جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
کد خبر : 21361
امام جمعه شهرستان بندرلنگه: : پیاده روی عظیم اربعین اوج ایثار و برادری ملت ایران و عراق بود

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: این پیاده روی عظیم اربعین و حرکت میلیونی اوج ایثار وبرادری مردم عراق وکشورمان را به رخ جهانیان کشید وآنها هر چه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند.

 به گزارش کنگ خبر، آیت الله سید محود جواد رکنی ظهر امروز در خطبه های این هفته نمازجمعه، با اشاره به حضور پرشور مردم در پیاده روی عظیم اربعین، اظهار کرد: دشمنان هر چه سعی کردند این حرکت عظیم را سانسور کنند نتوانستند، واین حرکت میلیونی اوج ایثار و برادری مردم عراق وکشورمان را به رخ جهانیان کشید وآنها هر چه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند.

 

وی افزود: هیچگاه تلویزیون ها ی خارجی این حرکت عظیم وچهره خوب از اسلام را نشان نمیدهند بلکه سربریدن انسان ها توسط تکفیری های داعش را نشان می دهند تا چهره بدی از این اسلام رحمانی جلوه دهند.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه با اشاره به خطبه حضرت زینب(س) خطاب به یزید ملعون، تصریح کرد: حضرت زینب(س) فرمودند، هر حیله ای میخواهی به کار ببر ولی نمیتوانید یاد ما را از دلهای مردم پاک کنید و وحی ما را از بین ببرید واین ننگ را از خود پاک کنید.

 

آیت الله رکنی اضافه کرد: از تلاش دولت عراق وایران باید تشکر کرد  چرا که هر چه در توان داشتند کوتاهی نکردند و خود نیز به برخی کمبودها و کوتاهی ها نیز اشاره کردند که ان شاالله در سالهای آینده نیز مشکلات برطرف شود ، با اینکه مشکلاتی در این مراسم باشکوه بود ولی باید انصاف را رعایت کنیم همه دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی تلاش مضاعف داشتند وحتی فرمانده نیروی انتظامی چندین مورد در مرز حضور پیدا کرد واز نزدیک موارد و مشکلات را رصد نمود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه با اشاره به دیدار رئیس و مسئولان سازمان پدافند غیرعامل کشور با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ، یادآور شد: ایشان با اشاره به اهمیت روزافزون پدافند غیرعامل در مقابله با تهدیدهای نو شونده دشمنان، تأکید کردند، در مقابل شیوه‌های پیچیده تهاجم دشمنان، پدافند غیرعامل نیز باید کاملاً هوشیار و جدی باشد و به صورت علمی، دقیق، به‌روز و همه‌جانبه عمل و با هرگونه نفوذ مقابله کند.

 

این استاد حوزه علمیه با دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان ، بیان داشت: روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

 

این عالم برجسته خاطرنشان کرد: در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند، در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید، در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتن،  بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کر، . بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام گذاری کردند.

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان