو شورای شهر بندرلنگه و جمع کثیری از مدیران و فعالین اقتصادی برگزار شد.

 

در این مراسم از سه محصول استانی مروارید خلیج فارس با ثبت منطقه بندرلنگه، نارنگی سیاهو با ثبت منطقه سیاهو و خرمای پیارم حاجی آباد با ثبت منطقه حاجی آباد که ثبت جهانی شد است، رونمایی شد.

 

در این مراسم نیز از ۳۰ صادر کننده نمونه استان با اهداء تندیس و لوح تقدیر تجلیل شد.

 

در پایان از ۳۲ خادم صادراتی، ۷ صادرکننده فعال در امر اقتصادی مقاومتی، ۸ صادر کننده فعال و ۳۳ منتخب فعال صادراتی در بخش های مرزنشینی، ملوانی و بازارچه های ملوانی با اهداء لوح تقدیر، از زحمات آنان در امر تسهیل صادرات و صادرات محصولات استانی تقدیر بعمل آمد.

 

در حاشیه این مراسم از فرماندار شهرستان بندرلنگه، شهردار وشورای اسلامی واداره صنعت معدن وتجارت به جهت پیگیری برای ثبت جهانی این اثر تقدیر شد.

 

شایان ذکر است، بندرلنگه نیز یکی از بنادر مهم خلیج‌فارس و دارای ویژگی‌های مناسب برای صید ماهی و مروارید بوده است، در این راستا اهمیت دو چندانی دارد از زمانی که بشر مروارید را شناخته است، مرواریدهای خلیج فارس که برخی از آنها توسط غواصان بندرلنگه صید می‌شده است شهرت و جذابیت خاصی داشته است.

 

انتهای پیام/ک

 
 
عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان