چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۲
کد خبر : 20704
فرماندار بندرلنگه با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد : عاشورا تداعی بخش نهضت امام حسین(ع) بر ضدفساد و تباهی است/سوگواری برای حماسه آفرینان عاشورا یک مکتب همگانی و کلاسی تربیتی است

فرماندار بندرلنگه گفت: حماسه پرشکوه عاشورا، تداعی بخش نهضت  امام حسین(ع) بر ضد فساد و تاریکی است؛ قیامی که  محتوایی مقدس دارد و تبلور ستیز همه جانبه و گسترده تمامی حق طلبان تاریخ علیه قدرت های طاغوتی است.

 

به گزارش کنگ خبر، دکتر غلامرضا آباد امشب در گفت وگو با کنگ خبر با تسلیت به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار کرد: حماسه پرشکوه عاشورا، تداعی بخش نهضت راستین  امام حسین(ع)  بر ضد استبداد، فساد و تاریکی است.

 

وی افزود: قیام عاشورا درس ایثار ،از خودگذشتگی در راه دین و آزاد مردی را به ما آموخت که هیچ‌گاه زیربار ظلم ظالم و مفسدان نرویم و این خون پاک امام حسین(ع) بود که اسلام را احیاء کرد وجانی دوباره بخشید.

 

آباد تصریح کرد: سوگواری و عزاداری برای حماسه آفرینان نهضت عاشورا یک مکتب همگانی و کلاسی تربیتی  است که بحمدالله سال به سال اینگونه مراسمات با استقبال بی نظیری روبرو می شود و این عشق به اباعبدالله الحسین و خاندانش است که شیعیان را به دور خود جمع کرده تا از حرکت این امام درس بزرگ ایثار و آزادگی بگیرند.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرلنگه بیان داشت: فضای فرهنگی و متفاوت بندرلنگه موجبات پدید آمدن مجموعه های گوناگون و متفاوت فرهنگی و مذهبی را فراهم آورده است به شکلی که در حال حاضر با صراحت می توان شهرمان را جلودار حرکت های مذهبی در هرمزگان دانست.

 

انتهای پیام/ک

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان