شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
کد خبر : 20674
امام جمعه بندرلنگه: : مسؤولان بهداشت و درمان پیشگیری از بیماری‌ها را در اولویت‌کاری خود قرار دهند

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: مسؤولان بهداشت و درمان پیشگیری از بیماریها را در اولویت کاری خود قرار دهند چون پیشگیری بهتر از درمان است.

 

به گزارش کنگ خبر، آیت الله سید محمد جواد رکنی امام جمعه ی بندرلنگه در مجمع سلامت شهرستان بندرلنگه، گفت: مصرف بی رویه دارو و خودسرانه سلامتی افراد جامعه را به مخاطره انداخته است و همین امر سبب شده که مردم دچاربیماریهای گوناگون و سلامتی خود را ازدست بدهند.

 

وی در ادامه اظهار کرد: اگر جامعه ای امنیت نداشته باشد سلامتی هم وجود نخواهد داشت پس لازمه زندگی انسانها بستگی به سلامت جسم و روح و روان است و در کنارآن امنیت و سلامت جامعه درگرو این دو مقوله است.

 

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه افزود: جامعه ای که سلامتی و امنیت احساس نکند آن جامعه به تباهی کشیده می شود پس سلامت وامنیت همانند دو بالی هستند که اگر یکی از آنها نباشد زندگی مردم متلاشی خواهدشد .

 

آیت الله رکنی ادامه داد: مسؤولان بهداشت ودرمان پیشگیری از بیماریها را در اولویت کاری خود قرار دهند چون پیشگیری بهتر از درمان است.

 

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد:  اکنون مصرف دارو در ایران بقدری زیادشده است که نمی شود آن رابیان کرد و اگر ما به خانه های مردم مراجعه کنیم می بینیم که یخچالهای آنان مملو از داروهای گوناگون است و همین داروها تازمانی تاریخ مصرف دارد و اگر از زمانش بگذرد تاریخ گذشته است و فاسد می باشد و اگر فردی ازاعضای خانواده مصرف کند دچاربیماریهای گوناگون و شاید باعث مرگ وی گردد پس باید داروها را تازمان مصرف استفاده نمود به شرطی که دکتر آن را تجویز کرده باشد نه اینکه خودسرانه دارو رامصرف کنیم .

وی درپایان یادآور شد: ما نباید بیش ازحد مجاز دارو مصرف کنیم وهمین امر سلامتی افراد جامعه را به خطر می اندازد پس باید دراین زمینه مسئولین ودست اندرکاران به مردم راهکارنشان دهند تا مردم ازمصرف بی رویه دارو خودداری کنند .

 

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان