یکشنبه 7 اکتبر 2018 - 10:10
کد خبر : 20972
فرماندار بندرلنگه در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح: : نیروى انتظامى نقش جدى در تحقق امنیت دارد/ تأمین امنیت از مهم ترین ارکان ثبات و سلامت نظام اجتماعی است

فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: تأمین امنیت، تحکیم نظم و اجرای قانون و عدالت، از مهم ترین ارکان ثبات و سلامت نظام اجتماعی و سیاسی است در کشور ما، بخش عمده این وظیفه، بر عهده نیروی انتظامی است.

 

به گزارش کنگ خبر، دکتر غلامرضا آباد صبح دیروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در بندرلنگه به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ۱۳هزار شهید والامقام را در راه امنیت و آسایش مردم  تقدیم این نظام مقدس نموده است.

 

وی افزود: تأمین امنیت، تحکیم نظم و اجرای قانون و عدالت، از مهم ترین ارکان ثبات و سلامت نظام اجتماعی و سیاسی است در کشور ما، بخش عمده این وظیفه، بر عهده نیروی انتظامی است، با نگرش کلی بر وظایف نیروی انتظامی، از گستردگی فعالیت های آن آگاه می شویم.

 

فرماندار شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: به یقین نیروى انتظامى به مثابه یکى از نهادهاى مهم و بنیادین اجتماعى و امنیتى داراى وظائف و مأموریت‏هاى خطیرى در فرایند تأمین امنیت پایدار و همه‏ جانبه و مراقبت از آن است. پلیس، امروز مظهر و نهاد عدالت و مبارزه با ظلم، قانون‏گریزى و تجاوز به حقوق دیگران است.

 

آباد یادآور شد: به‏ دنبال برنامه‏ ریزى کلان کشور که در قالب افق بیست ساله تحت عنوان سند چشم‏ انداز ۱۴۰۴ ترسیم شده، برنامه ‏اى راهبردى و درازمدت براى توسعه و امنیت همه‏ جانبه فراهم شده که در آن، مقوله امنیت یکى از مؤلفه‏ هاى مهم و بسترساز شکل‏ گیرى سایر مؤلفه‏ ها و توسعه پایدار است که نیروى انتظامى نقش و کارکردى جدى در تحقق آن خواهد داشت.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرلنگه بیان داشت: حیطه عملکرد نیروى انتظامى از دیگر سوى با مقوله سبک زندگى و برخى مصادیقى که مقام معظم رهبرى براى آن برشمردند ارتباط و هم ‏پوشانى جدى دارد که این امر بر اهمیت عملکرد این حوزه می افزاید.

 

وی اضافه کرد: یکى از پایه‏ هاى امنیت ملى جمهورى اسلامى ایران، تأمین امنیت انتظامى است که بر عهده نیروى انتظامى جمهورى اسلامى ایران نهاده شده است.

 

رییس شورای تامین شهرستان بندرلنگه یادآور شد: ایران کشورى در حال توسعه است و احتمال آسیب ‏پذیرى امنیت ملى آن از طرف مسائل داخلى وجود دارد. از این‏رو، نیروى انتظامى، یکى از نهادهایى است که در نظم‏ بخشیدن به امور داخلى مى‏تواند نقش مهمى ایفا کندنتیجه این‏که تحکیم و استوارى امنیت ملى، به تقویت نیروى انتظامى وابسته است و هرگونه تضعیفى که متوجه نیروى انتظامى شود، بر امنیت ملى تأثیر سوء می گذارد.

 

فرماندار شهرستان بندرلنگه خاطرنشان کرد: یکى از ویژگی هاى مهمى که فرماندهى معظم کل قوا براى نیروى انتظامى بیان فرموده‏ اند، «اقتدار» است و ایشان در این زمینه میفرماید «نیروى انتظامى باید داراى اقتدار باشد. اقتدار یک امر معنوى است و با صداى کلفت و اسلحه تیز و مشت محکم تفاوت دارد. اقتدارهاى ظاهرى، در حقیقت اقتدار نیستند و باید وضعیتى به‏ وجود آید که هم نیروى انتظامى در خود احساس قدرت کند، هم آحاد ملت دریابند که پاسدار و حافظ امنیت فردى و اجتماعى آن‏ها، یک مجموعه مقتدر است و می تواند از مردم دفاع کند، و هم دشمنِ مخلّ امنیت بفهمد که نیروى انتظامى مقتدر و تواناست».

 

انتهای پیام/ک

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان