دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
کد خبر : 20902
رئیس اداره صنعت، معدن بندرلنگه خبر داد : آغاز ثبت نام کارت مرزنشینی از یکم مهر ماه لغایت پایان آذر ماه در بندرلنگه

حمید قاسمی ریس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان بندرلنگه گفت : ثبت نام کارت مرزنشینی از یکم مهر ماه شروع و تا پایان آذر ماه سالجاری در دفاتر پیشخوان دولت این شهرستان ادامه دارد.


حمید قاسمی ریس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان بندرلنگه در گفت وگو با کنگ خبر، اظهار کرد : مرزنشینان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و ثبت نام جهت صدور کارت مذکور و با اخذ نامه احراز محل سکونت مرزنشین که می بایست صرفاً توسط فرمانداری و یا بخشداری محل سکونت تایید شده باشد اقدام نمایند.

وی مزایای دریافت کارت مرزنشینی را چنین عنوان کرد: این کارت ها با اعتبار ۳ ساله برای سرپرست خانوار حداکثر ۵ نفره مرزنشین صادر می گردد.

 

رئیس اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: دارندگان ان ها می توانند یا به صورت مستقل اقدام به مبادله مرزی نمایند و یا کارتشان را یه شرکت های تعاونی که عضو آن هستند واگذار و از سود تعاونی بهره مند گردند.

 

قاسمی یادآور شد: با توجه به اینکه سهمیه ارزی در مناطق عادی ۹۰ دلار و در مناطق محروم ۱۸۰ دلار برای هر نفر میباشد در صورت بهره گیری از ظرفیت واقعی رقم قابل توجهی در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد که میتوانند با استفاده از این امتیاز گسترده فعالیت های تجاری خود را افزایش داده و در نتیجه امکانات و خدمات بهتری در اختیار مرزنشینان قرار دهند و همچنین بهره مندی از تخفیفات حقوق ورودی ارزاق عمومی متناسب با درجه محرومیت استان مرزی، کالاهای خوراکی ۷۰ درصد و برای سایر کالاهای غیر خوراکی تا ۳۰ درصد است .

وی اعلام کرد : تاکنون یکصدوپنجاه و سه هزار و ۷۸۸ درخواست خانوار داشته اییم که یکصدوپنجاه و دو هزار و ۸۹۴ مورد منجبر به صدور کارت مرزنشینی گردیده است.

 

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان