جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
کد خبر : 20781
امام جمعه بندرلنگه: : حکام عربستان امروزه محور شرارت در دنیای اسلام هستند/ غرب زده های داخلی، ایران را دچار خود تحریمی کرده اند

امام جمعه بندرلنگه گفت:حکام عربستان امروزه محور شرارت در دنیای اسلام هستند و قتل عام های مردم بی گناه  سوریه، عراق، یمن و….  با فتوای مفتی های مزدور  و تأمین مالی این کشور صورت میگیرد.

به گزارش  کنگ خبر،  آیت الله سید محمد جواد رکنی  در خطبه ها نماز جمعه این هفته اظهار کرد: آمریکا جنایتکار همچنان شیطان بزرگ ، ام الفساد و ام الفتنه است،و بیشتر شرارت ها و جنایت ها با محوریت این کشور بوجود می آید، اما ایران اسلامی با خواست خدا در مقابل زیاد خواهی های آنها محکم و پا بر جا ایستاده اند.

وی افزود:آمریکا رژیمی عهد شکن و بزرگ ترین ناقص حقوق بشر است،که به دنبال ترویج اسلام هراسی و ایران هراسی است.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: جنایات آل سعود علیه مردم یمن و جنایات اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین با حمایت های آمریکا است، و تنها راه مقابله با آنها وحدت کلمه است که میتوان در سایه ان نقشه های دشمن را نقش بر آب کرد.

آیت الله رکنی بیان داشت: تنها راه غلبه بر تحریم ها توکل بر خدا و اقتصاد مقاومتی است،نه به چین  نه به اروپا میتوان دل بست،چرا که آنها به دنبال منافع خود هستند و رابطه اقتصادی خود را با آمریکا که ملیارد ها دلار است بخاط ایران به خطر نمی اندازند.

این استاد حوزه علمیه یادآور شد: تحریم ها بدتر از سالها گذشته نیست و تنها راه ایستادگی است،امروزه  سه کشور با هم جمع شده اند کی یکی از آنها عددی نیست،امریکا عربستان و اسرائیل  که در همه جا پشتیبان هم هستند و تنها راه، ایستادگی در مقابل آنهاست.

وی گفت: ما نبایدبترسم،اما متاسفانه گاهی از غرب زده ها داخلی که عده ای در دولت و عده ای در خارج از دولت هستند، ایران را دچار خود تحریمی می کنند و قبل از آن که خبری شود آیه یأس می خوانند، مگر چند درصد از خرید ایران با دلار آزاد است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بدرلنگه تصریح کرد: حکام عربستان امروزه محور شرارت در دنیای اسلام هستند و قتل عام های مردم بی گناه  سوریه، عراق، یمن و….  با فتوای مفتی های مزدور  و تأمین مالی این کشور صورت میگیرد.

وی به ۳۱شهریور سالروز آغاز حمله صدام به ایران  اشاره کردند و گفت: علت طمع و حمله صدام به ایران به این خیال بود که ایران به تازه انقلاب کرده و بنیه های دفاعی ان ضعیف است و بهترین زمان برای حمله است،اما امام و شهدا هشت سال جانانه در مقابل آنها با وحدت و یگانگی ایستادند و این اولین جنگی بود در طول تاریخ که حتی یک وجب از مرز های زمینی و آبی ایران کاسته نشد.

 امام جمعه شهرستان بندرلنگه نیز به شهادت طلبه جوان مشهدی در هفته گذشته اشاره کردو خاطر نشان کرد: تنها جرم این شخص طلبگی بوده که متاسفانه برای کشته شدن این طلبه نه بیانیه ای صادر و نه عزا اعلام شدو نه روشنفکران ما در پارک ها شمع روشن کردند در صورتی که اگر قرار بود جنایتکاری و یا تروریستی اعدام و یا محاکمه شود  اینها کمپین راه می انداختند و می گفتند خشونت است.

وی اضافه کرد: مراسم عزاداری سید الشهدا علیه السلام امسال در شهرستان بندرلنگه با شکوه بیشتری برگزار شد و دشمنانی  که خیال میکردند می توانند با اشفتگی اوضاع اقتصادی این مراسمات را برهم بزدند و مردم را از این مراسمات باز دارند نقشه هایشان بر عکس شد.

امام جمعه بندرلنگه در پایان از تمامی  روحانیون ،مردم، نیروهای نظامی و انتظامی که در برگزار کردن مراسمات تلاش کردند تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان